Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: [146] Silniczek krokowy wolnych obrotów.

  1. #1
    piotrsobon
    Gość

    Domyślnie [146] Silniczek krokowy wolnych obrotów.

    Miesiąc temu miałem problem z silniczkiem krokowym wolnych obrotów, postanowiłem go odkręcić i ewentualnie przeczyścić, przy demontazu okazało się że był on przykręcony tylko na dwie śruby ( a nie na 3) i uszczelka ( oring) był w dwóch kawałkach, dobrałem odpowiednią uszczelkę i śrubę, wszystko idealnie spasowałem, zamontowałem i problem ustąpił. Nadal jednak po zrzuceniu na bueg jałowy prędkość ów biegu była ok 1000 obr/min a chwilę po zatrzymaniu pojazdu spadała na 800. ( nie robiła tego od razu). Po przejechaniu 300 kilometrów problem powrócił, obroty nie falują! One w nierównomiernych odstępach czasu spadają ( tak jak by zaraz miał zgasnąć silnik, motor trochę potelepie ok 1s, i wybijają się na 1500 obr/ min i znów normalnie). Także trudno to nazwać falowaniem. Czy powodem mogą być przewody wysokiego napięcią, mogą być przebicia? Nie chce kupować nowego silniczka bo jeśli byłby niesprawny to nie działał by poprawnie przez te 300 kilometrów! Żeby nie powiedzieć wulgarnie to troszkę mnie to denerwuje. Co wy na to? co polecacie zrobić? :>>>

  2. #2
    georgeous
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam to samo. Wymienilem wydech ostatnio i sonde, bo słabo coś reagowała, miałem nadzieję, że może wymiana sondy pomoże, ale niestety.. Wg mnie to przepływomierz, trzeba będzie go w końcu zakupić.. Oczywiście czyszczenie przepustnicy i krokowca też nic nie pomaga..

  3. #3
    gALL
    Gość

    Domyślnie

    A reset parametrow adaptacyjnych byl robiony?

    Jakie wogole maja wartoci te parametry? Czy ECU pokazuje jakiekolwiek bledy?

    Metoda wymiany, to najlepiej od razu wymienic samochod na nowy, bedzie taniej.

    Pozdrawiam
    Klaudiusz

  4. #4
    xaraf
    Gość

    Domyślnie

    Kolega gALL ma rację, podjedź na diagnostykę i najpierw sprawdź jakie błędy wyjdą w trakcie. Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że identyczne objawy dawał mi padający przepływomierz. Szczególnie uciążliwe spadki obrotów występowały przy hamowaniu silnikiem, zwłaszcza w ostatniej fazie np. przy dojeżdżaniu do świateł.

  5. #5
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    To nie jest wina MAFa.
    Podepnij pod kompa i zrob adaptacje parametrow.
    Przejedz kilkaset km i wtedy dopiero szukaj przyczyny jesli nie ustąpi falowanie.

    Tak jak juz kiedys pisalem: ja uwazam ze to zle napisany soft w ECU powoduje to falowanie. No ale to tylko moje przypuszczenia

    fred

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: Silniczek krokowy wolnych obrotów.

    Cytat Napisał piotrsobon
    Miesiąc temu miałem problem z silniczkiem krokowym wolnych obrotów, postanowiłem go odkręcić i ewentualnie przeczyścić, przy demontazu okazało się że był on przykręcony tylko na dwie śruby ( a nie na 3) i uszczelka ( oring) był w dwóch kawałkach, dobrałem odpowiednią uszczelkę i śrubę, wszystko idealnie spasowałem, zamontowałem i problem ustąpił. Nadal jednak po zrzuceniu na bueg jałowy prędkość ów biegu była ok 1000 obr/min a chwilę po zatrzymaniu pojazdu spadała na 800. ( nie robiła tego od razu). Po przejechaniu 300 kilometrów problem powrócił, obroty nie falują! One w nierównomiernych odstępach czasu spadają ( tak jak by zaraz miał zgasnąć silnik, motor trochę potelepie ok 1s, i wybijają się na 1500 obr/ min i znów normalnie). Także trudno to nazwać falowaniem. Czy powodem mogą być przewody wysokiego napięcią, mogą być przebicia? Nie chce kupować nowego silniczka bo jeśli byłby niesprawny to nie działał by poprawnie przez te 300 kilometrów! Żeby nie powiedzieć wulgarnie to troszkę mnie to denerwuje. Co wy na to? co polecacie zrobić? :>>>
    z tym podlaczaniem do komputera to nie trzeba przesadzac...wyczysc przepustnice,dokladnie zrobisz to po jej wymontowaniu.co nie jest trudne ani klopotliwe.po tej operacji zobaczysz co sie bedzie dzialo.wtedy dopiero szukaj dalej.ale w wiekszosci przypadkow to wystarcza.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    gALL
    Gość

    Domyślnie

    Samo czyszczenie przepustnicy to malo, poniewaz jest potrzebny restet parametrow adaptacyjnych po jej czyszczeniu.

    Pozdrawiam
    Klaudiusz

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał gALL
    Samo czyszczenie przepustnicy to malo, poniewaz jest potrzebny restet parametrow adaptacyjnych po jej czyszczeniu.

    Pozdrawiam
    Klaudiusz
    jaki reset???wyczyscic i juz.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    piotrsobon
    Gość

    Domyślnie

    Podłączałem do komutera i zero błędów, ale zobaczcie że jak silniczek zamontowałem to było ok dopier po 300 km zaczął wariować, a co sądzicie o przewodach wys. napięcia?

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrsobon
    Podłączałem do komutera i zero błędów, ale zobaczcie że jak silniczek zamontowałem to było ok dopier po 300 km zaczął wariować, a co sądzicie o przewodach wys. napięcia?
    wyczysc przepustnice!
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Silniczek krokowy!!
    Utworzone przez tomasz21l w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 09:16
  2. Silniczek krokowy
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 10:56
  3. [145] silniczek krokowy
    Utworzone przez pol2108 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 20:32
  4. [164] Silniczek krokowy
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 16:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory