Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: 1.4 BOXER ogromne spalanie, sprawdzona masa rzeczy, POMÓŻCIE

  1. #1
    p.plotczyk
    Gość

    Domyślnie 1.4 BOXER ogromne spalanie, sprawdzona masa rzeczy, POMÓŻCIE

    Witam,
    szukałem w wielu forach przyczyny swoich problemów z Alfą.
    Pierwszy problem to spalanie: 13,3l, do tego mała moc i co jakiś czas zapala sie lampka wtrysku.

    Sprawdzałem sonde lambda miernikiem uniwersalnym, wygląda na to że jest ok, alfa czasem falowała na wolnych obrotach, rozebrałem przepustnicę i wyczyściłem ją i krokowiec, zauważyłem że w całym kolektorze dolotowym jest dość dużo oleju. pozbyłem sie rurki od odmy i zainstalowałem filterek na odmę, pozbyłem się jedynie falowania obrotów.

    Uszczelka pod głowicą jest ok, płynu chłodniczego nie ubywa, auto nie kopci, mam napewno troszkę nieszczelny kolektor wydechowy.

    Panewek nie słychać.

    Wymieniałem świece, filtr powietrza.

    Czytałem że jak wtryski "leją" to słychać pykanie(jake dokładnie)?

    Proszę, pomóżcie mi bo nie niewiem czy jest sens wymieniania ogromu części bez sensu.
    Czy warto wymienić kable zapłonowe i cewki? Czy to może wtryskiwacze?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa romeo 145 1.4 Boxer klima
    Postów
    290

    Domyślnie

    Dołączę się do tematu mam taki sam problem a mianowicie duże spalanie dodam tylko że byłem na kompie i jest wszystko ok.
    U mnie faktycznie wtryski pykają więc może coś w tym jest, jak można sprawdzić wtryski?

  3. #3
    p.plotczyk
    Gość

    Domyślnie

    Czytałem gdzieś że wtryski można sprawdzić domowym sposobem, wyciągając listwę zasilającą z wtryskami, włożyć wtryski do słoików, odłączyć cewki zapłonowe, kręcić rozrusznikiem i patrzeć jak działają wtryski

  4. #4
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    regulator ciśnienia, lejące wtryskiwacze, czujnik temperatury silnika(ten na komputer), czujnik położenia przepustnicy

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #5
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Najlepiej podłączyć do kompa albo sprawdzać czujniki po kolei korzystając z tego manuala,łatwo sprawdzisz TPS i czujniki temperatury .Z tym ,że o objawach wymienionych przez przedmówcę(lejące wtryski i nie prawidłowe ciśnienie paliwa) nie opowie Ci żaden Sensor.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cin123
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    ok. Św. Katarzyny i ok. Henrykowa
    Auto
    33 1.4iel 1992r
    Postów
    88

    Domyślnie

    jak mi dużo paliła to zdjąłem wężyk podciśnienia z regulatora ciśnienia paliwa i się okazało że przez kolektor dostawała dodatkową dawkę paliwa bo regulator puszczał paliwo (wypływało paliwo przez króciec w regulatorze a nie powinno, z czasem membrana może puszczać) i szarpało podczas jazdy przy dodaniu gazu lub ujęciu i podczas równej jazdy np na 2 biegu. taka moja mała podpowiedź ale nie koniecznie musi to być przyczyna w waszych przypadkach.

  7. #7
    p.plotczyk
    Gość

    Domyślnie

    Ja właśnie mam coś takiego: "szarpanie podczas jazdy przy dodaniu gazu lub ujęciu i podczas równej jazdy np na 2 biegu" chyba że to moje niedoświadczenie w jeździe samochodem (prawko od lipca).

    RAFALPD7, gdzie znalazłeś taką instrukcję do boxera? Ja szukałem na wielu stronach i pod wieloma haslami w googlach i znalazłem tylko taki obraz płyty na którym jest instrukcja do tsów i jtdków i boxera 1,7. Czy mógłbyś dać mi link jeszcze do instrukcji do silnika, niechodzi mi o tą warsztatową (ją znalazłem nawet po Polsku)

    ---------- Post dodany o godzinie 16:50 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:48 ----------

    dziś przysłuchałem się dźwiękowi tych wtryskiwaczy i słychać takie cykanie. Niewiem czy to ich normalna praca czy to oznacza że leją? Ogólnie silnik z dźwięku na wolnych obrotach podchodzi trochę pod diesla.

  8. #8
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Też google mi nie pomogły ,znalazłem to na chomiku(chomikuj.pl)
    A co do manuali do bxr to mam tylko warsztatowe (2) i jeden taki do wszystkich silników(engine.pdf)-podstawowe dane(moc,wymiary główne,itd.)Oprócz tego do boxera 1.4 z 33(większość to samo co w 145/146 nie licząc układu paliwowego i wtrysku) dużo obszerniejszy

  9. #9
    p.plotczyk
    Gość

    Domyślnie

    w 33 były silniki z wtryskiem, praktycznie takie same jak w 145, niewiele sie rózniły tutaj mam szczegółową instrukcję http://store4.data.bg/simpet/alfa33%...33_nuova-1.pdf (najlepiej kliknąć prawy klawisz i zapsz jako)

    Dzis wyjąłem wtryski z jednej strony i przetestowałem "domowym sposobem" w słoikach, i wynik tego badania okazał się pozytywny, WTRYSKI LEJĄ jak małe strzykawki, nie rozpylają paliwa praktycznie wogóle. Czy takie wtryskiwacze gdzieś dostanę nowe? Jak cenowo z nimi wypada?

    ---------- Post dodany o godzinie 20:17 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:15 ----------

    Zastanawiam się też czy oby napewno dobrze zaobserwowałem pracę wtrysków. Zrobiłem to na zimnym silniku, ale wtryski chyba w żadnym wypadku nie powinny dwać praktycznie prostego strumienia paliwa?

  10. #10
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał p.plotczyk Zobacz post
    Zastanawiam się też czy oby napewno dobrze zaobserwowałem pracę wtrysków. Zrobiłem to na zimnym silniku, ale wtryski chyba w żadnym wypadku nie powinny dwać praktycznie prostego strumienia paliwa?
    to powinna być mgiełka a nie strumień

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Podobne wątki

  1. [156] 1.9 JTD Ogromne spalanie
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 21:17
  2. [155] Problem z obrotami. Szukam kogoś kto zna się na rzeczy. POMÓŻCIE
    Utworzone przez pawel9116 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 08:11
  3. [145] Szarpanie podczas jazdy, ogromne spalanie 1.4 bx
    Utworzone przez Pol3wa w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 23:16
  4. 1,9 jtd ogromne spalanie i dymienie.
    Utworzone przez kecaj77 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-05-2009, 11:35
  5. [164] Ogromne spalanie
    Utworzone przez neron78 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2008, 23:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory