Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Przełożenie napędu 4x4 do Alfy 155 i pokrewnych

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie Przełożenie napędu 4x4 do Alfy 155 i pokrewnych

    Wywołany do tablicy w tym temacie pragnę opisać jak dołożyć sobie napęd do aut opartych na płycie podłogowej Tipo i stworzyć namiastkę Q4 czy Integrale.

    Na wstępnie dawca: najlepiej jest kupić całe auto, gdyż by przełożyć napęd z głową jest nam potrzebne dużo pierdół. Można posilić się schematem części, który opiszę później, ale jaj sobie nie dam uciąć, że nic nie zapomniałem. Auta które mogą nam posłużyć jako dawca części to: Fiat Tempra SW 4x4, Lancia Dedra Integrale, Lancia Dedra Inegrale SW oraz Alfa Romeo 155 Q4. Można posłużyć się skrzynią biegów od Delty Integrale, 4wd lub Prismy 4wd, ale nie będzie ona pasował p&p. Ceny aut wahają się od 500 zł do około 4000 zł, patrząc na auta z przeznaczeniem na części. R ealna cena, którą auto jest warte to około 2500 zł też w zależności od stanu. Czasem trafiają się rodzynki w postaci właścicieli, którzy to nie wiedzą co posiadają i nie wiedzą skąd tak duże zainteresowanie, LUBIĘ TO!

    Części jakie będą nam potrzebne do przełożenia: miska oleju, smok pompy oleju, skrzynia biegów, rama pomocnicza przód, stabilizator przód, wybierak zmiany biegów, wał napędowy, mechanizm linek hamulca ręcznego, całe, kompletne zawieszenie tył, w zależności od modelu podłoga bagażnika tył oraz zbiornik paliwa.

    Wahacze przód są identyczne, półośki przód zależą od szerokości zawieszenia przedniego, można zastosować od fwd, przekładnia kierownicza również identyczna jak fwd, podłoga bagażnika nada się tylko przy przekładce do: Fiat Tempra, Alfa 155, Lancia Dedra w innych trzeba robić ją od nowa lub robić fuszerkę.

    Przejdźmy już do montażu: wiadomo, zawieszenie przód, tył, silnik, wybierak wylatują. Zaczynamy od przykręcenia wybieraka, bo inaczej koło przekładni nie przełożymy linek, ramę pomocniczą przód, bez filozofii. Wał napędowy do nadwozia jest przykręcany w 2 miejscach, do wybieraka zmiany biegów oraz dalej do punktów, których nie ma. Trzeba do nadwozia przynitować nitonakretki, tak samo z mechanizmami ręcznego. Ja nazywam je "kołowrotkami" są przykręcane tuż koło punktów podnoszenia z tyłu, również trzeba posilić się nitonakrętkami. I teraz najtrudniejsza rzecz, tył. Wycinamy podłogę bagażnika między podłużnicami. Jeżeli jest to Alfa 155 "nową" podłogę i zbiornik paliwa możemy zastosować od dawcy. Możemy pójść na skróty wziąć duży młot i wbić część wnęki koła zapasowego do środka robiąc miejsce na dyferencjał i wsadzić "bezpieczny bak" do środka, nie polecam choć widziałem takich geniuszy. Podłogę mamy wstawioną, zostaje nam podpięcie blokady dyferencjału, no chyba, że mamy torsenika z q4. Całą instalację blokady można przełożyć z dawcy, jest jednak ona dość skomplikowana i odłącza się powyżej 40 km/h, ja wolę zrobić ją po swojemu. Należy pamiętać, że włączenie blokady ma wyłączyć abs, bo i tak złapał by błąd.


    Jutro postaram się wrzucić zdjęcia poglądowe jak to wygląda w moim wykonaniu w Delcie 2. Moje auto niestety stoi niedokończone, ale tylko i wyłącznie z powodu braku pieniędzy, to co najtrudniejsze jest już zrobione. Całość prac powinna zając ok 2-4 tygodni pracy po 10 godzin, też w zależności jakie kłopoty, w szczególności rdzawe spotkamy po drodzę.

    Może sobie i innym w tym momencie zabrałem trochę pracy i kasy, ale denerwuje mnie niechęć Polaków do dzielenia się wiedzą. Ciągnę projekt brata bmw e36 v8 i dobija mnie fakt, iż ludzie totalnie nie chcą się dzielić swoimi pracami, bo oni do tego doszli i mam was w tyłku, przyjedź to zrobię. Fakt jest taki, że większość właścicieli Alf 155 i innych aut z tej płyty podłogowej i tak nigdy się nie zdecyduje na zrobienie takiego auta ze względu na koszty. Mnie moja Delta wyjdzie ok. 30 tys, sam nawet nie wiem dokładnie ile, bo nie liczę, a ja za robociznę nie płacę. Mam nadzieję, że tym tematem rozwieję trochę mit o tym jakie to jest trudne i skomplikowane, nie, nie jest dla w miarę ogarniętego człowieka dość proste. A pamiętam jak informowano mnie, że musi to być robione profesjonalnie, bo auto przechodzi zmiany konstrukcyjne.

    Przepraszam za styl mojej wypowiedzi, część może być pewnie chaotyczna i nie zrozumiała. Jeżeli macie pytanie piszcie, jutro dodam zdjęcia.

    Ostatnio edytowane przez mac1us ; 31-01-2013 o 18:03

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzesMis
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    BB
    Auto
    159 TBI
    Postów
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac1us Zobacz post
    Ceny aut wahają się od 500 zł do około 4000 zł, patrząc na auta z przeznaczeniem na części.

    znajdzi mi któreś z tych modeli za 4 kafle nawet na czesci ale kompletne do swapa


    takie wycinanie podłogi może namieszać w kratownicy podwozia, będziesz widział 4 ślady na śniegu
    Ostatnio edytowane przez GrzesMis ; 30-01-2013 o 23:20

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Jestem pod dużym wrażeniem, podoba mi się to co piszesz i czekam na zdjęcia
    Pozdro
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  4. #4
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Dobra piszesz że podłoga w 155 zostaje wycięta między podłużnicami i wspawany podłogę od dawcy. Cała podłoga czy tylko cześć bagażnika? mocowanie tylnego mostu i zawieszenia jak zrobic i do czego przykręcić na nity gwintowane? Fotki bardziej rozjaśnia sprawę

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    Chłopie nie wydaje Ci się, że jeżeli napisałem taki temat to piszę w nim prawdę? Ja kupiłem swoją Temprę 4x4 za 1400 zł, kompletną, nie zgnitą z przebiegiem 137 tys km, ostatnio kupiłem na złomie kompletny napęd za 600 zł, który to sprzedałem, kumpel kupił całą Temprę 4x4 za 2000 zł z uszkodzoną skrzynią biegów, 5 bieg, ale kompletną, na forum Tipo, Tempra Team MaciekTTT kupił Tempre 4x4 za 600 zł.

    Tylko część bagażnika zostaje wycięte, reszta zostaje. Dyferencjał jest mocowany do ramy pomocniczej, a rama pomocnicza przykręca się na te same otwory co fwd.

  6. #6
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac1us Zobacz post
    Tempre 4x4
    czym różni się tempra 4x4 od 155Q4 chodzi mi o konstrukcję podłogi?

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzesMis
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    BB
    Auto
    159 TBI
    Postów
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac1us Zobacz post
    Chłopie nie wydaje Ci się, że jeżeli napisałem taki temat to piszę w nim prawdę? Ja kupiłem swoją Temprę 4x4 za 1400 zł, kompletną, nie zgnitą z przebiegiem 137 tys km, ostatnio kupiłem na złomie kompletny napęd za 600 zł, który to sprzedałem, kumpel kupił całą Temprę 4x4 za 2000 zł z uszkodzoną skrzynią biegów, 5 bieg, ale kompletną, na forum Tipo, Tempra Team MaciekTTT kupił Tempre 4x4 za 600 zł.

    takie wyjątki to ja też znam które już nastąpiły, na takie okazje można czekać latami, czytaj uważnie.
    zauważyłem dużo nienawiści w Twych postach Panie kolego

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar maicher
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    156; Giulietta; Spider i jeszcze cośtam
    Postów
    543

    Domyślnie

    Szacunek. Ale 155 Q4 są do dostania w cenie ok. 30.000 zł - jeszcze są za tanie na takie modzenie w zwykłych 155.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzesMis
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    BB
    Auto
    159 TBI
    Postów
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał maicher Zobacz post
    Szacunek. Ale 155 Q4 są do dostania w cenie ok. 30.000 zł - jeszcze są za tanie na takie modzenie w zwykłych 155.

    autor miał na myśli że kupujemy AR 155 Q4 z padnietym silnikiem i przekładamy do FWD 155 i mamy juz 155Q4

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    Nigdy Alfy 155 Q4 nie widziałem od spodu, ale prawdopodobnie nie będzie się różniła minimalnie lub w ogóle. Według dokumentów Q5 ma inne przełożenie dyferencjału tzn. 47% przód, 53 % tył oraz torsen z tyłu, a nie blokada mechaniczna mechanizmu różnicowego na stałe 100% jak w Temprze.

    Tak jestem wysłannikiem szatana, w mych wypowiedziach musi być nienawiść i ZŁO. A tak na serio to tak jak pisałem wcześniej nie lubię, jak ktoś piszę coś o czym do końca nie wie. Wszystkie auta kupione w przeciągu roku, a w tym czasie była jeszcze we Wrocławiu Dedra Integrale, która poszła za 2300 zł. Szukaj, szukaj i się decyduj jak znajdziesz, bo długo takiego auta nie będzie, bo się sprzeda i nawet wiem gdzie wyląduje.

    Padnięte, zgnite, nie ważne, ja mam napęd w budzie, w której go nie było ot tak fanaberia.

Podobne wątki

  1. Przełożenie elektryki foteli
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 22:46
  2. Przełożenie sprężarki klimy z 1.8 TS do 2.0 TS
    Utworzone przez Michu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 18:36
  3. Przełożenie instalacji możliwe?
    Utworzone przez kociniak08 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 15:21
  4. [33] 33 seria 2 załączanie napędu napędu 4x4
    Utworzone przez dav13 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 09:29
  5. [33] Przełożenie napędu
    Utworzone przez Alfista92 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 15:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory