Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Rozładowany akumulator,prostownik nie ładuje

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar nec2nd
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Leszczyny
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer
    Postów
    98

    Domyślnie Rozładowany akumulator,prostownik nie ładuje

    Witam!
    Właśnie wróciłem z urlopu i spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka. Wchodzę do garażu przekręcam kluczyk i nic cisza. Trochę mnie to zdziwiło bo raptem tydzień stała w garazu nie odpalana. Biore prostownik podłanczam i jakieś hocki klocki się dzieją....na prostowniku miga dioda maksymalnego naładowania a z tyłu samochodu coś cały czas cyka( brzmi jak przekażnik, choć głowy nie daję) i postojowe światła migaja. Wyglada jakby to było jakieś zwarcie lub coś. Prosze pomóżcie, miał ktoś coś takiego? Kiedyś stała nawet dłużej, a odpaliła od razu.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    Cytat Napisał nec2nd Zobacz post
    Właśnie wróciłem z urlopu
    no i mści się teraz za to, że nie była z Tobą na tym urlopie
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  3. #3
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Włóż inny aku i zobacz może ten Twój prostownik coś świruje.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar nec2nd
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Leszczyny
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jester Zobacz post
    no i mści się teraz za to, że nie była z Tobą na tym urlopie
    Zabrałbym ją ze sobą, ale boi się latać samolotem Swoją drogą to w Grecji jest masakrycznie dużo 33 i to w całkiem niezłym stanie, w sumie z 10 naliczyłem, dużo także 146, taki mały off top.

    Co to aku to dobry jest , ma ponad poł roku. Sprawdzę jutro prostownik, spróbuje też wyciagnac aku i bezpośrednio podłączyć.

  5. #5
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli masz jakąś specyfikacje techniczną tego prostownika, to sprawdź czy nie ma tam zapisu o tym, że prostownik nie naładuje "całkowicie rozładowanego akumulatora", tak, tak - to nie żart znajomy ma taki wynalazek. Moja rada, odpal alfiszona z kabli, podładuj trochę akumulator i wtedy dopiero podłącz go pod prostownik.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał nec2nd Zobacz post
    Biore prostownik podłanczam i jakieś hocki klocki się dzieją...
    Ja dobrze widzę, że kolego podpina prostownik bez wcześniejszego odpięcia akumulatora od instalacji ? To jest prostownik czy urządzenie rozruchowe ? Jak tylko prostownik to podejście jest delikatnie mówiąc ryzykowne i takich praktyk się nie stosuje...

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Moja rada, odpal alfiszona z kabli, podładuj trochę akumulator i wtedy dopiero podłącz go pod prostownik.
    Jeżeli akumulator jest wyładowany do przysłowiowego "zera" to próba jego ładowania alternatorem - mimo wcześniejszego odpalenia z kabli - spowoduje niemal natychmiast uszkodzenie prostownika na alternatorze bądź regulatora napięcia. W tym przypadku należy porządnie naładować akumulator na zewnątrz samochodu i sprawdzić co żre prąd a na przyszłość na dłuższy postój odkręcić klemy na czas urlopu.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  7. #7
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    Jeżeli akumulator jest wyładowany do przysłowiowego "zera" to próba jego ładowania alternatorem - mimo wcześniejszego odpalenia z kabli - spowoduje niemal natychmiast uszkodzenie prostownika na alternatorze bądź regulatora napięcia.
    Zbychu, być może w teorii tak właśnie powinno się zdarzyć, w praktyce... robiłem to wielokrotnie, ostatnio jakieś dwa miesiące temu, ponieważ moja 146 od lutego stoi nieużywana Akumulator nie zapalał nawet kontrolek, po odpaleniu z kabli, bez żadnego problemu się podładował. Jedyne, co zauważyłem, to zaświeciła się kontrolka od poduszek.

  8. #8
    janusz
    Gość

    Domyślnie

    witam aquarius01 ma rację ale zależy od tego w jakim jest stanie aku przy zdrowym aku prąd ładowania będzie ogromny i cosik padnie albo alternator albo aku lepiej naładować aku starym prostownikiem takim zbudowanym z transformatora i mostka diodowego i patrzeć jaki prąd przyjmuje jak po godzinie spadnie do zera to aku raczej do wymiany
    przy ładowaniu na żywca z alternatora nie wiemy jaki prąd aku przyjmuje
    a ładowanie bez odłączenia aku może się skończyć tragicznie nie tylko kontrolką poduszek często prostownik ładuje do ok 15-16v

  9. #9
    janio
    Gość

    Domyślnie

    W takim razie, być może mamy do czynienia z teorią trzmiela, który wg wszelkich praw fizyki, nie ma prawa latać, ale, że nikt nie był w stanie przekazać mu tej tragicznej wiadomości, gość w swej głębokiej nieświadomości lata. Kontrolka od jaśków zaświeciła się po którymś z kolejnych tego typu zabiegów, wcześniej nic się nie działo. Janusz (imienniku), ładuje prąd, czyli natężenie/amperaż, a nie napięcie.

  10. #10
    janusz
    Gość

    Domyślnie

    witam podając że prostownik ładuje do ok 15-16v a nawet więcej piszę o napięciu a prąd ładowania spada wtedy do mA
    ale takie napięcie może okazać się zabójcze dla elektroniki w samochodzie
    I dla informacji aby uzyskać ładowanie aku prostownik musi dawać większe napięcie niż jest w aku im wyższa różnica tym większy prąd
    Ja zrobiłem sobie prostownik prawie rozruchowy z transformatora do halogenów 200W 11,5V czyli daje 200/11,5=17,3A ale daje max 13,8v na zaciskach
    a przy rozładowanym aku daje ok 5-7A

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Rozładowany Akumulator Giulietta
    Utworzone przez prezes01 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 09:19
  2. Rozładowany nowy akumulator
    Utworzone przez Marco21 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 11:25
  3. [MiTo] rozładowany akumulator
    Utworzone przez soszino w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 09:40
  4. rozładowany akumulator przez noc
    Utworzone przez mstr w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 06:42
  5. [145] rozładowany akumulator
    Utworzone przez bob3229 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2010, 17:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory