Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Do posiadaczy BOXEROW

  1. #11
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Po co silnik chodzi ci 3-4 minuty przed jazdą??? To kompletnie zbędne, w żaden sposób nie rozgrzewasz wcale silnika. Silnik rozgrzewa sie najszybciej wyłącznie podczas jazdy. Odpalaj, zapalaj światła i ruszaj. Żadnego rozgrzewania. Oczywiście, ruszaj ale nie piłuj obrotów! Trzymaj poniżej 3 tys dopóki się własnie nie rozgrzeje, podczas jazdy.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Po co silnik chodzi ci 3-4 minuty przed jazdą??? To kompletnie zbędne, w żaden sposób nie rozgrzewasz wcale silnika. Silnik rozgrzewa sie najszybciej wyłącznie podczas jazdy. Odpalaj, zapalaj światła i ruszaj. Żadnego rozgrzewania. Oczywiście, ruszaj ale nie piłuj obrotów! Trzymaj poniżej 3 tys dopóki się własnie nie rozgrzeje, podczas jazdy.
    Zapewnie czas na odskrobanie zamarzniętych szyb chociaz 3-4 min to za malo... W zimie alfą pierwsze 10 km to się jedzie na kreta.
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jacho
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    alfa 33 1.4 Imola, rocznik 1993
    Postów
    89

    Domyślnie

    Mnie też zastanawiało spalanie bo ostatnio częściej zjeżdżam na tankowanie, ale skoro piszecie że do 12l/100 możne być to jestem spokojniejszy, wiem że dodatkowo ma wpływ termostat, który muszę zmienić bo silnik nie osiąga żądanej temp, ale pogoda jakoś nie nastraja.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Marudzisz
    ja tam robie 2 kilometrowe odcinki do szkoły i do domu, i zawsze w polowie drogi juz ok a teraz jak do wszystkiego uzywam denaturatu, wiec wszystko odbywa sie szybciej
    co do spalania, nie wiem czy to moje odczucia czy co, ale wymienialem ostatnio filtr paliwa i po mojemu spadło mi spalanie o prawie 2 litry, filtr byl tak zasyfiony, że nie dało sie nawet dostrzec na nim jak wlasciwie wyglada, auto zrobilo sie zywsze i w ogóle lepiej jezdzi, wiec teraz spalanie mi wychodzi na 0 z tym co bylo latem 10~11l na setke
    Ostatnio edytowane przez mattom ; 19-12-2010 o 22:31

  5. #15
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaes Zobacz post
    Zapewnie czas na odskrobanie zamarzniętych szyb chociaz 3-4 min to za malo... W zimie alfą pierwsze 10 km to się jedzie na kreta.
    Mam na to patent. Wieczorem, przed zostawieniem auta na parkingu, kręce sie przy nim parę minut, około 2-3, przy otwartych drzwiach. Temperatura w srodku auta spada, dzieki czemu praktycznie nie mam ani cieniutkiej nawet lodu od wewnątrz na szybach. W czasie, kiedy się kręce, oczyszczam szyby z zewnatrz.
    Rano, jesli coś jest mimo to zalodzone, pryskam odmrażaczem, w dwie minuty mam auto gotowe do jazdy. odpalam silnik, właczam swiatła i ruszam.

  6. #16
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie Alfa Romeo 145 1.4 boxer
    Postów
    179

    Domyślnie

    Kiedyś oglądałem program na temat właśnie nierozgrzanego silnika. I była tam mowa o spalaniu i innych rzeczach ale najciekawsze było teo że silnik najbardziej zużywa sie podczas pierwszych 90 sek od odpalenia. Olej wtedy nie jest dobrze rozprowadzony po silniku. I właśnie wtedy najwiecej sie zużywa. A zwłaszcza przy takich mrozach olej w silniku lekkgo zgęstnieje. Wiec moim zdanie dobrze jest odpalić go po dluższym postoju niech pochodzi sobie ok minuty.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa_fan
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    WZU
    Auto
    159 164 166
    Postów
    198

    Domyślnie

    Witam.

    A mnie wczoraj padł wskaźnik temperatury (najpierw działał-nie działał, a teraz całkiem kaput), i dodatkowo termostat, który wymieniałem w październiku (dwa miesiące podziałał), żeby zimę w cieple przejeździć . Co gorsze to nie mogę nawet chłodnicy tekturą przysłonić, bo nie wiem czy się nie przegrzeje, bo ten wskaźnik...

    10 min. na rozgrzanie silnika to o 90 % czasu za długo. Po mojemu ofkors .
    pozdrawiam alfa_fan; ik@r 1063
    AR 145 bx
    - smoczyca(drago);
    AR 164 V6 - sokół millennium;
    AR 159 jtdm - mała czarna;
    AR 164 V6 tb - wściekła(furioso);
    AR 166 V6 sportronic - black lady


    Kupię wzmacniacz i wiązkę DSP

  8. #18
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pol3wa Zobacz post
    Olej wtedy nie jest dobrze rozprowadzony po silniku. I właśnie wtedy najwiecej sie zużywa. A zwłaszcza przy takich mrozach olej w silniku lekkgo zgęstnieje. Wiec moim zdanie dobrze jest odpalić go po dluższym postoju niech pochodzi sobie ok minuty.
    w żaden sposob nie rozgrzejesz go przez parę minut pracy na wolnych obrotach. Ta minutka nic ci nie da: temperatura silnika pozostanie niemal nieruszona. MUSISZ jechac ale OSTROZNIE, NIE PIŁOWAĆ SILNIKA. O to w tej zabawie chodzi. O obroty.

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    w żaden sposob nie rozgrzejesz go przez parę minut pracy na wolnych obrotach. Ta minutka nic ci nie da: temperatura silnika pozostanie niemal nieruszona. MUSISZ jechac ale OSTROZNIE, NIE PIŁOWAĆ SILNIKA. O to w tej zabawie chodzi. O obroty.
    Nie tyle obroty a obciążenie jak już. Poza tym dla mnie to klasyczny przykład coś za coś. W skali czasu na pewno na wolnych rozgrzewa się dłużej, natomiast dla zużycia silnika liczy sie bardziej to ile w tym czasie wykona obrotów z jakim obciążeniem i prędkością. Innymi słowy po ruszeniu z miejsca silnik rozgrzeje się szybciej ale na zimnym oleju dostanie większe obciążenie i wyższe obroty. Jeśli jednak iść tropem, że te warunki nie wpływają na jego trwałość to tym bardziej nie wpływa na nią rozgrzewanie na wolnych

  10. #20
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    hmmmm ciekawy temat... wieksze obciązenie nie... jazda nie jest większym obciązeniem niż stanie dla silnika pracującego... jazda na NISKICH obrotach oczywiscie... Obroty wiec beda wyższe, ale czytalem gdzies ze poziom 2500 do 3000 obrotow to jest poziom, jaki nie niszczy silnika nawet na zimnym oleju.
    Poza tym spójrz na wskaznik temperatury... barrrrrdzo wolno rusza, jak zimny silnik stoi i pracuje, prawda? a wiec silnik wykonuje prace ale wciąż jest ZIMNY.

Podobne wątki

  1. [155] Pytania do posiadaczy V6
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 21:39
  2. Do posiadaczy 145
    Utworzone przez alfasound_mania w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 17:04
  3. [145] Szukam speca od boxerow z okolic ostrołęki!!!!!
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2008, 23:36
  4. Do posiadaczy 145
    Utworzone przez QBA w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-11-2007, 21:01
  5. do posiadaczy 1.9 jtd
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-05-2007, 16:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory