Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: [146] przyciemnianie szyb

  1. #1
    Warszawiak
    Gość

    Domyślnie [146] przyciemnianie szyb

    Witam.
    Ktoś sobie sam przyciemniał szyby w 146?
    Trzeba wyjąć szybę żeby ją przyciemnić? Jeśli tak to jak to zrobić z tylną boczną w 146? Ona jest przyklejona do prowadnicy czy jak ? :roll:

  2. #2
    Grzeniu146 Boxe
    Gość

    Domyślnie

    jezeli chcesz sam przyciemniac to najlepiej by bylo zebys je wyciagnol, ja nie przyciemnialem ale jak zakladalem central to widzialem jak to tam wyglada, musisz sobie rozkreci boki drzwi a pozniej tam juz bedziesz widzial nic trudnego szybke wyciagnac bo je masz wlasnie na prowadnicach i sa przygiete i na takim jak by kleju i tyle wyciagniesz ja masz mniej zabawy szybki sobie dokladnie wyciemnisz :wink:

  3. #3
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    a jaka folie do tego masz ?

  4. #4
    oran
    Gość

    Domyślnie

    Gorzej by było z karoseryjną szybką w 145tce, bo się wyciągnąć nie da (klejona).

    Swoją drogą, według mnie przyciemnianie to mi sie za bardzo z agro oraz german tuningiem kojarzy. Im pasuje, a Alfą myśle, że tego nie potrzeba

  5. #5
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    No sory ale to może jest agro ?

    Bez tych szybek ona by nie miala swojego uroku u mnie w Alfie tez beda ciemne... każdy lubi co innego.

    Sorry Croma że Twoja Ar dalem na przykład

  6. #6
    oran
    Gość

    Domyślnie

    każdy lubi co innego.
    przyciemnianie to mi sie za bardzo z agro oraz german tuningiem kojarzy
    Zaznaczyłem Ci kluczowe słowa

    Reasumując jest to MOJA opinia, a forum jest od tego aby ją wyrażać, ją czyli swoją opinie a nie taką jaka ma sie podobac ogółowi.

    Powiem tak do 166 PASUJA te szybki, z racji głównie takiej, że te auto jest luxury carem, i tak jak w BORowskich Lanciach tak i tu czarne szybki pasują bo się tak jakoś już przyjęło.

    A do 146 ja osobiście nigdy bym nie zdecydował się na przyciemnienie, bo po pierwsze nie wiem na co to komu (jak ktoś powie, żeby światła nie raziły to zrozumiem, ale ja po prostu mam rolete ) a po drugie PO PROSTU nie widzi mi się to.

    Tak jak mówisz każdy lubi co innego, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje (no chyba, że są bardzo złe, hehe), także dajmy se spokój.

    ps. A jeszcze dodam, że też drażni mnie to, że 5 szyb jest przyciemnionych a przednia nie, oczywiście jest to bardzo dobry przepis, ale on ZDECYDOWANIE przekreśla u mnie taki zabieg

    pps. Oczywiście jest to MOJA być może subiektywna opinia, i niech nikt nie myśli, że komuś odradzam, mówie tylko, że mi się to nie podoba, ja uznaje to troche za wiejską mode i tyle (zapewne przez tych wszystkich 'golfiarzy' z pęcherzami pod folią ).

    EDIT: I co by nie było, jak już kiedyś być może się do tego przekonam, że... tylko świnia nie zmienia swoich poglądów

  7. #7
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał oran
    Gorzej by było z karoseryjną szybką w 145tce, bo się wyciągnąć nie da (klejona).

    Swoją drogą, według mnie przyciemnianie to mi sie za bardzo z agro oraz german tuningiem kojarzy. Im pasuje, a Alfą myśle, że tego nie potrzeba
    Ja uważam że akurat w 145 takie szyby przyciemniane pasują i szyb wyciagać nie trzeba żeby je zafoliować

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  8. #8
    oran
    Gość

    Domyślnie

    W 145 bardziej niż w 146 (na moje krzywe oko ), ale mi tam i tak nie bardzo się to widzi.

    A co do szyb wyciągania no to wiadomo, ale chyba lepiej można to zrobić jeżeli jest szyba "luzem".

    Chociaż nigdy się w to nie zagłebiałem to podejrzewam, że lepiej jest przykleić folię do samych krawędzi, a jak szyba jest zamontowana to tego sie raczej nie zrobi.

    No ale w tylnej szybce w 145tce to akurat jest ten taki "margines" na którym można to nakleić i z zewnątrz nie będzie żadnego śladu nawet.

    pozdro!

  9. #9
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Właśnie folie powinno się naklejać z marginesem żeby folia nie zadzierała się na krawędziach

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marek_M
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Zamość / Lublin/Radom
    Auto
    Alfa Romeo 145 QV
    Postów
    74

    Domyślnie

    TAK ta 166 jest agro :p żeby wszystkie przyciemnił równomiernie to przyznaje fajnie by to wyglądało (albo jak się zasłoni palcami na monitorze przednią to też nie jest źle) ;-) chociaż w 145 jak się oklei boczne tylne i tylną to zależnie od koloru autka może to fajnie wyglądać, a jak zostaje tylko przednia nie przyciemniona to wygląda to trochę jak wizjer w czołgu

Podobne wątki

  1. Przyciemnianie szyb
    Utworzone przez kamilern w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 14:19
  2. Przyciemnianie szyb
    Utworzone przez gumis_kiler w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 09:43
  3. przyciemnianie szyb 156
    Utworzone przez bsq w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 07:39
  4. Przyciemnianie szyb szyb - Szczecin
    Utworzone przez Dragos w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 17:45
  5. [146] przyciemnianie szyb
    Utworzone przez Mlody189 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 11:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory