Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Airbag- kontrolka

  1. #1
    CichyMarek
    Gość

    Domyślnie Airbag- kontrolka

    Cześć,

    Wie ktoś gdzie w Warszawie (oprócz ASO za 120zl ), można podłączyć AirBag’a pod komputer i zgasić kontrolkę błędu?
    Samochód to Alfa 145 1,8 TS (‘97) z ECU M2.10.4. AirBag to pewnie TWR 2 (na pewno nie MY97).
    Próbowałem AlfaDiagiem i KWP71Diag, oczywiście łącze się ze wszystkim za wyjątkiem poduszek.
    Jedynie za pomocą interfejsu Euroscan mogę sczytać błąd, ale nie mogę go skasować.
    Jeżeli ktoś ma namiary na warsztat (albo wie jak to skasować), który sobie z tym poradzi za rozsądne pieniądze to proszę o informację .

    Z góry dzięki!

    CichyMarek
    Ostatnio edytowane przez CichyMarek ; 13-07-2010 o 17:47

  2. #2
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    Myślę że będzie ciężko skasować ten błąd, ja już prawie 2 lata jeżdżę z świecącą kontrolką air bag'a, byłem kilka razy już w ASO i za każdym razem po wyjechaniu z garażu kontrolka się ponownie zaświecała a mechanicy nie umieli powiedzieć dokładnie co jest przyczyną bo program pokazywał 9 możliwych przyczyn.
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Nie wiem czy to ma znaczenie, a może już tam się podłączałeś, ale poduszki mają oddzielne złącze.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał CichyMarek Zobacz post
    Cześć,

    Wie ktoś gdzie w Warszawie (oprócz ASO za 120zl ), można podłączyć AirBag’a pod komputer i zgasić kontrolkę błędu?
    Samochód to Alfa 145 1,8 TS (‘97) z ECU M2.10.4. AirBag to pewnie TWR 2 (na pewno nie MY97).
    Próbowałem AlfaDiagiem i KWP71Diag, oczywiście łącze się ze wszystkim za wyjątkiem poduszek.
    Jedynie za pomocą interfejsu Euroscan mogę sczytać błąd, ale nie mogę go skasować.
    Jeżeli ktoś ma namiary na warsztat (albo wie jak to skasować), który sobie z tym poradzi za rozsądne pieniądze to proszę o informację .

    Z góry dzięki!

    CichyMarek
    Pod którą kostkę się podpinałeś? Podejrzewam, że wiesz o kostce nad schowkiem, która jest właśnie za AIRBAG odpowiedzialna i pod nią się podłącza w celu ich diagnozy i kasowania blędu.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:41 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:36 ----------

    Cytat Napisał Krzyśko Zobacz post
    Myślę że będzie ciężko skasować ten błąd, ja już prawie 2 lata jeżdżę z świecącą kontrolką air bag'a, byłem kilka razy już w ASO i za każdym razem po wyjechaniu z garażu kontrolka się ponownie zaświecała a mechanicy nie umieli powiedzieć dokładnie co jest przyczyną bo program pokazywał 9 możliwych przyczyn.
    Jeśli masz poduszki w siedzeniach to częstą przyczyną ponownego zaświecania się kontrolki jest kostka pod siedzeniem. Najlepiej ją zmienić na mniej awaryjną lub zlutować i po problemie. Jeśli nie masz poduszek w fotelach to może być winna masa w kierownicy (konkretnie jej chwilowy brak). Pozdrawiam.

  5. #5
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Jeśli masz poduszki w siedzeniach to częstą przyczyną ponownego zaświecania się kontrolki jest kostka pod siedzeniem. Najlepiej ją zmienić na mniej awaryjną lub zlutować i po problemie. Jeśli nie masz poduszek w fotelach to może być winna masa w kierownicy (konkretnie jej chwilowy brak). Pozdrawiam.
    Poduszek w siedzeniach nie mam, pod siedzeniem kierowcy mam tylko awaryjne odcięcie dopływu paliwa, poduszkę z kierownicy wykręcałem kilka razy i nie zauważyłem co by było nie tak, bo jak by nie było masy to by i klakson chyba nie działał, no nie? No ale temat nie dotyczy mnie tylko kolegi CichyMarek

    PS. raz już w którymś temacie pisałem o moim air bagu, w zimie miałem słaby aku i po ciężkim rozruchu zaświeciła się owa kontrolka, znajomy elektromechanik mi powiedział że poduszki są bardzo czułe na spadki napięcia.
    Ostatnio edytowane przez Krzyśko ; 14-07-2010 o 08:34
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyśko Zobacz post
    Poduszek w siedzeniach nie mam, pod siedzeniem kierowcy mam tylko awaryjne odcięcie dopływu paliwa, poduszkę z kierownicy wykręcałem kilka razy i nie zauważyłem co by było nie tak, bo jak by nie było masy to by i klakson chyba nie działał, no nie? No ale temat nie dotyczy mnie tylko kolegi CichyMarek

    PS. raz już w którymś temacie pisałem o moim air bagu, w zimie miałem słaby aku i po ciężkim rozruchu zaświeciła się owa kontrolka, znajomy elektromechanik mi powiedział że poduszki są bardzo czułe na spadki napięcia.
    Ale klakson nie działa cały czas a poduszka musi mieć obwód permanentny i nawet krótki brak masy przy włączonym zapłonie skutkuje jej błędem.

  7. #7
    CichyMarek
    Gość

    Domyślnie

    Podpinałem się w gniado nad schowkiem. Przyczynę znam, wymieniałem żarówki od podświetlenia deski rozdzielczej i po odłączeniu jej włączyłem zapłon …
    Właśnie taki błąd pokazuję euroscan. Więc jeśli ktoś zna warsztat to proszę o namiary.

    Tak przy okazji dzisiaj rozwaliłem miskę oleju, ma ktoś może na sprzedaż ?

  8. #8
    bartekp21
    Gość

    Domyślnie

    ja przywykłem to tej czerwonej kontrolki bo momentu naycia auta ona się świeci czasem zgaśnie na wybojach ale po chwili znowu się zapala.

  9. #9
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    czyli rozumiemn, ze zapalenie sie kontrolki oznacza tyle, ze poduszka moze nie odpalić? mam auto 14 letnie, jezdze kilka lat, nie bylo problemow z kontrolkami a dzis zaswieciła sie kontrolka poduszek i swieci cały dzień. Tylko ona.
    Czy to oznacza jakies mini zwarcie? czy tez siadł w ogóle mechanizm poduszkowy? Co zrobić? podpiąć pod kompa czy olać?

  10. #10
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    doradzi ktoś coś? mam wyjazd w Polske teraz i nie wiem czy moge z tym jechać... No ale chyba nikt nic nie wie?
    Ostatnio edytowane przez BartekMan ; 19-07-2010 o 15:06

Podobne wątki

  1. [159] Zaświeca się kontrolka airbag
    Utworzone przez krzyhkrk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2015, 09:09
  2. kontrolka airbag
    Utworzone przez mc7505 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 21:47
  3. Kontrolka airbag
    Utworzone przez sbk001 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 23:31
  4. Airbag - kontrolka
    Utworzone przez bartstep w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 21:09
  5. kontrolka airbag`u
    Utworzone przez Mateusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-10-2007, 15:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory