Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wolne obroty/gasnie

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie Wolne obroty/gasnie

    Witam wszystkich
    Mam poważny problem, na początku zaczęła mi świecić kontolka "od wtrysku" wiec pojechałem do byłego serwisu (kiedyś tam był) fiata i chciałem by powiedziano mi cos konkretnego, gość po jakiejś godz kombinacji powiedział mi ze: "przykro mi ale nie mogę się skomunikować z komputerem" dziś pojechałem do innego elektryka i było to samo.
    Wieczorem (przed chwila) wracając z pracy powstał problem a konkretniej gdy trzymałem delikatnie wciśnięty pedał gazu samochód normalnie pracował, normalnie odpalił i przyspieszenie tez takie jak powinno być ale bo zdjęciu nogi z gazu od razu gasł - zero wolnych obrotów, próbowałem trochę go "przyciskać" jadać na wysokich obrotach ale nic to nie zmieniło dotoczyłem się jakoś do domu... teraz mam poważny problem bo nie mam zielonego pojęcia co mogę zrobić a do serwisu nie pojadę 70km bez niskich obrotów bo jak hamować gdy samoch gaśnie nie wspominając o wspomaganiu kierownicy. ( macie może jakiś pomysł od czego zacząć? od razu mowie ze nie bardzo wiem gdzie czego szukać proszę pomóżcie :|?:

  2. #2
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Jesli auto poza wolnymi obrotami zachowuje sie normalnie (odpala i przyspiesza tak jak zawsze) to najprawdopodobniej krokowy wyzionął ducha lub nie ma sterowania (czyli cos z elektryką)
    Na szybko samemu pozostaje Ci wymontowac przepustnice i wyczyscic a krokowiec sprawdzic pod kątem elektrycznym.

    fred

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fred
    najprawdopodobniej krokowy wyzionął ducha l
    Rozebralem cala przepustnice wyczyscilem na blysk tak samo z silniczkiem krokowym i dalej lipa poki co podciaglem na lince troche obroty i awaryjnie od biedy moze byc ale napisales ze sprawdzic go elektrycznie tzn podlaczyc + i - na sztuke i zobaczyc czy cos dziala czy raczej cos bardziej "zaawansowanego?

    Tak w ogole to ile moze mnie taka przyjemnosc wymiany silniczka kosztowac ? bo cos czuje ze nie malo a bylem w 1 sklepie to nawet nie mial tego skad sciagac (

  4. #4
    houek
    Gość

    Domyślnie

    Podjedz chłopie na komputer, bo bedziesz grzebał niepotrzebnie do konca swiata. Szkoda czasu, wysiłków, pieniedzy i nerwów.

  5. #5
    houek
    Gość

    Domyślnie

    Podjedz chłopie na komputer, bo bedziesz grzebał niepotrzebnie do konca swiata. Szkoda czasu, wysiłków, pieniedzy i nerwów.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    sprobuje jeszcze z tym silniczkiem krokowym jesli okaze sie ze to nie jest ten problem wtedy nie bedzie innego wyjscia jak tylko serwis
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    i okazalo sie ze to silniczek krokowy ale nie ze padl tylko po prostu sie zacinal bo mial tyle syfu innymi slowy narazie jest ok.. a za jakis czas go wymienie obeszlo sie i bez servisu i bez zakupu nowego
    temat uwazam za zamkniety

Podobne wątki

  1. Wolne obroty silnika(1000obr/min) JTD
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 17:03
  2. Wolne obroty, nie falujące.
    Utworzone przez salfist w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 18:25
  3. [146] wysokie wolne obroty(3,5 tys)
    Utworzone przez Binda w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 17:35
  4. AR 166 2. JTD wolne obroty
    Utworzone przez Pablo w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2007, 11:10
  5. Wolne obroty w trylitrówkach?
    Utworzone przez Jurcio_8v w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-03-2007, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory