Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: ABS / Poduszki

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar irekostrow
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    146 1.6 Boxer
    Postów
    116

    Domyślnie ABS / Poduszki

    Kolejny problem jaki mnie nurtuje po zakupie mojej alfy to fakt iż podczas przekręcenia stacyjki nie zapala się ani ABS ani poduszka.

    i moje pytanie brzmi:
    - czy to normalne że się nie zaświeca lampka kontrolna
    - czy jest możliwość wyłączenia ABSu i poduszki w komputerze (np. nie działały i sprzedający je wyłączył)
    - czy jest prawdopodobieństwo że obie żarówki są przepalone?

    Wszystkie bezpieczniki pod kolumną kierownicy są OK, więc czego szukać?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    ad1- nie
    ad2 i 3 -nie wiem czy to można z poziomu kompa wyłączyć, żarówki od tych kontrolek to diody na takiej listewce i mało prawdopodobne zeby akurat te dwie były przepalone. Może sprzedający zasłonił świecącą kontrolkę zeby nie gryzło potencjalnego klienta w oczy. ABS ci wogóle działa?

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar irekostrow
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    146 1.6 Boxer
    Postów
    116

    Domyślnie

    No właśnie nie wiem czy ABS działa, generalnie to przeważnie koła się blokują na śniegu, ale kilka razy zdarzyło mi się poczuć pulsujący pedał hamulca. Nie wiem czy to przypadek czy ABS raz działa raz nie?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Rozkreć licznik i zobacz co z kontrolkami. Najlepiej podjedź na kompa i wtedy sie wyjaśni. Możesz przeczyścić wtyczki połączenia czujników abs. Trudno wróżyć z fusów...

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar irekostrow
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    146 1.6 Boxer
    Postów
    116

    Domyślnie

    Ja chyba nie mam ABS, a jak kupował to miał podobno być. Sprawdziłem pod maską i mam taką pompę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa-hamulcowa-cifam.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	87.0 KB
ID:	83557

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2008
    Auto
    146 Boxer 1.6 95 r.
    Postów
    284

    Domyślnie

    Sprawdz czy masz pompe abs. I jeszcze ile przewodow hamulcowych wychodzi z pompy hamulcowej tu gdzie sa te zolte korki co Podales zdjecie jezeli dwa przewody czyli z pierwszej sekcji pompy jeden i z drugiej sekcji drugi to abs jest. A jezeli sa 4 przewody czyli odrazu do kazdego kola to niema absu. Jeszcze mozesz sprawdzic obecnosc absu poprzez zlokalizowanie czy sa zlacza czujnikow do kol pod maska dwa kolo kielichow i pod tylnia kanapa 2. I jest jeszcze bezpiecznik 60 a taki duzy pod maska sprawdz czy jest i czy nie przepalony ale wtedy by sie kontrolka palila ale przynajmniej sie Dowiesz czy Masz Abs. A odnosnie poduszki to tak mi sie wydaje ze kierownice byly inne z poduszkami a inne bez wiec na niej pisze chyba czy jest . Ja nie mam a widzialem ze byly inne kierownice wlasnie do poduszek.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar irekostrow
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    146 1.6 Boxer
    Postów
    116

    Domyślnie

    @czupi a więc są 4 przewody więc ABS nie ma, ale przy kołach są jakieś czujniki i przewody więc już nic nie kumam. W sumie to myślałem że wszystkie 146 mają seryjnie ABS i poduszki?
    Co do poduszek to mam na kierownicy napisane SRS ABS czyli być powinna czy to znów jakiś szpunt i kierownica od innego auta?

    A tak nawiasem to przepaliła mi się jedna żarówka od postojowych i po wymianie nadal nie działa, cóż to może być?

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar irekostrow
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    146 1.6 Boxer
    Postów
    116

    Domyślnie

    Dobra, toja dalej popiszę sam z sobą...

    Rozebrałem dziś licznik i okazało się że dioda od poduszki jest wycięta...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130126161753.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	78.1 KB
ID:	83993

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2008
    Auto
    146 Boxer 1.6 95 r.
    Postów
    284

    Domyślnie

    Odnosnie poduszki to musisz na poczatek wlutowac diode niewiem jaka tam jest ale moze 12 v popytaj w elektronicznym sklepie o taka koszt okolo 2 zl. Pewnie byl blad i ktos pozbyl sie problemu przy sprzedrzy. Ale pewnie poduszki sa zamontowane. Druga sparawa abs napisz czy Masz z tylu tarcze czy bebny chyba jak sa bebny to nie ma abs tak jest w alfach. I sprawdz czy Masz takie ząbki na przegubach z przodu bo czujniki biora z tego odczyt. I poszukaj tej pompy absu i tego bezpiecznika 60 a czy jest taki pod maska taki chyba niebieski duzy. I napisz czy sa tez rzeczy co pisze. A odnosnie tej postojowki jezeli nowa zarowka jest napewno dobra pokombinuj z kostka przylaczeniowa dognij blaczki w oprawce przeczysc papierem posmaruj wazelina techniczna a jezeli nie pomoze to szukaj przerwy w kabelku.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał irekostrow Zobacz post
    Dobra, toja dalej popiszę sam z sobą...

    Rozebrałem dziś licznik i okazało się że dioda od poduszki jest wycięta...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130126161753.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	78.1 KB
ID:	83993
    Stary zwyczaj (debili)sprzedawców.Wyciąć i po problemie,kupujący może nie zauważy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał czupi Zobacz post
    Odnosnie poduszki to musisz na poczatek wlutowac diode niewiem jaka tam jest ale moze 12 v popytaj w elektronicznym sklepie o taka koszt okolo 2 zl. Pewnie byl blad i ktos pozbyl sie problemu przy sprzedrzy. Ale pewnie poduszki sa zamontowane. Druga sparawa abs napisz czy Masz z tylu tarcze czy bebny chyba jak sa bebny to nie ma abs tak jest w alfach. I sprawdz czy Masz takie ząbki na przegubach z przodu bo czujniki biora z tego odczyt. I poszukaj tej pompy absu i tego bezpiecznika 60 a czy jest taki pod maska taki chyba niebieski duzy. I napisz czy sa tez rzeczy co pisze. A odnosnie tej postojowki jezeli nowa zarowka jest napewno dobra pokombinuj z kostka przylaczeniowa dognij blaczki w oprawce przeczysc papierem posmaruj wazelina techniczna a jezeli nie pomoze to szukaj przerwy w kabelku.
    po co szukać czujników jak nie ma pompy ABS?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Poduszki silnika - co i jak
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-01-2020, 15:15
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 07:09
  3. Poduszki
    Utworzone przez Darek68 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory