Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86

Temat: Totalny remont generalny/renowacja silnika 2.0 16V Twin Spark od Alfy Romeo 155 .

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar okowiec
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Lancia Delta 2.0 JTD 165 KM Nero Pastello 09r.
    Postów
    39

    Exclamation Totalny remont generalny/renowacja silnika 2.0 16V Twin Spark od Alfy Romeo 155 .

    Witam serdecznie wszystkich odwiedzających !
    Chciałbym wam przedstawić skróconą historię pewnego motoru pochodzącego od Alfy romeo 155 :
    1-Został wyprodukowany
    2-Był użytkowany przez kata od spraw silników (Przynajmniej jeśli chodzi o ostatniego właściciela...)
    3-Zszedł ! (Zerwany pasek rozrządu przy odpalaniu)
    4-Został kupiony przez moją osobę za 700 zł (już tysiąc razy słyszałem tekst "po ci ci taka padlina...")

    Plan jest taki aby go w pełni odrestaurować używając tylko dobrych części a nie strzelić planowanko i uszczeleczkę tylko pełna renowacja a potem kupno Alfy Romeo 155 i instalacja tego serca właśnie w niej (remont nadwozia teraz nie będzie poruszany)
    Zakładam ten temat po to aby jak najlepiej wykonać powyżej opisany remont ponieważ wiem że sam nie dam rady,nie jestem mechanikiem i nie zamierzam nim być mam 24 lata i robię to dla czystej przyjemności i chęci przywrócenia czemuś dawnej świetności.Alf Romeo 155 jest na drodze parę sztuk a z każdym dniem ich liczba maleje i dobrze by było gdyby ten kawałek włoskiego szyku i gracji mógł upiększać nasze drogi w nienagannym stanie a żeby tak było to właśnie potrzebuję waszej pomocy w postaci informacji na temat części,warsztatów,zakładów,sklepów,budowy silnika,momentów dokręceń sposobów montażu,kosztów i wielu wielu wielu innych spraw które wyjdą na wierzch podczas realizacji tego projektu.
    Moja wiedza nie jest oczywiście żadna a do tego mam bardzo pojętego brata i ojca w tego typu sprawach lecz wiem że to nie nie wystarczy i mam nadzieje że pomożecie człowiekowi w potrzebie,wszak cel jest szczytny a ludzie tu zebrani powinni to chyba wiedzieć najlepiej.
    Tylko proszę mi nie pisać że to nieopłacalne i robię sobie skarbonkę,ja to doskonale wiem i nie mam zamiaru z tego rezygnować.Szeroko pojęta motoryzacja to duży kawałek mojego życia,szczególnie ta włoska i nie będę na nią żałował.
    Wiem że lokata w złoto byłaby bardziej rozsądna...
    Także zaczynamy!
    Oto pacjent:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	1885
Rozmiar:	208.3 KB
ID:	73617
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	1689
Rozmiar:	203.5 KB
ID:	73618
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	639
Rozmiar:	80.5 KB
ID:	73619
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	6512
Rozmiar:	207.7 KB
ID:	73620

    Jak już pisałem nie jest to egzemplarz dopieszczony przez Alfaholika lecz bardziej model używany przez osobę z myśleniem "nie ważne jak byle do przodu"
    Na pierwszy rzut oka ważniejsze uszkodzenia :
    -Pęknięta obudowa alternatora
    -Zerwany rozrząd
    -Zerwane paski od wałków wyrównoważających
    -Wycieki oleju z wszystkich miejsc
    -Uszkodzona głowica (Lewe dolne miejsce przykręcenia dekla do głowicy przewiercone na wylot pod totalnie innym kątem )
    -Kolektor wydechowy był spawany tyle razy że chyba więcej w nim metalu z drutu spawalniczego niż z fabryki
    -Miska olejowa dziurawa,pospawana a potem znowu dziura i tym razem Czesio mechanik pokleił ją jakimś klejem czy innym guano zamiast spawać lub wymienić (ciekło z tego jak cholera)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.JPG
Wyświetleń:	1274
Rozmiar:	143.4 KB
ID:	73622
    -Miejsca gdzie walki wyrównoważające spotykają się z blokiem od zewnątrz poklejone tym samym szajsem (czy to możliwe że przetarły to miejsce???)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	793
Rozmiar:	63.8 KB
ID:	73623
    Jeszcze sporo tego będzie a najlepsze w środku...
    Silnik już rozebrany a zdjęcia dodam na czasie i sypnę pytaniami z rękawa przy okazji .
    Pozdrawiam !

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlo12
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kmiecin
    Auto
    Była Alfa Romeo 155,j Alfa Romeo GT,obecnie jest giulietta 1.4 t-jet
    Postów
    487

    Domyślnie

    jak będziesz coś potrzebował to mam taki sam silnik w garażu...części ful bo cały kompletny i większość nowa....
    Alfa Romeo 155 2.0 16v 150 km...

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Hm, odbudowa 16V, to się często nie zdarza
    Planujesz jakieś mody typu porting i ostre wałki, czy tylko szczegółową odbudowę?
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    700zł za silnik po zerwaniu rozrządu, tak?? Jeśli tak to przyznam Ci ze sporo przepłaciłeś.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar jarzyn
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    166 3.0 03, była 156 SW jtd
    Postów
    244

    Domyślnie

    W takim razie, jeżeli pieniądze nie grają roli, to nic tylko śledzić i podziwiać co się będzie dalej działo. Wytrwałości i powodzenia, bo cel rzeczywiści szczytny

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Łoooo kurede! Ja bym olał i Tobie radzę to samo! To jest kolego studnia bez dna! Za taki naprawdę generalny remont tego silnika kupisz sobie ze 3 kompletne 155 w b.dobrym stanie!

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    hmm, odbudowa 16v to prościzna Wszystko jest dostępne a stosując parę myków i korby nie będą się zacierać.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Tylko średni sens jest tej operacji! Oczywiście poza edukacyjnym. Nawet fajnie jest sobie pogrzebać przy czymś takim, ale ja osobiście (nauczony doświadczeniem ) wybrałbym 8 lub 12V.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar okowiec
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Lancia Delta 2.0 JTD 165 KM Nero Pastello 09r.
    Postów
    39

    Domyślnie

    Witam !
    jak będziesz coś potrzebował to mam taki sam silnik w garażu...części ful bo cały kompletny i większość nowa....
    Oj czuję że zgłoszę się do Ciebie po miskę olejową bo ta którą mam to całkowity złom,warunkiem jest stan idealny nie spawany i śruby z niej wychodzące nie pogięte ...

    Hm, odbudowa 16V, to się często nie zdarza
    Planujesz jakieś mody typu porting i ostre wałki, czy tylko szczegółową odbudowę?
    Jak na czas obecny to raczej nie planuję żadnych modów ale po głowie kręci się rozwiercenie i polerowanie kolektora dolotowego i kolektor wydechowy na zamówienie co by to zmodyfikować parę spraw za nim.
    Cała reszta bez zmian i raczej już tak zostanie,choć czytałem coś kiedyś o likwidowaniu wałków wyrównoważających lecz nie wiem co z tym dokładnie się robi i co to daje oprócz większych wibracji silnika i znikomego wzrostu mocy.Gdzieś coś mi się o oczy obiło, coś o wzroście ciśnienia oleju ale jest duża szansa że się mylę...
    Jeśli ktoś coś wie to proszę o info.


    700zł za silnik po zerwaniu rozrządu, tak?? Jeśli tak to przyznam Ci ze sporo przepłaciłeś.
    Wiem,lecz miałem go pod nosem łącznie z transportem

    W takim razie, jeżeli pieniądze nie grają roli, to nic tylko śledzić i podziwiać co się będzie dalej działo. Wytrwałości i powodzenia, bo cel rzeczywiści szczytny
    Dzięki za dobre słowo !

    Łoooo kurede! Ja bym olał i Tobie radzę to samo! To jest kolego studnia bez dna! Za taki naprawdę generalny remont tego silnika kupisz sobie ze 3 kompletne 155 w b.dobrym stanie!
    Wiem i zdaje sobie z tego sprawę lecz czy któraś z tych 155 tek które bym kupił miałaby motor w takim stanie? miałaby motor który był robiony moimi rękoma?miałaby włożone części o których wiem że można im zaufać?miałaby od początku wlany jeden dobry olej?
    Takich pytań można by trochę natłuc... Wiem że to nieopłacalne i mi się nie zwróci , mimo to będę kontynuował bo tu nie o pieniądze chodzi,wiem że są do tego potrzebne lecz nie one są celem tylko szeroki banan na twarzy a taka Alfa w takim stanie bezproblemowo go wywoła.

    hmm, odbudowa 16v to prościzna Wszystko jest dostępne a stosując parę myków i korby nie będą się zacierać.
    Kolego jeśli masz cokolwiek do powiedzenia to pisz śmiało,właśnie po to założyłem ten temat ku dobru Alfy

    Tylko średni sens jest tej operacji! Oczywiście poza edukacyjnym. Nawet fajnie jest sobie pogrzebać przy czymś takim, ale ja osobiście (nauczony doświadczeniem ) wybrałbym 8 lub 12V.
    że sens średni to bym nie powiedział jedni w kolekcjonowaniu podstawek pod piwo widzą sens a ja sobie silnik restauruje,kwestia podejścia i zainteresowań.
    Natomiast jeśli o walory edukacyjne chodzi to na pewno będzie to spory zastrzyk wiedzy teoretycznej jak i praktycznej dla mnie i nie tylko...



    Jutro wiozę blok ,wał korbowy i tłoki do profesjonalnej firmy zajmującej się tylko takimi sprawami w celu oględzin .
    Zobaczymy co czas pokaże.
    Pozdrawiam !

  10. #10
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Kompletny remont tego silnika jest totalną pomyłką do tego prawie cały osprzęt zniszczony, szkoda czasu i pieniędzy. kupić auto ze sprawnym silnikiem wyjdzie dużo taniej a nie jest to trudne

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Podobne wątki

  1. Remont silnika Twin Spark 2.0
    Utworzone przez dave w dziale 156
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 06:48
  2. [145] Generalny remont alfy
    Utworzone przez piotrekgliwice w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 21:30
  3. Generalny remont silnika !!!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 11:34
  4. remont generalny czy wymiana silnika
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 20:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory