Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [146] Nie chce zapalic

  1. #1
    glic4
    Gość

    Domyślnie [146] Nie chce zapalic

    Panowie opisuje problematyczne objawy swojej Belli i proszę o jak najszybsza odpowiedz. Rano wyruszyłem swoją Alficzką, cacy, bez problemowo na Uczelnie. Poszedłem na zajęcia, wracam, wsiadam do auta, przekręcam kluczyk i.. silnik zapala się, 10 sekund mija i gaśnie. Próbuje drugi raz, silnik zapala się, grzeje 5-6 sekund i gaśnie. Za każdym następnym razem co raz mniej pali, aż w końcu 4-5 raz jest problem, żeby odpalił w ogóle. Jak próbuję wcisnąć gaz, w czasie gdy silnik chodzi (w trakcie tych 10 sekund zanim zgasnie) silnik od razu gaśnie. Gdy zostawie samochód na jakieś 15 minut, może dłużej, znowu silnik zapali się na jakieś 10 sekund po czym gaśnie, a za każdą następną próbą zapala się na coraz krótszy czas. Co moze być przyczyną? Jakieś kable? Chyba nie akumulator? Moze elektronika ;////. Zostawiłem samochód i ruszyłem do domu autobusem.. ;/

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Silnik teoretycznie może zgasnąć tylko w 2 przypadkach:
    - pada pompa paliwa albo jej zasilanie,
    - pada czujnik położenia wału korbowego, albo brak styku na jego połączeniu
    Jest jeszcze immobilizer, ale wtedy świeciłaby sie kontrolka.
    Oczywiście zakładamy, że ECU jest sprawne i masz dobrą masę - no bo to też mogłyby być ewentualne przyczyny.

  3. #3
    glic4
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko jest już ok, opiszę po krótce o co chodziło. W Alfie mam gazową instalacje Vialle'a i odkąd mam ten samochód (4 miesiące) nigdy Alfy benzyną nie karmiłem. Odpalałem z gazu i jeździłem na gazie. Stwierdziłem, że może jest za zimno na gaz, więc uzbroiłem się w 2 karnistry po 5 litrów z benzyną i zalałem. Wcześniej miałem piątkę wlaną w razie czego, ale na benzynie również wczoraj nie działało. Dzisiaj przed zalaniem 10 litrów spróbwałem zapalić na gazie bo było cieplej, ale dalej to samo. Zalałem 10 litrów próbuje na benzynie, dalej to samo. Spróbowałem po zalaniu benzyny odpalić z gazu, i odziwo działa. W ogóle się w tym nie łapie.. dolałem benzyny, a odpalił z gazu..

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Dość typowe w przypadku aut z instalacja gazową Sprawdź pompę paliwa..I raczej czasem przepalaj auto i pojeździj na benzynie a nie tylko na gazie
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  5. #5
    lukaszzarzynski
    Gość

    Domyślnie gasnie

    kolego sprawdz pompe paliwa, ja mialem podobny przypadek i winny byl przewod paliwowy ktory wychodzi z pompy paliwa a dokladnie jego nieszczelnosc. zdemontuj pompe i podokrecaj wszystkie wezyki ktore z niej wychodza a jesli to nie pomoze to zastanow sie nad wymiana filtra paliwa. pozdrawiam!!

  6. #6
    glic4
    Gość

    Domyślnie

    Postaram w najbliższym czasie się tym zająć, dzięki za porady .

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli jeszcze do tej pory ta pompa żyje to masz dużo szczęścia. Nie zapominaj o tym, że ona cały czas pracuje, nawet jak jedziesz na LPG i dlatego powinieneś mieć zawsze paliwo w zbiorniku.
    Ja zawsze mam ok 1/2 zbiornika, a dodatkowo zrobiłem osobny wyłącznik pompy i jak jadę na LPG to pompa nie pracuje.

Podobne wątki

  1. Nie chce zapalic ! Bialy dym
    Utworzone przez Kuba157 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 15:53
  2. Pomocy 2,4 jtd nie chce zapalic.
    Utworzone przez farfan w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 11:12
  3. Motor nie chce zapalic
    Utworzone przez zzuukkoo w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 21:35
  4. Nie chce zapalic...co jest??
    Utworzone przez whoocash1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 19:03
  5. [156] nie chce zapalic
    Utworzone przez TrueGrand w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 23:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory