Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Spryskiwacze szyby przedniej.

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Trojniczek ma sprzezynke i gumke?

  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    KONRADO jak wyobrazasz sobie dzalanie spryskiwaczy przy pomocy jednej pompki na przod i tyl?sa dwa zaworki na werzykach,a silniczek kreci sie w lewo lub prawo.dlatego pompuje tu czy tam.aby nie zasysal powietrza przez dysze sa zaworki.chyba jasne.pozdrawiam.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #23
    Skrecz
    Gość

    Domyślnie

    Wiem ze trochę zbaczam z tematu ale mam problem a w wyszukiwarce nie znalazłem jak regulować spryskiwacze przedniej szyby? jak stoje i odpale silnik strumien leci tak wysoko ze przelatuje nad autem.

  4. #24
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skrecz
    Wiem ze trochę zbaczam z tematu ale mam problem a w wyszukiwarce nie znalazłem jak regulować spryskiwacze przedniej szyby? jak stoje i odpale silnik strumien leci tak wysoko ze przelatuje nad autem.
    Prosta sprawa, najlepiej jest to ustawić w dwie twarze. Jedna siada w aucie i włącza spryskiwacz a ty z igłą w ręku regulujesz kat padania płynu. Tylko uważaj na wycieraczki bo potrafią mocno w rękę uderzyć, i nie odchylaj wycieraczek jak będziesz ustawiał spryskiwacz bo może byc tak że płyn bedzie leciał na szybe przy podniesionych wycieraczkach a przy opuszczonych będzie przez pare sekund spryskiwał remię wycieraczki.

  5. #25
    ViP Alfa i Omega Avatar Lopezius
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 SW 1,9 JTD
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio
    Cytat Napisał Skrecz
    Wiem ze trochę zbaczam z tematu ale mam problem a w wyszukiwarce nie znalazłem jak regulować spryskiwacze przedniej szyby? jak stoje i odpale silnik strumien leci tak wysoko ze przelatuje nad autem.
    Prosta sprawa, najlepiej jest to ustawić w dwie twarze. Jedna siada w aucie i włącza spryskiwacz a ty z igłą w ręku regulujesz kat padania płynu. Tylko uważaj na wycieraczki bo potrafią mocno w rękę uderzyć, i nie odchylaj wycieraczek jak będziesz ustawiał spryskiwacz bo może byc tak że płyn bedzie leciał na szybe przy podniesionych wycieraczkach a przy opuszczonych będzie przez pare sekund spryskiwał remię wycieraczki.
    Ja to robię bez żadnych kombinacji, jak to mówią "na pałę", każda z czterech dyszek jest regulowana i możesz sobie ją ustawić jak Ci się podoba (ręcznie). Po prostu chwyć za nią palcami, albo włóż jakąś szpilkę jak wolisz i ustaw. Robię to bardzo często szczególnie w zimie, wystarczy że śnieg się zrzuca i miotełką je poprzestawiasz więc trzeba znów ustawiać. Codzienność :wink:
    Była: 145 - 1,3 Boxer
    Jest: 156 - 1,9 JTD SW

  6. #26
    Kipila
    Gość

    Domyślnie

    Podepne sie pod temat. Autko AR 156, 2000r.
    Mam problem ze spryskiwaczem przedniej szyby, najzwyczajniej nie działa. Sprawdziłem samą pompę, jest sprawna. Bezpiecznik jest równiez ok. Nie mam pojecia co dalej sprawdzic, czy zasilanie idzie bezposrednio z dzwigienki przy kierownicy przy jest jakis przekaznik. Domyslam sie ze to drugie bo po zainicjowaniu spryskiwacza po jakims czasie wycieraczki przecieraja szybe. Prosze o pomoc, od czego zaczac i jak sie do tego zabrac?

  7. #27
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopezius
    Robię to bardzo często szczególnie w zimie, wystarczy że śnieg się zrzuca i miotełką je poprzestawiasz więc trzeba znów ustawiać. Codzienność :wink:
    Tu się zgodzę nie wiem czy te dysze są już wyrobione czy poprostu tak luźno osadzone w gniazdkach.

  8. #28
    marcin80
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kipila
    Podepne sie pod temat. Autko AR 156, 2000r.
    Mam problem ze spryskiwaczem przedniej szyby, najzwyczajniej nie działa. Sprawdziłem samą pompę, jest sprawna. Bezpiecznik jest równiez ok. Nie mam pojecia co dalej sprawdzic, czy zasilanie idzie bezposrednio z dzwigienki przy kierownicy przy jest jakis przekaznik. Domyslam sie ze to drugie bo po zainicjowaniu spryskiwacza po jakims czasie wycieraczki przecieraja szybe. Prosze o pomoc, od czego zaczac i jak sie do tego zabrac?
    Jezeli popka działa i pompuje wode to poprostu sprawdz wezyki czy nie sa nigdzie pozaginane i czy sa drozne, a moze dysze sa zapchane - szpilka w reke i przepchac. Niewiem jak jest w 156 ale w 146 wezyki idą pod plastikową osłoną pod szybą tam gdzie sa mocowane wycieraczki. A demontaż prosty: odkrecasz wycieraczki, sciagasz oslonę i wezyki masz na wirzchu, łot cała mecyja.

  9. #29
    Kipila
    Gość

    Domyślnie

    troche malo precyzyjnie napisalem. Pompa nie dziala jak pociagne za dzwigienke za kierownica, chodzilo mi o to ze dziala po podlaczeniu bezposrednio do samej pompy zasilania 12v. Wiec cos siedzi w elektryce, pytanie czy mam szanse sam to zdiagnozowac czy jechac od razu do elektryka

  10. #30
    marcin80
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdz przekażniki, moze padł, możesz też wziąć miernik i sprawdzić czy będzie jaki kolwiek prad po podciągnięciu dzwigni tylko ze to zrobisz tylko we 2 osoby

Podobne wątki

  1. [145] Spryskiwacze przedniej szyby.
    Utworzone przez sn00p w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2015, 19:25
  2. [GTV] Podgrzewanie tylnej szyby i zacinajace się spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Wodny w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 07:16
  3. [GTV] Spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Simmbad w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 00:30
  4. [159] Spryskiwacze szyby przedniej
    Utworzone przez KuASY w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 12:14
  5. Spryskiwacze szyby przedniej
    Utworzone przez rifle w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 11:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory