Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: ilę mogę dostać?

  1. #11
    wilczasty
    Gość

    Domyślnie

    we włoskich papierach jako właściciel widnieje 60 letni pan. Ile w tym prawdy - tego nigdy się nie dowiem.
    Wiem tyle, że mój ojciec ma bravę - kupiona w salonie w 2001r. i ma 145tys przebiegu. Więc takie rzeczy są możliwe jak widać

  2. #12
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Wilczasty, opisałeś stan auta, na tej podstawie wyraziłem swój komentarz. Nie musisz mnie atakowac ani obrażać. Masz w tym aucie po prostu dużo do zrobienia i cena 7 do 8 tysięcy jest realna.
    Może wkręcisz kogoś, kto da wiecej, masz szansę. Ale przynajmniej nie okłamuj człowieka i nie zacieraj śladów) Powtórzmy co sam napisałeś:
    "jest walnięty z boku(zdjęcia w wątku o autku), wszystko będzie oczywiście zrobione w bardzo dobrym warsztacie. Wcześniej był robiony ten sam bok tylko bardziej z przodu (tj. drzwi i błotnik)"

    Wniosek, dwa uderzenia w ten sam bok. Nie wiadomo z jaką siłą. Jak rozumiem, te "drzwi i błotnik" to było lekkie przetarcie na parkingu? Bo jesli nie, geometria bankowo sie sypie. Uderzenie poszło w oś, skoro piszesz DRZWI I BŁOTNIK. A teraz mu doprawiłeś.

    "Teraz co do wymiany.
    -jedna ze świec nie dogrzewa. Jest do wymiany. Reszta jest prawie nowa."

    Rozumiem, ze Ty wymieniasz świece pojedynczo? Ciekawe, bo jak widać, wszystkie nowe a jedna stara. Wczesniej wykreciłes trzy a jedną zostawiłeś? A może był większy remoncik? Swieczki z reguły wymenia się kompletami. Czy też ta zwalona jest równiez nowa? Co zatem za świece wkręciłeś, skoro nowa ci padła?

    "wąż od klimatyzacji wychodzący od sprężarki jest przetarty. Wystarczy go wyjąć i skleić na gorąco(gumę) lub zespawać(aluminium) w zależności od tego w którym miejscu. Ja nie wiem, nie mam czasu na jego wyjęcie.
    -Zależne od tego na górze - do nabicia klimatyzacja. Odgrzybiana była kilka miesięcy temu."

    Doskonale wiesz, ze to nie jest tylko kwestia węzyka i nabicia. Prawda? Mówię, minimum sześć stów za klimę.

    "tylne wahacze przydałoby się wymienić. Ale można jeszcze trochę pojeździć."

    Czyli tylne wahacze do wymiany. Jakie są objawy? Po czym Ty jezdziłeś, ze padły ci tylne a nie przednie? Szybkie rajdy po nierównym podłozu? Chętnie zobaczyłbym, i to samo polecam kupcom, CAŁE ZAWIESZENIE.

    No i po co się napinasz? Albo zrób to wszystko albo obniż cenę. Za siedem pięćset warto wziąć.
    Ostatnio edytowane przez Pingwin ; 02-11-2009 o 14:21

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilczasty Zobacz post
    we włoskich papierach jako właściciel widnieje 60 letni pan. Ile w tym prawdy - tego nigdy się nie dowiem.
    Wiem tyle, że mój ojciec ma bravę - kupiona w salonie w 2001r. i ma 145tys przebiegu. Więc takie rzeczy są możliwe jak widać
    i też dopłacał kupe kasy do diesla?

    diesel power http://je.pl/qeuy

  4. #14
    wilczasty
    Gość

    Domyślnie

    Pingwin
    1) wiem z jaką siłą. Nie taką, aby naruszyć geometrię - zapewniam.
    2) świece były kupione wszystkie kilka miesięcy temu, nowe. Niestety nie wiem co za świece to były ponieważ nie znałem się na tym i zaufałem mechanikowi. Jak widać - niesłusznie. Warsztat już zmieniłem na znanych na tym forum chłopaków.
    3) 6 stów za klimę? pytam za co? bo jakoś tego nie rozumiem. Nie mam czasu tego robić ale będzie to zrobione jak tylko ten czas znajdę. Wyjęcie tego węża nie jest czynnością trudną, mechanik za naprawę go weźmie śmieszne pieniądze. Nabicie klimy to 100zł. Filtr kabinowy był wymieniany. Jak ktoś będzie chciał jeszcze odgrzybić - 50zł.
    Sprężarka działa jak należy.
    4)Wahacze przednie były wymienione. Niestety na tylne nie wystarczyło mi pieniążków i zostało tak jak jest na razie. Objawów żadnych nie ma. Nic nie puka, nic nie stuka. Po prostu autko było na podnośniku i chłopaki ze znanego łódzkiego warsztatu Alfy powiedzieli, że jest tam lekki luz. Końcówki drążków są ok.

    RogerIZ28 dostaliśmy niezły upust wtedy. Taki, że diesel był tylko trochę droższy od benzyniaka

  5. #15
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilczasty Zobacz post
    -tylne wahacze przydałoby się wymienić
    Tego to się nie opłaca wymieniać bo nie ma chyba zamienników, oryginał kosztuje w pyte kasy, można to naprawić zestawem naprawczym.

  6. #16
    wilczasty
    Gość

    Domyślnie

    no o ten zestaw właśnie mi się rozchodzi

Podobne wątki

  1. [159] Gdzie mogę dostać gałkę zmiany biegów do automatu !
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 14:37
  2. [164] Gdzie mogę dostać jakieś części silnikowe do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 22:54
  3. gdzie mogę dostać?? tuleja górnej łapy silnika 1,6 TS
    Utworzone przez Yyogi22 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 10:51
  4. Ile mogę za nią dostać - AR 156 SW 1,9 16v JTD
    Utworzone przez kamyk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 17:12
  5. [146] Nie mogę dostać się do auta~`
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 12:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory