Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: 1.4 ts ---> 2.0 ts

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    przy 1.6-1.8 przygotuj się na to, ze po jakimś czasie, albo z miejsca będzie żreć olej, gdzie 1.4 nie potrzebują tego do życia
    Niby dlaczego 1,6 i 1,8 będą żrec olej, a 1,4 nie? Nie ma na to żadnej reguły, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza silnika. Od pięciu lat mam 1,6 16V, który nie bierze w ogóle oleju.
    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    czym mniejsza pojemność tym silnik jest mniej narażony na awarie, temu 1.4-->1.6->1.8--->2.0
    Dziwna opinia. Wyłączając 2,0 moim zdaniem może być całkiem odwrotnie.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    Do tego najlepiej zabawić się w taki sposób, że zostawiasz skrzynię z 1.4 - auto się będzie duuużo lepiej zbierać, kosztem prędkości maksymalnej, której i tak nie ma gdzie osiągnąć.
    Zbieram właśnie graty do przekładki jak z tematu, czy ma ktoś doświadczenia z pozostawiem skrzyni od 1.4 w 1.8 czy 2.0?
    Oczywiście krótsze biegi to teoretycznie niższa prędkość maksymalna, ale tak naprawdę to jest kwestia zużycia paliwa, szczególnie w trasie.
    O ile w papierach różnice w spalaniu miedzy poszczególnymi silnikami są niewielkie tak obawiam się o duży wzrost spalania przy pozostawieniu krótkiej skrzyni w większym silniku, a różnice w przełożeniach dyfra są znaczne.

    A kolega Rzmudzior jaką złożył skrzynie w swoim (niedokończonym?) 8V?

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kubusar146
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    AR 156 2.4 jtd 98r
    Postów
    309

    Domyślnie

    kolego powiem w prost, jak u mnie padło sprzęgło i kupiłem nowe w sklepie a mam 1.4ts , to nie mieściło mi się w kole zamachowym, bo było za duże , jak kupiłem koło pod sprzęgło to znowusz nie mieściło się w skrzynie, więc ktoś tu coś kręci z tym 2.0 ze skrzynią 1.4

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubusar146 Zobacz post
    kolego powiem w prost, jak u mnie padło sprzęgło i kupiłem nowe w sklepie a mam 1.4ts , to nie mieściło mi się w kole zamachowym, bo było za duże , jak kupiłem koło pod sprzęgło to znowusz nie mieściło się w skrzynie, więc ktoś tu coś kręci z tym 2.0 ze skrzynią 1.4
    Nie bardzo rozumiem, masz normalne 1.4TS czy coś przekładane? Nie wykluczam takich problemów, być może obudowy skrzyni są inne, na pewno 1.4 miały zupełnie inaczej półosie tzn proste, a większe maja już łamane, ale to chyba da się pożenić.
    Jeśli masz jakieś doświadczenie to bardzo proszę podziel się.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kubusar146
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    AR 156 2.4 jtd 98r
    Postów
    309

    Domyślnie

    mam doświadczenie bo jak kupowałem sprzęgło a potem rozebrałem to złapałem się za głowę, są 2 rozmiary sprzęgieł do ts-a ja miałem akurat to mniejsze nie pamiętam o ile mm, ale te nowe było większe i nie pasowało w koło zamachowe, po dokupieniu koła zamachowego nie pasowała skrzynia, bo miała za mały kołnierz, dopiero po zakupie mniejszego, uwaga ta kwota została mi w pamięci bo to aż 480zł za nowe valeo, dopiero mój problem się skończył i bez zbędnych kombinacji założyłem, to samo z piastami i przegubami również się różnią, w 1.4 po liftach były montowane 83mm bez zębatki abs-ów, średnice otworów piasty się również różnią, nie wspominając już o amortyzatorach które są mocniejsze, więc nie piszcie bzdur bo tylko chłopak kasę straci i zagraci sobie garaż!!!
    dziękuje za uwagę

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory