Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Wymiana przewodów hamulcowych/koszt?

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacperpol
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    alfa 145 1.4 TS 98' junior
    Postów
    83

    Domyślnie

    Dzisiaj tak pojechałem do mechanika mam do niego 3 minuty drogi autem.
    Popatrzeliśmy , ja siadłem na górze pompowałem a on coś tam na dole grzebał. Początkowo nie mógł znaleźć gdzie cieknie.
    Wyszło tak jak myślałem koło tych sanek jeden przewód rozwalony. Gość powiedział że jakieś 1,5 metra kabla , mówi że za 100 zł to zrobi.
    Zgodziłem się , na dodatek okazało się że na prawym wahaczu mam pękniętą gumę. To za dodatkowe 50 zł też ją wstawi. Ponoć coś tam może wpaść pod tą gume i będzie po wahaczu.
    Z tyłu te przewodu pordzewiałe ale jeszcze nie przeciekają . Może je jakimś wd 40 posikam.
    Wydech na dwóch śrubach to mówił żebym se sam zrobił coś z tymi śrubami co strzeliły bo to nie trudna sprawa ale czasochłonna. Dlatego on polecał mi żebym sam na kanał wjechał i coś z tym zrobił bo tak bym musiał jeszcze za to dopłacać.

    BTW licznik w 145 jest elektryczny czy mechaniczny bo coś mi przerywa i tak pytam przy okazji .

  2. #22
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacperpol Zobacz post
    BTW licznik w 145 jest elektryczny czy mechaniczny bo coś mi przerywa i tak pytam przy okazji .
    elektryczny

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Za 1,5m przewodu hamulcowego z wymianą chce 100zł to dość drogi zakład.

    - - - Updated - - -

    A jeśli pozostałe przewody są bardzo skorodowane to na wiosnę powymieniaj je po koleji,bo już nie długo będzie koniec ich żywota.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacperpol
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    alfa 145 1.4 TS 98' junior
    Postów
    83

    Domyślnie

    No ale czas roboty jeden dzień, trochę też zrypałem bo jakbym dopłacił za sam kabel to by mi od razu też wymienił tył. Ile tego było dokładnie to nie wiem pierw było 1,5 metra ale okazało się więcej.Mówił że dał 30 zł za kabel.
    Pytanie. Byłem wczoraj na przeglądzie przeszła bez zająknięcia łapówek itp no gość się sapał że mam wydech na 2 śrubach. Większe jaja były z hamulcami tylnymi. Ręczny blokował całkowicie koła , a nożny już nie tzn te wałki i tak obracały kołami. Przednie koła blokowały całkowicie tak jak ręczny.
    Gość zaczął coś sprawdzać jakieś standardy hamowania i w końcu nie wiedział czy koła sie mają blokować.
    Dlatego pytam czy koła tylne podczas hamowania hamulcem pomocniczym też powinny się zablokować na tej "hamowni" ?
    Podczas jazdy hamują bardzo dobrze .

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacperpol Zobacz post
    Dlatego pytam czy koła tylne podczas hamowania hamulcem pomocniczym też powinny się zablokować na tej "hamowni" ?
    >

    Cześć.
    Jeżeli chodzi o hamulce to raczej powinien powiedzieć, jaka jest siła i na tej podstawie określić sprawność.
    Co do wymiany przewodów, właśnie jestem w trakcie małego remontu mojego boxera i wymieniam wszystkie przewody? Koszt przewodów to około 70zł za przedni lewy i prawy, tył od kolektora siły hamowania do kół lewego i prawego oraz od kolektora do łącznika pod samochodem. Pozostałe są jeszcze w dobrej kondycji, więc na razie nie ruszam. Przewody kupowane już z zarobionymi końcówkami na odpowiednią długość.
    Co do robocizny robię to bez kanału, więc troszkę ciężko.
    pozdro
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacperpol
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    alfa 145 1.4 TS 98' junior
    Postów
    83

    Domyślnie

    O kurde szacun bez kanału. Ja to nawet żeby do prędkościomierza się dostać to już podnośnik pożyczyłem.
    Sam mierzyłeś ? Kurdę jak mi strzelą te z tyłu (odpukać )to chyba też się pokuszę o zmianę .

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacperpol Zobacz post
    O kurde szacun bez kanału. Ja to nawet żeby do prędkościomierza się dostać to już podnośnik pożyczyłem.
    Sam mierzyłeś ? Kurdę jak mi strzelą te z tyłu (odpukać )to chyba też się pokuszę o zmianę .

    Ogólne wymieniam wszystkie przewody - zostają tylko te pod autem.
    Przewody mierzyłem sam jest to długość łącznie z końcówkami gwintowanymi M10x1.
    Auto wygląda obecnie niezbyt dobrze .
    W środku jest wybebeszone, na zewnątrz też - ogólnie został tylko silnik i przednie zawieszenie - tylnie wyjechało.
    pozdro
    krzyzie
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belka.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	84694   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	środek.jpg
Wyświetleń:	569
Rozmiar:	132.9 KB
ID:	84695  
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    alfa
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujek Zobacz post
    Kup przewody miedziane na metry, sam powyginasz. Kup maszynkę do zarabiania końcówek (nie jest droga) i na pewno się opłaci. Ja za zrobienie całego auta w miedzi zapłaciłem niecałe 400 zł z robocizną mechanika.
    Ja wymieniając przewody kupiłem maszynke do zarabiania przewodów, wystarczy taka:, do tego osobno rurkę miedzianą oraz końcówki i sam wymieniłem przewody. Nie jest to wcale taka trudna rzecz. Dla osób które nie chcą bawic się w zarabianie samemu można kupić już gotowe przewody hamulcowe i zamontować.
    Wynisło mnie niecałe 300 zł, a jak widzę że niektórzy płacą po 1000 zł to jestem przerażony. Polecam sklep piterparts.pl

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Takie przewody do 145 jaki koszt? Mi wymieniali ale w moim odczuciu zrobili to na 3+ jakoś nie równo poprowadzili te przewody:/


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANET Zobacz post
    Za 1,5m przewodu hamulcowego z wymianą chce 100zł to dość drogi zakład.
    No bez przesady, Dorwanie się pod wygłuszenie, wymiana przewodu zarobienie koncówek, odpowietrzenie, 2-3h to zajmie łącznie, także 100zł to rozsądna cena

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Czarny Kocur Zobacz post
    Takie przewody do 145 jaki koszt? Mi wymieniali ale w moim odczuciu zrobili to na 3+ jakoś nie równo poprowadzili te przewody:/


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio robiłem w jednej Klubowej i całość wyszła 400 zł całe Alu zmnieniłem na miedż, Ale przy okazji wywałiłem ABS zgodnie z wolą klienta

Podobne wątki

  1. Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych -tył.
    Utworzone przez pwr79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-10-2018, 14:58
  2. Wymiana przewodów hamulcowych
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 17:16
  3. [145] Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych w BOXERZE
    Utworzone przez Kuleski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:54
  4. wymiana przewodów hamulcowych
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 20:39
  5. Wymiana przewodów hamulcowych. Jakie wybrać?
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 10:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory