Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Do posiadaczy BOXEROW

  1. #31
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaes Zobacz post
    Hm nie wiem, jak to sobie obliczyli konstruktorzy, ale wychodzi na to, że szybsze ruszenie z miejsca= szybsza praca pompy oleju=większe ciśnienie oleju=grubszy film olejowy=lepsze smarowanie=mniejsze zużycie silnika, niż parkotanie na wolnych obrotach.
    Chyba o coś innego chodziło w tej teorii, bo na zimno to akurat nie powinno być problemów ani z ciśnieniem ani z filmem olejowym, nawet na wolnych. Chyba że olej jest za gęsty i nie dopłynie tam gdzie trzeba, ale to już ekstremum(np. Selektol )

  2. #32
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Tu masz link do fabrycznej instrukcji AR 145:

    http://www.zola.neostrada.pl/images/179.gif

    Przeczytaj ostatnie zdanie.
    Ostatnio edytowane przez kaes ; 23-12-2010 o 00:21
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  3. #33
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaes Zobacz post
    Tu masz link do fabrycznej instrukcji AR 145:

    http://www.zola.neostrada.pl/

    Odszukaj stronę oznaczoną jako 179.gif i przeczytaj ostatnie zdanie z tej strony. :/
    Tak, zajrzałem też na poprzednią, na której nagłówek rozdziału brzmi: "Jazda ekonomiczna i ekologiczna", także nie mam więcej pytań.

  4. #34
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pituś
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 75 V6
    Postów
    113

    Domyślnie Rozgrzewanie silnika

    hmm.. ciekawe rozważania..
    wiec jak to typowy ALFISTI pomyślałem, że wtrącę swoje 3 groszki ;-)

    z tym rozgrzewaniem na postoju to MYŚLĘ jest tak, że dużo krąży obiegowych opinii i demonów jeszcze z czasów dziadka bo tak zawsze robił i dobrze było! itp. ;-)

    PO PIERWSZE: rozgrzewanie silnika praktycznie nie zależy od czasu! tylko od ILOŚCI spalonego w nim paliwa! Wiec na postoju powoli paliwo schodzi to się powoli rozgrzewa a podczas jazdy (przyśpieszania) wielokrotnie szybciej!

    PO DRUGIE: należy zauważyć, ze na postoju paliwo ogólnie sie MARNUJE bo nie jedziemy! a ekologicznie jest go nie 'marnować'!
    PRZYKAZANIE: -Alfisto nie marnuj drogocennego paliwa!

    PO TRZECIE film olejowy zanika (nie jest odnawiany odpowiednim ciśnieniem) zawsze przy starcie silnika a im olej gęstszy (na mrozie szczególnie) tym wolniej ciśnienie jest rozprowadzane oraz przy przegrzaniu oleju wiadomo bo spływa.
    -wiec tu nie ma nic do tego sposób rozgrzewania.

    PO CZWARTE kiedyś auta na gaźnikach odparowywały dużo paliwa w kolektorach wiec na zimno często sie osadzało na ściankach i silniki nie miały wcale mocy szczególnie Polonezy i 125..
    Wiec silnik trzeba było zagrzać bo inaczej NIE DAŁO SIE RUSZYĆ by nie zgasł!

    PO PIĄTE: wolne obroty to nie jest optymalny zakres obrotów silnika więc szczególnie wtedy osadzają się nagary z nieoptymalnego spalania! zwłaszcza bogatej mieszanki ssania! więc należy ich unikać.

    WIEC.... po NOWOCZESNEMU... -zachowaj zdrowy rozsądek
    Po uruchomieniu nowoczesnego silnika (na wtrysku) należy rozpocząć jazdę gdy ten będzie równomiernie już pracował wiec po chwili!
    myślę ostrą zimą to wystarczy ok 10-30 sek w zależności od mrozu..
    Z początku bardzo delikatnie następnie stopniowo coraz mocniej go obciążając aż do osiągnięcia temp. płynu rzędu 80'C.. i wtedy PO GARACH!

    TYLE MOJA TEORIA pozdro!


    PS. kcem większego Boksera w 145!

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pituś Zobacz post
    hmm.. ciekawe rozważania..
    wiec jak to typowy ALFISTI pomyślałem, że wtrącę swoje 3 groszki ;-)

    z tym rozgrzewaniem na postoju to MYŚLĘ jest tak, że dużo krąży obiegowych opinii i demonów jeszcze z czasów dziadka bo tak zawsze robił i dobrze było! itp. ;-)

    PO PIERWSZE: rozgrzewanie silnika praktycznie nie zależy od czasu! tylko od ILOŚCI spalonego w nim paliwa! Wiec na postoju powoli paliwo schodzi to się powoli rozgrzewa a podczas jazdy (przyśpieszania) wielokrotnie szybciej!

    PO DRUGIE: należy zauważyć, ze na postoju paliwo ogólnie sie MARNUJE bo nie jedziemy! a ekologicznie jest go nie 'marnować'!
    PRZYKAZANIE: -Alfisto nie marnuj drogocennego paliwa!

    PO TRZECIE film olejowy zanika (nie jest odnawiany odpowiednim ciśnieniem) zawsze przy starcie silnika a im olej gęstszy (na mrozie szczególnie) tym wolniej ciśnienie jest rozprowadzane oraz przy przegrzaniu oleju wiadomo bo spływa.
    -wiec tu nie ma nic do tego sposób rozgrzewania.

    PO CZWARTE kiedyś auta na gaźnikach odparowywały dużo paliwa w kolektorach wiec na zimno często sie osadzało na ściankach i silniki nie miały wcale mocy szczególnie Polonezy i 125..
    Wiec silnik trzeba było zagrzać bo inaczej NIE DAŁO SIE RUSZYĆ by nie zgasł!

    PO PIĄTE: wolne obroty to nie jest optymalny zakres obrotów silnika więc szczególnie wtedy osadzają się nagary z nieoptymalnego spalania! zwłaszcza bogatej mieszanki ssania! więc należy ich unikać.

    WIEC.... po NOWOCZESNEMU... -zachowaj zdrowy rozsądek
    Po uruchomieniu nowoczesnego silnika (na wtrysku) należy rozpocząć jazdę gdy ten będzie równomiernie już pracował wiec po chwili!
    myślę ostrą zimą to wystarczy ok 10-30 sek w zależności od mrozu..
    Z początku bardzo delikatnie następnie stopniowo coraz mocniej go obciążając aż do osiągnięcia temp. płynu rzędu 80'C.. i wtedy PO GARACH!

    TYLE MOJA TEORIA pozdro!


    PS. kcem większego Boksera w 145!

    Mniej więcej o to chodzi.... tylko mała uwaga, miałem 125p z silnikiem i skrzynią 5 poldka i tam było ręczne ssanie, gdy było wyciągnięte na maxa to nic się nie dławiło, a z kredensen niewiele sportowych aut mogło startować. Fakt że w baku robil się lej.
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  6. #36
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mat3l
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    AR 145 1,7 boxer 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pituś Zobacz post
    PO PIĄTE: wolne obroty to nie jest optymalny zakres obrotów silnika więc szczególnie wtedy osadzają się nagary z nieoptymalnego spalania! zwłaszcza bogatej mieszanki ssania! więc należy ich unikać.
    auto nie wiadomo jak długo na zimnym+wolne obroty nie stoi, a po tym krótkim czasie pyrkotania na ssaniu+zimnym raczej nie nagromadzi się tyle tego nagaru żeby, po rozgrzaniu i pośmiganiu na wyższych obrotach nie dało się pozbyć nagromadzonego porannego nagaru [Z tego co mi wiadomo to przeciąganie auta na wyższych obrotach(żywsza jazda) pomaga w pozbywaniu się nagaru]
    Co o tym myślicie??

  7. #37
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pituś
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 75 V6
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3l Zobacz post
    [Z tego co mi wiadomo to przeciąganie auta na wyższych obrotach(żywsza jazda) pomaga w pozbywaniu się nagaru]
    Co o tym myślicie??
    no na pewno POMAGA -dobrze to ująłeś!
    ale mimo całego tego 'pomagania' te nagary z 'brudnej' benzyny się osadzają :/

    Myślę, ze silnik można sie pokusić o potraktowaniu silnika przybliżeniu jak świece zapłonową
    -ma coś w rodzaju funkcji (optymalnej temp. pracy) samooczyszczania

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Czyli można powiedzieć, że w przypadku krótkich odcinków, gdzie samochód nie może się nagrzać można zdecydowanie odradzać długie rozgrzewanie na postoju. No ale właśnie - na zdrowy rozsądek to jak już ktos tak robi to raczej nie po to by przejechać kilometr, dwa, tylko przed jakąś minimalną trasą.

Podobne wątki

  1. [155] Pytania do posiadaczy V6
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 21:39
  2. Do posiadaczy 145
    Utworzone przez alfasound_mania w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 17:04
  3. [145] Szukam speca od boxerow z okolic ostrołęki!!!!!
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2008, 23:36
  4. Do posiadaczy 145
    Utworzone przez QBA w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-11-2007, 21:01
  5. do posiadaczy 1.9 jtd
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-05-2007, 16:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory