Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Nie odpala ale kręci....

  1. #21
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    a to ciekawe...miałem juz cztery auta, róznych marek, każde miniumum trzy lata i zawsze musiałem podładować aku. Uprzedzam zarzut: nie zostawiam auta na swiatłach, nie mam przebić ani zwarć, robie wszystko zgodnie z zasadami.
    A aku padają. I to własnie po mniej więcej ponad dwóch latach.

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Myślę, że dobrym testem dla akumulatora jest mroźna aura - oczywiście pod warunkiem, że ktoś parkuje pod chmurką. Nie twierdzę, że ładowanie akumulatora jest koniecznością, jednak uważam, że dobrze to zrobić dla poprawienia jego kondycji. Jeśli ktoś nie chce ładować niech chociaż sprawdza co jakiś czas napięcie spoczynkowe lub gęstość elektrolitu, gdyż daje to pewien obraz o poziomie jego naładowania. Jeśli akumulator nie jest w stanie zakręcić rozrusznikiem w wielu przypadkach jest już za późno na jego odratowanie tym bardziej jeśli było to wynikiem długotrwałego niedoładowania, które spowodowało już zasiarczenie.
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Ja mam alfunię już 5-ty rok, w marcu kupiłem nowy akumulator, stary wloski padł ze starości, miał 7 lat, ale kręcił do końca nawet w mrozy, a zdechł przy + 10 stopniach z dnia na dzień. Kupiłem 50-tkę Centry i jest OK.
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  4. #24
    poduch
    Gość

    Domyślnie

    pozwolicie że podłacze sie do tematu!
    dzisiaj miałem taką troche dziwną sytuacje! mianowicie kiedy jechałem na rozgrzanym już silniku przy około 4500 obrotów silnik zaczął dziwnie sie zachowywać :/ ! po mimo wciśnietego gazu obroty momentalnie spadały do zera tak jak by silnik gasł a po sekundzie znów działał normalnie! troche mnie to zaniepokoiło wiec zjechałem na prking gdzie auto samo z siebie zgasło no i niestety już nie chciało odpalić! rozrusznik kręci ale auto nie pali!
    -przewody WN wymienione jakieś 5 tysiecy km temu razem ze świecami
    -akumulator ma około 8 miesięcy
    nie wiem co jest przyczyną choroby mojej belli ale mam nadzieje ze to nic powaznego!
    w środe bede miał czas to sie nią zajme
    licze na wasze podpowiedzi za czym sie rozglądać, co sprawdzić, czego szukać?!
    z góry dzieki za pomoc
    pozdrawiam!

  5. #25
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut trzeba sprawdzić czy paliwo dochodzi ( pompa paliwa ) drugie układ zapłonu.

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  6. #26
    cypis1948
    Gość

    Domyślnie

    Podepne się w temat. Zima nie zima, dopiero bedą te grube mrozy jednak dziś w nie taką zła pogodę ide do mej Alfiny 1.9 TD, siadam za kółko i jak to w dieslu po zapłonie czekam na nagrzanie świec, i po zgaszeniu kontrolki kręce rozrusznikiem. Chwile i nic to cofam kluczyk do pozycji startowej i problem taki, że już gdy wyciągne kluczyk itp. Nie odpala mi się kontrolka grzania świec..

    To nie tylko kontrolka bo chyba coś padło, próbuje to odpalić, ale chechła rozrusznik, aku ma siłe jeszcze kręcić, ale auta już nie odpale. Wczoraj elegancko, dziś wchodze 1 raz, kontrolka jak zazwyczaj pali i gaśnie po tej sekwencji, już więcej się nie zapaliła. Jakieś sugestie, i porady ? .

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypis1948 Zobacz post
    Podepne się w temat. Zima nie zima, dopiero bedą te grube mrozy jednak dziś w nie taką zła pogodę ide do mej Alfiny 1.9 TD, siadam za kółko i jak to w dieslu po zapłonie czekam na nagrzanie świec, i po zgaszeniu kontrolki kręce rozrusznikiem. Chwile i nic to cofam kluczyk do pozycji startowej i problem taki, że już gdy wyciągne kluczyk itp. Nie odpala mi się kontrolka grzania świec..

    To nie tylko kontrolka bo chyba coś padło, próbuje to odpalić, ale chechła rozrusznik, aku ma siłe jeszcze kręcić, ale auta już nie odpale. Wczoraj elegancko, dziś wchodze 1 raz, kontrolka jak zazwyczaj pali i gaśnie po tej sekwencji, już więcej się nie zapaliła. Jakieś sugestie, i porady ? .
    Diesla nigdy nie miałem i miec nie chcę, ale z tego co myślę to wytrąciła Ci się parafina z ropy. :/ typowe w mrozy.
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  8. #28
    cypis1948
    Gość

    Domyślnie

    A cos z tematow bardziej mechanicznych ? . Bo gdybać chyba możemy, jak piałeś brak diesla w karierze to można takim tematem rzucić, bez urazy, no ale sam wiem niewiele, i czy to nie powinna byc wina jakiegoś przekaźnika, czy coś.

    Jak zwykle poczytam może coś wymodze, bo diesla nigdy nie miałem do tej pory. Może ktoś wejdzie w temat, również z takowym ropniakiem.

    A problem nieco inny, bo w necie innym pali trudno, ale ciezko odczytać, że kontrolka całkowicie przestała świecić i nie grzeje tych świec. Cały wekend był żeby się zepsuło, a tu dupa, rano do pracy :/ .

  9. #29
    sebi88
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radiofm Zobacz post
    witam

    wczoraj miałem identyczny problem ze swoją AR 146 TS

    Kręciła ale nie chciała odpalić. Pompę paliwa było słychać,

    Wieczorem podjechał do mnie kolega i "pożyczył mi prądu" kablami ze swojej Skody i ALFA odpaliła.

    Akumulator mam w nowy - z tego roku. Stała wcześniej nieodpalana około 3 dni. Już prawie widziałem ją oczyma wyobraźni na lawecie ale widać potrzebowała więcej prądu.

    Tak czy inaczej zainwestuje w nowe przewodu WN bo tego wieczora było dość wilgotno w powietrzu i może miało to jakiś wpływ.

    Przedtem paliła od pierwszego razu.

    tak przy okazji - jakie kable polecacie ? Wiem że NGK są podobno the best ale warto szukać wśród innych producentów?


    pozdr.
    Robert
    NGK są na prawdę w porządku w swoim TS 1.8 wymieniłem 2 tygodnie temu i efekt jest super żadnego problemu przy odpalaniu jedyny minus to to ze są ciut za długie ale do 1.4 powinny być idealne a co do innych producentów to bosh jak najbardziej, Jan mor - ogólnie krytykują częściej niż pozytywnie oceniają

Podobne wątki

  1. Kręci i nie odpala.
    Utworzone przez macminik w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2014, 22:29
  2. kręci nie odpala 1.9 jtd 115
    Utworzone przez viiksa w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 21:15
  3. [156] Kręci kręci odpala po entym razie 1.9JTD
    Utworzone przez cZiKen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 16:50
  4. [146] Kręci nie odpala:( 1,6 TS 98r
    Utworzone przez Feler w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 23:05
  5. [156] kręci a nie odpala
    Utworzone przez groszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory