Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Dziwne zachowanie ABS

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    No mi np rezerwa sie swiecila, przejechalem ok 30 kilometrow, zatankowalem do pelna i okazalo sie ze w baku mialem jeszcze 10 litrow paliwa :O

  2. #12
    fligos
    Gość

    Domyślnie

    No i dzisiaj ABS się skończył, wsiadam rano do autka i niestety przestało działać...
    Wczoraj wprowadziłem sprawne auto do garażu, a dzisia wyprowadziłem z zepsutym ABSem, chyba będę musiał sam zajrzeć tam, tylko nie wiem specjalnie na co patrzeć ;/

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    troszke przerazaja mnie opowiesci o samonaprawiajacych sie AR...jak cos nie dziala to jest jakas przyczyna.to nie cud!co do ABS to sprawdzic mozesz omomierzem czy ma przejscie.jak nie ma to w 9 na 10 przypadkach uszkodzony nie sam czujnik a przewod(trzeba bardzo dokladnie go obejrzec,wystarczy male uszkodzenie izolacji by sol zrobila swoje)co do tezy ze cos nie podpiete to b.malo prawdopodobne gdyz laczenia czujnikow przednich z wiazka sa pod maska na nadkolu a tylnych pod siedzeniem.nie polecam metody na przeczekanie.jakos nie wierze ze cos"samo sie naprwai"zawsze jest przyczyna i to jej trzeba szukac.pozdrawiam!!!

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    marcins737 masz 100procent racji.tylko ja nie mowilem o autoadaptacji.lecz o typowych uszkodzeniach.pozdrawiam

  5. #15
    fligos
    Gość

    Domyślnie

    Z braku czasu nie mogę się za to zabrać i wyszukać przyczyny, ale doprowadza mnie to do rozstroju nerwowego, raz jest raz go nie ma.... rano wsiadam działa, troszkę przejadę i nie działa, po następnym odpaleniu znowu działa..... kontrolka potrafi się zapalić w trakcie pracy silnika, np. odpalam auto i po 3 minutach wali mi po oczach czerwienią, niby drobiazg, ale irytujący strasznie.... myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie kontrola w serwisie...

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    witam!!!!!w pierwszy poscie pisales ze serwis stwierdil niesprawnosc czujnika lewego przedniego kola...wiec sprawdz przewod,albo wymien czujnik jesli nie chce sie tobie popatrzec na przewod.ale prosze cie nie narzekaj!!!!pytasz o rade a potem mowisz ze nie masz czasu.sorry ale to nie pytaj tylko smialo do aso.pozdrawiam

  7. #17
    fligos
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146
    witam!!!!!w pierwszy poscie pisales ze serwis stwierdil niesprawnosc czujnika lewego przedniego kola...wiec sprawdz przewod,albo wymien czujnik jesli nie chce sie tobie popatrzec na przewod.ale prosze cie nie narzekaj!!!!pytasz o rade a potem mowisz ze nie masz czasu.sorry ale to nie pytaj tylko smialo do aso.pozdrawiam
    poczułem się skarcony, ale w kwestii wyjaśnienia, sprawa rozgrywa się na jakimś odcinku czasu, kiedy prosiłem o radę byłem jak najbardziej czasowy, kiedy zaczęło się ponownie to dziać zbiegło się z brakiem wolnego czasu, nie narzekać czy żalić się tu chciałem tylko opowiedzieć zainteresowanym jakie ciekawe rzeczy się dzieją.... ostateczną rozgrywkę z ABSem rozpocznę od samodzielnych oględzin, a jeśli nic nie zaradzę wówczas odwiedzę serwis, jak już pisałem w pierwszym poście sparawa drgnęła po uprzednim i ponownym jednocześnie (przypominam pomiędzy jednym a drugim nie było ABSu w ogóle) włożeniu rąk w moje auto przez wyżej wymienionego mechanika, stąd sugestia, że to oni coś pomotali co zmyliło serwis i postawiło błędną diagnozę...
    mój przykład może być też przestrogą dla nerwusów, którzy polecieli by do serwisu i po badaniu komputerowym wymienili by "uszkodzony" czujnik.... okazuje się, że kontrolki, jaki i komputerowe diagnozy mogą być mylne, a wystarczy troszkę odczekać, może coś pooglądać itd. mam nadzieję, że zostałem dobrze zrozumiany.... pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    co do samo naprawiania mi nagle zaczal swirowac czujnik zamkniecia drzwi kierowcy (byly zamkniete a pokazywal ze otwatre) wyjalem go przeczyscilem itd zalozylem i przez pare godz bylo wszystko ok na drugi dzien juz nie dzialal.Jezdzilem ze swirujacym pare dni i nagle sam sie naprawil juz prawie 2 lata dziala tak jak powinien.
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


Podobne wątki

  1. [Giulietta] Dziwne zachowanie DNA
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-07-2016, 09:24
  2. Dziwne zachowanie V6
    Utworzone przez lolix w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 17:55
  3. Dziwne zachowanie JTD
    Utworzone przez skipas w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 17:03
  4. dziwne zachowanie jtd
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 00:39
  5. Dziwne zachowanie.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-10-2008, 17:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory