Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
    Paweł156
    Gość

Domyślnie

Mam pytanie czy wygłuszacie tylko drzwi czy np podłoge i bagaznik tez?? Moze ktos polecic jakies maty i w jakich sklepach tego szukac?? jaka jest cena za metr? No i jak to montowac, czy trzeba jakos specjalnie oczyscic powierzchnie na ktorej bedzie sie to nakładac? Trzeba uzyc opalarki?

CichyMarek
    Gość

Domyślnie

Z fotkami będzie problem bo już dawno poskładałem wszystko do kupy Chyba że ktoś chce zobaczyć efekt końcowy czyli głośnik z dystansem przymocowany do drzwi.
    Teraz czas mały opis:

Na parę drzwi alfy 145 zużyłem:
    - prawie 2 m2 taśmy dekarskiej Sudal, kupiłem na allegro dwie rolki o szerokości 10cm każda za 25zł za m2. Jednak lepiej jest kupić trochę szersze np. 25cm. Poza allegro można takową taśmę zakupić w pierwszym lepszym supermarkecie budowlanym…
    -dwie maty bitumiczne twarde o wymiarach 25x50 cm, za jedna na wolumenie płaciłem cos około 7zł. Poza wolumenem można je kupić na allegro albo w sklepie lakierniczym.
    - benzyna ekstrakcyjna
    - szmatka
    - opalarka albo ew. suszarka
    - nożyk
    - koszulki (do zabezpieczenia cięgien od zamka)

Ściągamy tapicerkę i wywalamy folię z wnętrza drzwi. Za pomocą benzyny i szmatki czyścimy dokładnie powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne blachy. Taśmami wyklejamy wewnętrzną blachę drzwi(tą za szybą). Na chwilę przed przyłożeniem taśmy warto trochę nagrzać blachę, po położeniu nagrzewamy również taśmę i przejeżdżając szmatka dopasowywujemy taśmę do powierzchni. Za głośnikiem warto ułożyć dwie warstwy.
    Nie zaklejajcie przypadkiem dziur odpływowych w drzwiach (tych na dole)! Zakładamy koszulki na dwa cięgna od zamka, tak żeby po położeniu warstwy bitumicznej i ich nie unieruchomić Zaklejamy wszystkie otwory na zewnętrznej części drzwi. Największy otwór zaklejamy matami bitumicznymi. Składamy wszystko z powrotem i cieszymy się potęgą basssu

Zrobienie jednych drzwi zajęło mi coś około 3h. Oczywiście żeby podziwiać efekt w pełni, trzeba wymienić oryginalne głośniki. O ile tweetery w słupkach jeszcze da się przeboleć to te 16 w drzwiach już nie bardzo. Jednak żeby zamontować coś lepszego trzeba dorobić dystanse, ponieważ jest za mało przestrzeni miedzy szyba a zewnętrzną blachą drzwi.

Oczywiście można wygłuszyć cały samochód, efekt wtedy będzie jeszcze lepszy. Tyle że samochód przybierze sporo na masie

Tutaj macie przykładowe fotki:
    http://www.powe.pl/brava.html

Do admina- może przenieść temat do Zrób to sam ?

ViP Romeo Avatar Lesio
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa 146 1.4 T.S '98, Seicento 1.1 '00

Domyślnie

Co do kabli to chyba firmy phonocar, wygłuszyc chce bardziej z powodu trzeszczacych plastikow bo nie chodzi mi zeby wszystko walilo ale zeby gralo czysto i dynamicznie. a co do alpiny to na nia nie narzekam jak dla mnie narazie wystarczy. Moze w nowej Alfie jak dobrze pojdzie znajdzie sie cos lepszego.