Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Szarpie samochodem na niższych biegachi i lekkim dodaniu gazu :(

  1. #1
    coollvip
    Gość

    Exclamation Szarpie samochodem na niższych biegachi i lekkim dodaniu gazu :(

    Witam Wszystkich!
    Od wakacji posiadam Alfę Romeo 146 2.0 150 KM Benzyna/Gaz i wszystko było z nią w porządku ale, niestety mam od jakiegoś czasu z nią problem. Chodzi o to, że kiedy jadę w trasę np. na 5 biegu wszystko jest ok niestety problem zaczyna się przy redukcji biegów na niższe i lekkim dodaniu gazu, wtedy auto zaczyna mi szarpać i jest to bardzo denerwujące. Najbardziej jest to odczuwalne na trzecim biegu przy jeździe 40-60 km/h i niewielkim dodaniu gazu oraz na drugim biegu. Problem występuje nie tylko przy redukcji ale ogólnie jeździe na niższych biegach. Problem z szarpaniem ustępuje przy większym dodani gazu i większej prędkości na poszczególnych biegach. Ostatnio sprawdzałem świece i kable wysokiego napięcia i jedna ze świec ta mniejsza była do wyrzucenia wiec wymieniłem ją na inną.Dodatkowo gumowa fajka od cewki została wymieniona na nową bo była rozwalona. Po tych zabiegach zamiast być lepiej według mnie jest gorzej. Stąd moje pytanie co może być w mojej AR nie tak bo już sam nie mam pojęcia? Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego dylematu.

    Ps. Dodam że szarpania są zarówno na benzynie jak i na gazie

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar konio
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    alfa 145 1.6 TS '99 blu cosmo
    Postów
    92

    Domyślnie

    To co opisałeś przypomina mi zachowanie mojej 145 1.6 ts po odpięciu przepływomierza. Możesz zorbić taki test i odpiąć go u siebie. Jeśli auto będzie jeździło tak samo to możliwe że to przepływka. W zasadzie to przyczyn może być sporo.. włącznie ze wspomnianymi elementami zapłonu i wtryskami.

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    synchronizacja rozrządu lub czujnik położenia przepustnicy do sprawdzenia zakładając że układ zapłonu jest w porządku

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    coollvip
    Gość

    Domyślnie

    Mam jeszcze kolejny objaw tzn. kiedy odpalam auto jak już jakiś czas postoi wrzucę bieg i dodam gazu w celu ruszenia, zaczynają wtedy bardzo spadać obroty i Alfa mi gaśnie, muszę ją spowrotem odpalić dodać więcej gazu i wtedy dopiero obroty się stabilizują. Od razu pytanko czy te wszystkie problemy mogą być winą zanieczyszczonego silniczka krokowego lub przepustnicy ?

Podobne wątki

  1. Po dodaniu gazu szarpie i ma mało mocy
    Utworzone przez dereza w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 09:13
  2. 2.4 JTD szarpie, buja samochodem po odpaleniu.
    Utworzone przez Lorxk w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 22:33
  3. Szarpie po dodaniu gazu
    Utworzone przez Smith w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 20:28
  4. [159] 1.9 jtdm 16v szarpie na zimnym silniku przy lekkim dodaniu gazu
    Utworzone przez CINEKX81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 21:43
  5. szarpie przy dodaniu gazu
    Utworzone przez ares443 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory