Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Jutro odbieram swoją pierwszą Alfę... proszę o wskazówki :)

  1. #11
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał perver
    Eeeeee... Audi,Fiat owszem,ale co do hondy to musze zdementowac! Nie wiem ,jakimi hondami jezdza Twoi znajomi,ale kilka ich juz mialem i spalanie jest naprawde rewelacyjne,biorac po uwage moc jaka dysponuje auto. Mialem Crx del sol 125 KM,obecnie jeszcze mam civic 1.6 130KM i powiem Ci ,ze nie jestem niedzielnym kierowca a auto pali mi w miescie max 8,5-9 litrow, a trasa to ok 5,5-6 litrow predkosc do 120 KM/h. w przypadku miasta, mowie o dosc szybkiej jezdzie na krotkich odcinkach. Sprawa zmiania sie dopiero przy autostradzie,predkosci powyzej 170 km/h i w miescie kiedy jazda jest naprawde racingowa,ale to chyba naturalne w kazdym samochodzie przy jezdzie na czerwonym polu Nie zebym negowal Twoja wypowiedz,ale uwazam ze hondy sa jednymi z najoszczedniejszych w klasie malych "GTI"
    honda kolegi to nie 1.6 tylko 2.0... to ta stara preluda z kwadratowym tylem ale moze cos z nia nietak... moc kolo 150 koni.
    inne auta z ktorymi mam porownanie to audi a4 1.8 20v i fiat tipo 2.0... peugeot 405 1.4 palil mi na tych drogach 7/100

  2. #12
    perver
    Gość

    Domyślnie

    Myslalem,ze porownujesz auta o podobnej pojemnosci. Taka "pralka" ma 2.0 pojemnosci wiec jej spalanie ma sie nijak to silnika 1.6 A jesli mowimy o preludzie 140 KM 16V z tamtych lat to niestety taka potrafi troche spalic. No,ale z drugiej strony to byla topowa wersja silnikowa na europe w tych czasach. Wiek tez pewnie ma troche wplywu.
    W kazdym razie powiem Ci z doswiadczenia,ze porownujac silniki ok 1.6 to japonczyki wypadaja najlepiej jesli chodzi o stosunek spalanie/moc.

    przepraszam troche OT mialo byc o alfie.... juz nie bede ops:

  3. #13
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    no jakby nie patrzec to 1.8 a 2.0 to juz mala roznica, tym bardziej ze moce podobne. o nowych 1.6 slyszalem i bardzo podobaja mi sie parametry tego silnika.
    a tamta preluda nie wiem cyz nie ma 150 koni... chociaz pewny nie jestem

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaGGeR
    Konrado: Nie, nie gram

    A co do spalania? co rozumiesz przez duże??
    No u mnie jest w okolicach 11 litrow na trasie, ale to moze dlatego ze cos z sonda moge miec

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    była AR 146 1.6 TS 99r, jest Lancia Lybra 1.8
    Postów
    328

    Domyślnie

    Ja mam 146 1,6 i w mieście pali około 9 litrów gazu..w trasie ze stałą prędkością 90 pali 6.jadąc po autostradzie ok 160-170 spala 11
    Zaraziłem się wirusem alfa

  6. #16
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Ja w swojej 1.6 16V jadąc bardzo ekonomicznie wydusiłem około 7.5 Litra. Cykl mieszany to spalanie około 8.5 litrów. Kiedyś poszalałem na autostradzie to spalanie wyszło mi w granicach 10 litrów.

    Tak jak napisał Tuti podstawa to :
    Olej - poziom ponad połowę
    Przepustnica/Przepływomierz - Falujące obroty
    Wariator - Klekotanie na zimnym

    Obowiązkowo wymień rozrząd po zakupie, to dość poważny koszt, ale lepsze to niż prostowanie zaworów.
    Nie szalej nie nierozgrzanym silniku.

    PS. Jak chcesz zaszaleć to kręć ponad 4 tys obrotów. Niezapomniane wrażenia...BEZCENNE

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    267

    Domyślnie

    u mnie spalanie wynosi w zime w miesci ok 10.5 a w trasie ok 8 przy predkosci 130-140

    plastiki u mnie zaczynaja trzeszczec ponizej temperatury 0 stopni
    komfort moze nie jest super bo twardawo troche ale fotele sa bardzo wygodne
    Czarna 156 2004r

  8. #18
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    I nie przejmuj sie wstecznym ze ciezko wchodzi Alfa tak ma i sprawdz podloge pod kolem zapasowym czy nie ma sladow rdzy albo nie zbiera sie tam woda bo w takim przypadku mozesz miec problem ze szczelnoscia uszczelek od lamp tylnych ja tak mialem i kilka osob chociaz nie wiem czy to wada fabryczna czy tez wina tylnego dzwona :x :?

  9. #19
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie

    To co napisał emenems - o falowaniu obrotów, od czasu do czasu obroty delikatnie spadną, nie wiem czy o takie falowanie chodzi... czy może w tym momencie załącza się wentylator na chłodnicy... ???

    PS
    Wielkie dzięki za wszystkie porady

    Swoją Alfą już śmigam, wczoraj odebrałem, i najchętniej bym z niej nie wysiadał....

  10. #20
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaGGeR
    To co napisał emenems - o falowaniu obrotów, od czasu do czasu obroty delikatnie spadną, nie wiem czy o takie falowanie chodzi... czy może w tym momencie załącza się wentylator na chłodnicy... ???
    spadna? zaraz po odpaleniu powinny byc troche wyzsze... po 1-3 minutach powinno delikatnie opasc w granice 800.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 22:05
  2. Po długich poszukiwaniach przedstawiam swoją pierwszą Alfę!
    Utworzone przez Lanney w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 19:09
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 20:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory