Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: problem z olejem - pomocy !!!

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stelma Zobacz post
    nie, wcześniej jeździłem na shellu 15W40, ale tylko ok. 7000km wcześniej nie wiem (bo zalany został tym po zakupie przez mechanika ,paliwem śmierdziało już na tym shellu, niestety poziomu oleju przed wymianą nie sprawdzałem) ciśnienia oleju nie mierzyłem-jutro się tym zajmę
    wtryski sprawdzone są ok. Jutro ciśnienie oleju, sprawdzę też świece (w sensie przerwy i czy wszystkie 8 mają iskrę) i do tego kompresja jeszcze raz.
    Z wydechu nic nie kopci ani na czarno ani na siwo-błękitny.
    czego mogę się spodziewać?
    jakie opcje usterki i ewentualne koszty naprawy? załamka
    Ciśnienie oleju nie ma tu nic do rzeczy.Świece sprawdzić nie zaszkodzi ale raczej nie są winne,bo jak piszesz silnik pracuje równo,a przy uszkodzonych raczej by tak nie chodził.Sprawdź sonde.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #12
    czart79
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stelma Zobacz post
    zalałem 4,4l valvoline maxlife 10w40 odpaliłem silnik pracuje głośno jak jtd
    TS-y po uruchomieniu pracują jak diesel często przy zużytym wariatorze.
    Cytat Napisał Stelma Zobacz post
    wcześniej jeździłem na shellu 15W40, ale tylko ok. 7000km
    Nie jestem ekspertem, ale niepotrzebnie zmieniłeś olej z 15W na 10W.
    Dużo przejechałeś na nowym 10W? Może wrócić do mineralnego
    Sprawdzenie ciśnienia oleju nieco rozjaśni sytuację.

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał czart79 Zobacz post

    Sprawdzenie ciśnienia oleju nieco rozjaśni sytuację.
    Wyjaśnij mi jaki wpływ ma cisnienie oleju na przedostawanie się do niego nie spalonej benzyny????
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #14
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Cytat Napisał czart79 Zobacz post
    Nie jestem ekspertem, ale niepotrzebnie zmieniłeś olej z 15W na 10W.
    co do tego to mam takie same zdanie.Półsyntetyk jest rzadszy więc wypłukuje syfy z silnika przez co go rozszczelnia.Ciekawe kiedy silnik zacznie puszczać olej?

    Cytat Napisał Stelma
    Jest zima, jazda na krótkich odcinkach (po mieście)
    Konkretnie ile km?
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  5. #15
    Stelma
    Gość

    Domyślnie

    z kilometrami to różnie, czasami 2km do pracy i 2 do domu, a czasami przegonie konie z 20km poza miastem , nie żałując mu jak już się rozgrzeje.
    Na tym valvoline przejechałem ok 100km i od początku coś nie tak.
    jeden mechanik to powiedział, że mam pierścienie na tłokach walnięte i przez to benzyna w oleju, czy mógł mieć racje?
    a tym czasem alfa na diagnostyce jest dogłębnej, jak coś będę wiedział to napiszę

    ---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:11 ----------

    do kolegi Krzyśko, z całym szacunkiem ale temat, który podałeś w linku ni jak ma się do moich problemów(szukaj używałem)

  6. #16
    Rafalos
    Gość

    Domyślnie

    Bez urazy i z całym szacunkiem do właściciela auta (nie wiem jak dlugo masz prawko i ktore to juz twoje auto) ale czy na kursach na prawo jazdy nie mowia ze nie cofamy sie z olejem ? czy w gazetach i na forach nie ma takiej informacji ?? jak mozna z 15w wracac do 10w ? tylko 7000 tys ? czyli calusienki rok albo i jeszce dluzej. Mam nadzieje ze silnik to wytrzyma i ze wiecej tak beznadziejnie nie postapisz. Wracaj do 15w i modl sie zeby bylo ok bo to najtansza droga. A co do klekotu to nie tylko wariat jest za to odpowiedzialny z tego co ja wiem to moze byc jeszce zmieniacz faz rozrzadu do wymiany.

  7. #17
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    nie chce CI psuc humoru ale wielokrotnie udowodniono ze cofniecie sie z olejem nie ma negatywnych skutkow pod warunkiem zrobienia plukanki. aha i zmeiniacz faz rozrzadu w AR to wlasnie wariat czyli wariator faz rozrzadu
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafalos Zobacz post
    Bez urazy i z całym szacunkiem do właściciela auta (nie wiem jak dlugo masz prawko i ktore to juz twoje auto) ale czy na kursach na prawo jazdy nie mowia ze nie cofamy sie z olejem ? czy w gazetach i na forach nie ma takiej informacji ?? jak mozna z 15w wracac do 10w ? tylko 7000 tys ? czyli calusienki rok albo i jeszce dluzej. Mam nadzieje ze silnik to wytrzyma i ze wiecej tak beznadziejnie nie postapisz. Wracaj do 15w i modl sie zeby bylo ok bo to najtansza droga. A co do klekotu to nie tylko wariat jest za to odpowiedzialny z tego co ja wiem to moze byc jeszce zmieniacz faz rozrzadu do wymiany.
    Głupi ten stereotyp o nie wracaniu z olejem, i na dodatek strasznie rozpowszechniony. No i normalnie jeszcze powinno być dodane, że stoją za tym żydzi i masoni, to by już każdy w to wierzył. 15W czy 10W to nie ma znaczenia bo w temperaturze pracy ma niemal takie same właściwości, liczy się lepkość oleju, liczba dodatków myjących, kupa innych właściwości a zwykle oleje o niższym SAE W są lepiej uszlachetnione - co nie znaczy, że nie ma dobrych olejów 15W, np Motul takie robi. Valvo, które zalał, to chyba najlepsza oliwa w tej cenie. Jak silnik zacznie puszczać olej po wymianie oleju, to i tak by zaczął, a uszczelnienie było do wymiany. A z tym zmieniaczem to pojechałeś
    Stelma, silnik TS jest w układzie luźnym, tzn. pełne spasowanie osiąga przy 90C i ma większe luzy nominalne niż normalnie silniki. Jak masz przedawkowanie paliwa, i dodatkowo jeździsz na krótkich trasach, to problem "dobenzyniania" oleju będzie znaczny. Polecam wziąć się za układ sterowania i dawkowania paliwa, bo usterka pierścieni skutkowała by ubytkiem oleju na poziomie 1L/1000km i więcej.
    Ostatnio edytowane przez Rzmudzior ; 04-03-2011 o 14:12
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  9. #19
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Bez urazy i z całym szacunkiem do właściciela auta (nie wiem jak dlugo masz prawko i ktore to juz twoje auto) ale czy na kursach na prawo jazdy nie mowia ze nie cofamy sie z olejem ? czy w gazetach i na forach nie ma takiej informacji ??
    Nie wszystkim forom i brukowcom się wierzy.Nawet tu po twoim poście nic mnie rusza ,bo cofkę miałem i trzyma olej jak skurczybyk.

    ---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

    3 x NIE-Jury dziękuje za występ

  10. #20
    czart79
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Na początku szybkie pytanko: kto ostatnim razem zmieniał Ci olej?...
    Zapamiętaj! Nigdy nie zmieniasz w stronę syntetyka no chyba, że silnik jest po kapitalnym remoncie.
    Jakie ciśnienie oleju teraz pokazuje?
    Jeśli nie mierzyłeś to nie wiem czy jest sens chyba że...dla swojej i naszej ciekawości to zrobisz przed ewentualnym remontem silnika.

    Od jak dawna jesteś szczęśliwym posiadaczem 145 w TS-ie?

Podobne wątki

  1. problem z olejem
    Utworzone przez Sayala w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 10:54
  2. Problem z olejem???
    Utworzone przez 1radar1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 20:08
  3. Problem z olejem ?
    Utworzone przez grinch w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 12:20
  4. problem z olejem
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 07:56
  5. [145] 1.7 16v problem z olejem
    Utworzone przez Miskow w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 15:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory