Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Alfa Romeo 146 1.6 BOXER

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 BOXER
    Postów
    4

    Domyślnie Alfa Romeo 146 1.6 BOXER

    Witam, mam pytanie, kupiłem nie dawno boxera, ktory bardzo mi sie podoba a szczegolnie jego piekny dzwiek. Lecz od wczoraj zaczelo cos sie dziac w silniku, a dokladniej zaczelo lekko pukac. dzis rano odpalilem normalnie przejechalem 50km i zaczelo co raz bardziej walic no i w tym momencie boje sie go odpalic. co moglo sie stac? mogl sie zawiesic zawor? mogly pojsc panewki? pomocy. Z gory dzieki

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Mam wrażenie że silnik był zrobiony do sprzedania czyli na sztukę, głuchy odgłos pukania wskazuje na zamordowany wał korbowy

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    zgodzę się z tym, wtopiłeś kolego. Nie warto było przed kupnem sprawdzić auto w warsztacie? Pewnie był tani, stawiam że 2 tysiące? Stówy szkoda na warsztat, to masz teraz pasztet bo czeka cie kapitalka. Urwany tłok moze dawać takie objawy.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Betonowy
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Mito / Fiat 500
    Postów
    375

    Domyślnie

    kolego mi się stało tak samo w mojej 146 1.7 boxer. efekt tego jest taki ze kupuję teraz 145 1.6 ts z gazem zeby jeździć czymś a boxera odstawiam do szopy zeby stal i czekał az dostane grubszy hajs bo naprawa tego to dużo roboty a jeszcze więcej kasy zeby to nie było badziewie

    Dodano po 4 minutes:

    zimny silnik ani jednego stuka jak mi się rozgrzeje to przy okolicy 2.5k obrotów stuka non stop. myslalem ze to hydrauliczne popychacze mają luzy wymienilem olej itp i dalej. czyli pewnie poszła panewka albo wałek rozrządu. a w mojej alfie panewki byly zmieniane 6tys km temu i znowu niespodzianka ...
    Ostatnio edytowane przez Betonowy ; 28-04-2014 o 23:09 Powód: Dodano

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 BOXER
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betonowy Zobacz post
    kolego mi się stało tak samo w mojej 146 1.7 boxer. efekt tego jest taki ze kupuję teraz 145 1.6 ts z gazem zeby jeździć czymś a boxera odstawiam do szopy zeby stal i czekał az dostane grubszy hajs bo naprawa tego to dużo roboty a jeszcze więcej kasy zeby to nie było badziewie

    Dodano po 4 minutes:

    zimny silnik ani jednego stuka jak mi się rozgrzeje to przy okolicy 2.5k obrotów stuka non stop. myslalem ze to hydrauliczne popychacze mają luzy wymienilem olej itp i dalej. czyli pewnie poszła panewka albo wałek rozrządu. a w mojej alfie panewki byly zmieniane 6tys km temu i znowu niespodzianka ...
    No kto to mogl wiedziec. no ale mozliwe ze to sie stalo tak z dnia na dzien? sporo czytalem rowniez na necie no i znalazlem pare przypadkow ze zawory mogly sie poblokowac nawet i hydrauliczne. wiec nie mam pojecia co z tym fantem zrobic. jezeli poszla panewka to w jakich granicach remont ? a no i tu nie wazne czy cieply czy zimny, odpalam i od razu slychac walenie, nie stukanie tylko "WALENIE!"

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    tłok szaleje w cylindrze, niestety, panewka, nie panewka, jeden kit, masz kapitalkę.
    Mój boxer słuzył mi kilka lat, rok temu poszedł w dobre ręce, z tego co wiem, jezdzi nadal i działa spoko. współczuję Tobie.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 BOXER
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    tłok szaleje w cylindrze, niestety, panewka, nie panewka, jeden kit, masz kapitalkę.
    Mój boxer słuzył mi kilka lat, rok temu poszedł w dobre ręce, z tego co wiem, jezdzi nadal i działa spoko. współczuję Tobie.
    eh, no to nie za fajnie. ile mniej wiecej kapitalny ? a bylem jeszcze dzis u jednego mechanika podawal pare powodow jeszcze oprocz panewki. podal mi ze mogl byc za gesty olej w silniku i ktorys zawor sie zawiesil po prostu, mozliwe takie cos ?

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    jest taka szansa, ale dałbym na to 30%

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Jeśli znasz się trochę na mechanice - ogarniesz to sam.
    Nie ma co się tak od razu załamywać. Najgorsze w tym wszystkim jest podejście mechaników, którzy słysząc boxer - nie wiem dlaczego kojarzą to z ogromem prac, kosmicznymi cenami, trudnością z dostępem wymianą itd.
    Prawdę powiedziawszy - mój boxer zaczął klękać. Wizja najgorsza - czyli co ja zrobię jak padnie - przecież remont to grube tysiące, szukałem nowego silnika po tym jak usłyszałem cenę za wymianę 2 UPG.
    Ale potem usiadłem do kompa, przewertowałem forum i olśnienie - zrobię to sam.
    Pierwotnie do wymiany 2 UPG, rozrząd, szklanki, może zawory.
    Dorzuciłem do tego panewki itd. Zrobiłem wszystko od początku do końca sam, bez niczyjej pomocy (oczywiście nie licząc szlifierni, która obrabiała głowice pod uszczelki) ale docieranie zaworów itd - wszystko z pomocą forum.
    Roboty jest sporo - ale jest ona dość łatwa i przyjemna. Nie ma problemu z częściami - sporo pasuje np od garbusa. Ogólnie gdyby nie to, że rozebrałem w czasie sezonu ogórkowego i w tym czasie szlifiernia, którą bardzo dobrze znam była zamknięta to remont zakończyłby się w 2-3 dni.
    Dlatego nie ma co się załamywać - i jeżeli będziesz znał dokładną przyczynę - to po prostu rozbierać auto i działać !
    147 powodów do zadowolenia

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 BOXER
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Jeśli znasz się trochę na mechanice - ogarniesz to sam.
    Nie ma co się tak od razu załamywać. Najgorsze w tym wszystkim jest podejście mechaników, którzy słysząc boxer - nie wiem dlaczego kojarzą to z ogromem prac, kosmicznymi cenami, trudnością z dostępem wymianą itd.
    Prawdę powiedziawszy - mój boxer zaczął klękać. Wizja najgorsza - czyli co ja zrobię jak padnie - przecież remont to grube tysiące, szukałem nowego silnika po tym jak usłyszałem cenę za wymianę 2 UPG.
    Ale potem usiadłem do kompa, przewertowałem forum i olśnienie - zrobię to sam.
    Pierwotnie do wymiany 2 UPG, rozrząd, szklanki, może zawory.
    Dorzuciłem do tego panewki itd. Zrobiłem wszystko od początku do końca sam, bez niczyjej pomocy (oczywiście nie licząc szlifierni, która obrabiała głowice pod uszczelki) ale docieranie zaworów itd - wszystko z pomocą forum.
    Roboty jest sporo - ale jest ona dość łatwa i przyjemna. Nie ma problemu z częściami - sporo pasuje np od garbusa. Ogólnie gdyby nie to, że rozebrałem w czasie sezonu ogórkowego i w tym czasie szlifiernia, którą bardzo dobrze znam była zamknięta to remont zakończyłby się w 2-3 dni.
    Dlatego nie ma co się załamywać - i jeżeli będziesz znał dokładną przyczynę - to po prostu rozbierać auto i działać !
    Dziękie wielkie ! jeszcze nie jestem zadowolony na 100% ale troszke mnie pocieszyliscie, a kolega jak cos to ja mam wujka co zna sie troszke sporo na mechanice i zaden boxer mu nie straszny po weekendzie zacznie dzialac. zacznie od sciagniecia miski olejowej i zakrecenia walem. jezeli wszystko bedzie ok to trzeba zaczynac od gory czyli zawory. mysle ze sobie poradzi lecz nadal troszke sie obawiam kosztow generalki. i szczerze wole znalezc jakis egzemplarz na allegro za te 600zl niz wydawac tak jak powiedziales grube tysiace no ale sie okaze jeszcze raz dzieki wielkie !

Podobne wątki

  1. Silnik Alfa romeo 1.6 boxer lub cala alfe rozbita z tym silnikiem lub 1.4 boxer
    Utworzone przez Kojocik13 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:15
  2. Alfa Romeo 146 1.7 16V Boxer
    Utworzone przez UncleStick w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory