Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: dwumas, sprzęgło, doscisk łozysko i olej w skrzyni wymieniony biegi ciezko wchodza

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bucho144
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Złotoryja
    Auto
    Alfa Romeo 147 Black Line 2007
    Postów
    132

    Domyślnie dwumas, sprzęgło, doscisk łozysko i olej w skrzyni wymieniony biegi ciezko wchodza

    Witam, 2 tygodnie temu wracając do domy przestały biegi wchodzić, doturlałem się do domu na 3 i auto wepchałem na podjazd, następnego dnia postawiłem auto do mechanika, a sam poszukałem kompletu dwumas sprzęgło (nowe Valeo) itd, kupiłem i za 2 dni był u mechanika, ten rozpoczął zdejmując skrzynie, okazało się że ułamały/ukruszyły się łapki widełek które odciągają sprzęgło, mechanik zawiózł do tokarza, który napawał metalu i obrobił łapki (podobno w fordach czesto podobne rzeczy sie dzieją), mechanik założył łapkę, nasmarował tulejki i założył sprzęgło, zalał skrzynie olejem mobil one 75w90, i zadzwonił że zabiera alfe na jazdę próbną, w czasie której okazało się że biegi wchodzą ale z oporem ( nie wiem dokładnie jak duży opór ale raczej znaczny), zadzwonił do goscia zajmującego się skrzyniami i ten mu przywiózł widełki pierwsze były jednoczęściowe ( czy jakoś tak) drugie teraz co zakłada to juz takie jak powinny być, ale po sprawdzeniu na sucho łapki jakby nierówno odciągały docisk, a same widełki są używane i noszą ślady użytkowania ( pościerane )

    dodatkowo
    - był wymieniany wysprzeglik przez poprzedniego właściciela (nie wiem który)
    -były tarcze wymieniane i klocki, gość odpowietrzył układ kilka razy i hamulce działały ok.
    -docisk nowy po jeździe próbnej - 1/3 powierzchni jest przetarta ( tam gdzie sprzęgło było docisniete)
    - po wewnętrznej stronie skrzyni gdzie jest montowane sprzęgło dwumas docisk są ślady po uderzeniach kawałków metalu z duza predkoscia ( najwięcej na lewo od widełek)
    - w starym sprzęgle popękały nity ale tarcza miała jeszcze dopuszczalną grubość ( i tak na nową wymieniana- w komplecie)
    - tulejki przy widełkach zostały nasmarowane, łożysko także tym smarem co zostało dołączone do kompletu ( smar valeo)

    Co może być jeszcze powodem że biegi nie wchodzą jak powinny:
    -gdzie sa mocowane widełki się powyginały/powygniatały?
    -mocowania w korpusie skrzyni gdzie wchodzą tulejki się wygięły?
    -wysprzegliki padły?
    -olej w skrzyni nie rozszedł się dostatecznie w czasie jazdy?

    to co znalazłem w eperze:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa widełki.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	54.6 KB
ID:	179072  
    Ostatnio edytowane przez bucho144 ; 24-09-2015 o 14:30

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Wysprzęglik jest tylko jeden

    Wyryte rantem felgi

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bucho144
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Złotoryja
    Auto
    Alfa Romeo 147 Black Line 2007
    Postów
    132

    Domyślnie

    poprawka dobrze mowisz pomieszałem chodziło wysprzeglik sprzęgła (tojest napisane na fakturze)

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Te tulejki na którym wałek z widełkami się obraca mogą być wyrobione (temat poruszany niedawno w innym wątku dość szeroko). Jeśli były jakieś nieprawidłowości to tym bardziej tam mogło je wyrobić. Spotkałem się też z opinią gościa który ma serwis i sam fanatyk alfy, że w swojej 147 JTD biegi mu ciężko wchodziły jak zalał do skrzyni inny olej niż Tutela. Niby parametry te same ale po wymianie na Tutelke problem ustąpił. Ona ponoć wyjątkowo jest "rzadka" na tle konkurencji nawet o tych samych parametrach. Bardziej płynna.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Chyba masz racje z ta Tutela. Po kupnie auta (jakies 150 tys km) postanowiłem zmienić olej. Padlo na Totala bo cenowo dobry, spełnia sporo norm i parametry ma jakie trzeba. Na poprzednim czyli Tuteli biegi wchodzily dość dobrze, dwojka nie nie haczyła. Po Totalu skrzynia cos ciężej zaczela działać... nie halo i tyle. Zlozylem to na temperaturę, gdyż zaczely sie robic przymrozki. Wrócę jednak do Tuteli.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    No ja mam shell'oski olej jakiś niby wszystko tak jak ma być bo mechanicy nie mieli dostępu do tutelki ale...też mi się od razu wydawało że biegi chodzą ciężej szczególnie jak nie nagrzany olej właśnie. Kumpel zalał Valvoline to nic się nie uskarżał..widocznie te z górnej półki są też ok. Te tańsze najpopularniejsze mimo zachowania odpowiedniej teoretycznie lepkości możliwe że faktycznie się nie sprawdzają.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bucho144
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Złotoryja
    Auto
    Alfa Romeo 147 Black Line 2007
    Postów
    132

    Domyślnie

    tak czy inaczej widełki i tulejki zamowione w aso, jutro powinny byc, a olej mobil raczej dobry i nieco drozszy niz tutela, w sobote powinna byc alfa zrobiona to zobacze jak biegi chodza

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Nie sugeruj się ceną oleju.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar .Michał.
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '02r. 2.0 TS
    Postów
    102

    Domyślnie

    Kumpel w Stilo zalał Hepu o tych samych parametrach co Tutela i biegi chodziły ponoć tragicznie. Po wypłukaniu i wymianie na Tutelę problem ustąpił.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Czyli coś jest na rzeczy z tym olejem....

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 13:37
  2. ciezko wchodza biegi i nisko sprzeglo
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 17:40
  3. Wyciekl olej ze skrzyni i biegi oczywiscie nie wchodza
    Utworzone przez Damian1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 16:45
  4. Miga N i kontrolka skrzyni biegi nie wchodza PILNE
    Utworzone przez Krolik w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 11:17
  5. [145] Wymieniony olej w skrzyni biegów:)
    Utworzone przez BlaCkMagic w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 14:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory