Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: TURBO ALFA ROMEO V6 12V

  1. #1
    vandall4x4
    Gość

    Domyślnie TURBO ALFA ROMEO V6 12V

    Witam jestem na waszym forum nowym członkiem i mam pytanie czy ktos z Was wstawiał do swojej Alfy turbo ale nie na zasadzie wmotania tylko profesjonalnego montazu moja alfa porusza samochodem rajdowym i muszę podnieść jej moc bo konkurencja nie spi hahah układ przekazania mocy auta jest zbudowany pod dany silnik i zmiana jego na inny nie jest mozliwa dlatego szukam oznaczeń turbiny jakie były wstawiane do silnika jest to 164 3,0 V6 12zaworowa /92r. może jeśli nie turbo to kompresor czy są jakies gotowe zestawy np turbina uszczelki głowicy itp. jesli ktos sie z takim tematem spotkał to dziekuje za info bede wdzieczny i drugie pytanie czy głowice 24v pasuja na blok silnika 12v czy jest to zmiana tylko głowic,uszcelek czy też modyfikacja bloku silnika

  2. #2
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    ja myśle że jakbyś zgłosił sie do profesjonalnej firmy tuningowej, zajmującej sie podnoszeniem mocy w aucie to hyba jednak więcej ci oni powiedza niz tu na forum, no hyba że ktos jest tutaj dobrze obeznany w te klocki. ale jednak zestaw turbo hyba by był dobry wc takim wydaniu, nio ale tżeba jednag go profesjonalnie złozyc itd itd.
    powodzenia

    pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    W silniku 3.0 12v NIGDY nie było montowane turbo. Jedyne turbo v6 jakie alfa robiła to 2.0 v6 12v. Turbina ze zmienną geometrią łopatek. Na forum, chyba jest, jeden własiciciel GTV 2.0 v6 TB - najlepiej u niego pytaj
    1984 GTV6 3.2 24V

  4. #4
    madryar
    Gość

    Domyślnie

    Rzeczywiscie nie bylo silnika 3.0 v6 turbo w palecie alfa romeo. Co do 2.0 v6 tb - turbina to garrett T25 takze malenstwo pompujace 0,8 bara(w tzw. "piku" okolo 1 bara). Czytalem kiedys ze ten silnik bez turbo legitymuje sie moca okolo 150KM takze turbina daje tylko 50 KM w tym samochodzie (jest to tzw. "soft turbo" z malym doladowaniem jak w przypadku niektorych volvo czy saabow).Silnik dosc podatny na modyfikacje wlasnie poprzez niskie doladowanie , ktore mozna bezpiecznie podniesc do jakis 1,3 bara( silnik posiada natrysk oleju na denko tloka), a najlepiej wymienic turbo na wieksze(1,3 bara to podobno maximum dla T 25), duzy intercooler, przelotowy wydech 2,5 cala, jakis program itd :wink:.Silnik jest dosc wymagajacy, takze do rajdow napewno sie nie nadaje...pozatym jest bardzo duzy i ciezki(w gtv pod maska jest strasznie ciasno).


    Pozdro

  5. #5
    vandall4x4
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za info bardzo mi to pomogło a jeszcze jedno pytanko jak wyglada sprawa głowic 24V czy można je zapodac do silnika 12V czy sa takie same i róznia sie tylko ilościa zaworów na cylinder ??czy nic tam nie pasuje i lepiej drugi kupic dzieki za odpowiedz a i jeszcze temat temperatury oleju przy ok 2 min jeździe po maxie w terenie temp oleju skacze mi do 110 stopni i nie spada mimo specjalnej chłodnicy oleju jaki jest normalny stan temperatury oleju w alfie ok ilu stopni

  6. #6
    madryar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał vandall4x4
    Dzieki za info bardzo mi to pomogło a jeszcze jedno pytanko jak wyglada sprawa głowic 24V czy można je zapodac do silnika 12V czy sa takie same i róznia sie tylko ilościa zaworów na cylinder ??czy nic tam nie pasuje i lepiej drugi kupic dzieki za odpowiedz a i jeszcze temat temperatury oleju przy ok 2 min jeździe po maxie w terenie temp oleju skacze mi do 110 stopni i nie spada mimo specjalnej chłodnicy oleju jaki jest normalny stan temperatury oleju w alfie ok ilu stopni

    O dokladnych roznicach miedzy silnikami 3.0 v6 12v i 24v mozesz przeczytac na stronie www.cuoresportivo.pl (klikasz na glownej stronie w "silniki", a nastepnie wybierasz jaki Cie interesuje). Maly wycinek z artykulu:

    "Wersja 24v przejęła wiele elementów z jednostki dwunastozaworowej, szczególnie tych leżących poniżej głowicy. Nie zmieniły się skrzynia korbowa i wał, miska olejowa i pompa wraz z filtrem oleju, tuleje cylindrowe i ich osadzenie w bloku i szereg detali należących do osprzętu. Nowości, to inne tłoki i przede wszystkim głowice, które mają po dwa górne wałki rozrządu, cztery zawory na cylinder, bezobsługowe, hydrauliczne popychacze zaworów i inne modyfikacje. "

    Jezeli chodzi o temperature oleju to wprawdzie nie mam wskaznika temperatury, ale u mojego kolegi w ibizie cupra temperatura rozgrzanego oleju jest takze wieksza niz 100 stopni podczas zwyklej jazdy, takze 110 stopni w ostrej jezdzie jest chyba ok.


    Pozdro

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Mi się wydawało, że optymalna temperatura oleju jest w przedziale 70 - 80 stopni, tak przynajmniej ustawiają termostaty w autach wyczynowych...
    1984 GTV6 3.2 24V

  8. #8
    madryar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Mi się wydawało, że optymalna temperatura oleju jest w przedziale 70 - 80 stopni, tak przynajmniej ustawiają termostaty w autach wyczynowych...
    Chodzi Ci chyba o temperature cieczy chlodzacej? Temperatura oleju jest zawsze wyzsza i w zasadzie nie powinna przekraczac 110-120 stopni( w miescie czy podczas ostrej jazdy)i oscylowac okolo 100 stopni(w trasie przy normalnej jezdzie).


    Pozdro

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Na sr.pl była jakiś czas temu dyskusja na ten temat. Wiadomo olej rozgrzewa się szybciej niż chłodziwo ale, jak większość osób stwierdziła, że optymalna temeratura robocza oleju wynosi ok 80 stopni...
    1984 GTV6 3.2 24V

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo turbo
    Utworzone przez jenifernan w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 07:18
  2. Alfa Romeo 156 turbo
    Utworzone przez tomek921 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 13:56
  3. Alfa Romeo 155 2.0 Turbo Q4
    Utworzone przez alfisti_89 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 16-10-2008, 16:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory