Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Słabo odpala

  1. #1
    keramczak1960
    Gość

    Domyślnie 146jtd1,9 1999rok

    Witam od pewnego czasu alfa barrrrrdzo ciężko mi zapalała dziś zmieniłem filtr paliwa wszystkie przewody gumowe przy silniku i filtrze wymieniłem świece żarowe i akumulator przekręciłem kilkakrotnie kluczykiem alfa odpowietrzyła się i po chwili zapaliła za chwilę zgasiłem minęła minuta zapaliłem z bólami tak kilkakrotnie, uczucie jakby paliwo schodziło.Po godzinie już go nie mogłem odpalić pompka podaje odkręciłem przewód od wtrysku paliwo jest ,akumulator kręcił jak zwariowany aż go wydoiłem no i nie ODPALIŁ.Już nie wiem co jej jest co dalej .Nie mam instrukcji założyłem nowe świece żarowe (sprawne) gdy włączam zapłon na desce zapala się tylko przez sekundę kontrolka ,jak świece były zepsute po sekundzie płomiennik migał przez kilkanaście sek .POMÓŻCIE z góry DZIĘKI POZDRAWIAM!!! DOBREGO NOWEGO ROKU.

  2. #2
    Markowy
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Na początek do sprawdzenia czujnik położenia wału korbowego, sterownik-przekaznik świec żarowych.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał keramczak1960 Zobacz post
    Witam od pewnego czasu alfa barrrrrdzo ciężko mi zapalała dziś zmieniłem filtr paliwa wszystkie przewody gumowe przy silniku i filtrze wymieniłem świece żarowe i akumulator przekręciłem kilkakrotnie kluczykiem alfa odpowietrzyła się i po chwili zapaliła za chwilę zgasiłem minęła minuta zapaliłem z bólami tak kilkakrotnie, uczucie jakby paliwo schodziło.Po godzinie już go nie mogłem odpalić pompka podaje odkręciłem przewód od wtrysku paliwo jest ,akumulator kręcił jak zwariowany aż go wydoiłem no i nie ODPALIŁ.Już nie wiem co jej jest co dalej .Nie mam instrukcji założyłem nowe świece żarowe (sprawne) gdy włączam zapłon na desce zapala się tylko przez sekundę kontrolka ,jak świece były zepsute po sekundzie płomiennik migał przez kilkanaście sek .POMÓŻCIE z góry DZIĘKI POZDRAWIAM!!! DOBREGO NOWEGO ROKU.
    Podłącz pod kompa bo skoro pompa paliwo podaje to ciśnienie na listwie wtryskowej powninno byc ok teoretycznie.
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  4. #4
    bulan74
    Gość

    Domyślnie

    sprawdź regulator ciśnienia na pompie- wykręć i zobacz czy nie przypchany

  5. #5
    keramczak1960
    Gość

    Domyślnie Słabo odpala

    W grudniu pisałem że nie mogłem alfy 146 19jtd odpalić po wymianie świec filtrów itd..Po tym pomógł samostart i tak po nocy przy minusowej temperaturze odpalam samostartem potem kilka razy zagrzewam świecami i po kilku sekundowym kręceniu odpali jedzie normalnie mam dobry akus,. więc mogę sobie na to pozwolić lecz nadal nie wiem co mu dolega .Proszę o pomoc

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Na początek proponuję podłączenie pod kompa
    Jak już podłączysz, sprawdź ciśnienie paliwa przy rozruchu. Powinno być min. 300bar żeby auto paliło bezproblemowo, żeby odpaliło z trudem ciśnienie musi wynosić ok.180bar. Wszystkie inne wartości poniżej tych, które podałem będą świadczyły o problemie z układem zasilania CR.
    W Twoim przypadku podejrzewałbym, że któryś z wtryskiwaczy przelewa i pompa ma problem z wytworzeniem odpowiedniego ciśnienia paliwa jakie potrzebne jest do uruchomienia motoru. Jeśli wtryskiwacze okażą się dobre, to następnym winowajcą może być regulator ciśnienia paliwa bądź sama pompa CR.
    Zacznij sprawdzanie w takiej kolejności jak Ci napisałem

    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Napisz jeszcze jaki kolor maja spaliny jak już Twoje próby odpalenia powiodą się!

Podobne wątki

  1. Słabo odpala.
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 10:05
  2. [GTV] Odpalanie - słabo odpala
    Utworzone przez klaudiusz76 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 20:31
  3. Słabo odpala
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 14:16
  4. Alfa 156 1,9 JTD 2002 słabo odpala
    Utworzone przez kaczi156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 13:24
  5. Alfa 156 1,9 JTD 2002 słabo odpala
    Utworzone przez kaczi156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 18:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory