Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Zimowa przygoda

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar nec2nd
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Leszczyny
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer
    Postów
    98

    Domyślnie Zimowa przygoda

    Dzisiaj stała się rzecz nieprzewidziana, jadąc do Rybnika (drogą przez kamień) przy wjeździe do lasu wpadłem w poślizg i wpadłem do rowu. Na prostej drodze z górki, jadąc dosłownie 40km/h auto "ześlizgnęło" się do rowu. Droga w tym miejscu jest dosyć pochylona na bok. Skończyło się nienajgorzej, bo skutecznie wymanewrowałem unikając "czołówki" z drzewem. Wtoczyłem się do rowu zachaczając prawym lusterkiem o dwie małe brzózki. Po pewnym czasie i uprzednim telefonie, przyjechał mój ojciec Clio 1.2 w celu wyciągnięcia z "rantu". Niemal w tym samym momencie zatrzymał się, przejezdny życzliwy kierowca większej terenówki z napędem 4x4. Sprawa nie była łatwa, bo wyciągając od tyłu, można było łatwo otrzeć włoszkę o krzaki i liczne małe drzewka na których Alfa niemal wisiała. Tak się nie stało, ale autko tak niefortunnie się zblokowało i zakopało że próba wyciągania skończyła sie urwaniem zderzaka i haka, "wyrywając" dosłownie ze sobą kawał blachy za zdrzakiem. Kolejna próba wyciągnięcia przodem, okazała się dużo szczęśliwsza i udało wyjechać się na drogę. Zderzak jest ułamany przy zaślepce tylnego haka, zgasło podświetlenie zegarów, ale najbardziej martwi mnie naruszona konstrukcja za zdrzakiem, wyrwane częsciowo do łączenia z prawym nadkolem, które już tak było dosyć mocno przegnite. Jakie mogą być koszty? Proszę o jakieś namiary gdzie w okolicy Rybnika mogłbym to zrobić solidnie i w przyzwoitej cenie?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlo12
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kmiecin
    Auto
    Była Alfa Romeo 155,j Alfa Romeo GT,obecnie jest giulietta 1.4 t-jet
    Postów
    487

    Domyślnie

    jeżeli chcesz robić dobrze to nie licz na przyzwoitą cenę...ale pecha to dzisiaj miałeś...
    Alfa Romeo 155 2.0 16v 150 km...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Po oględzinach w dobrym zakładzie blacharsko lakierniczym na pewno będziesz znał koszty,a z drugiej tej lepszej strony to szczęście w pechu że tylko takie straty masz.

    - - - Updated - - -

    Z Twojego opisu wynika że nie dużo brakło i było by po belli ale co tam samochód Tobie mogłaby się stać krzywda.

Podobne wątki

  1. zimowa akcja serwisowa 2011
    Utworzone przez mrq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 16:39
  2. Zimowa przygoda z AF 166
    Utworzone przez skarabeusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2010, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory