Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: [145] Posłuchajcie mojego silnika

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    Nie wiem jak chodza TS ale wydaje mi sie ze cos tam stuka ci w tym silniku :> Ale moze one tak chodza
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  2. #12
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gopcio
    Nie wiem jak chodza TS ale wydaje mi sie ze cos tam stuka ci w tym silniku :> Ale moze one tak chodza
    Na moje ucho trochę słychać wariator, a takie cykanie to mogą być popychacze, ewentualnie wtryskiwacze.

    Ten odgłos był nagrany przy otwartej masce? Ja bym się chyba nie przejmował.

  3. #13
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Tak, maska otwarta, a rejestrator dźwięku leżał koło akumulatora (więc chyba blisko wariatora..?).

    Za kilka dni będę wymieniał olej, więc jeszcze może sie coś zmienić w pracy silnika 8)

  4. #14
    xaraf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał monter
    Tak, maska otwarta, a rejestrator dźwięku leżał koło akumulatora (więc chyba blisko wariatora..?).
    Jeśli leżał koło akumulatora... to akurat po przeciwnej stronie Wariator jest po lewej stronie, pod dekielkiem zakrywającym rozrząd.

    Cytat Napisał monter
    Za kilka dni będę wymieniał olej, więc jeszcze może sie coś zmienić w pracy silnika 8)
    Jeśli będziesz wymieniał olej, to myślę, że przyda Ci się wskazówka i zaoszczędzisz sobie trochę nerwów, chodzi mianowicie o to, że w TS'ach jest aluminiowa miska olejowa i przy odkręcaniu korka spustowego oleju i ponownym wkręcaniu, można uszkodzić (przekręcić) gwint. Jest jeszcze nieszczęsna uszczelka ww. korka, która też jest podatna na uszkodzenia.

    Reasumując: jeśli nie masz żadnych wycieków z okolic miski olejowej, to ja bym przy wymianie nie ruszał korka spustowego, tylko "wyssał" olej od góry. Podobno jest to dużo bardziej skuteczna i efektywna metoda, bo przy okazji ściąga olejowy szlam.

    Ja niestety nie wiedziałem wcześniej o tych przypadłościach związanych z miską i teraz czeka mnie wymiana uszczelki, gdyż po ostatniej wymianie oleju lekko poci mi się w tamtych okolicach :|

  5. #15
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówki, są cenne dla nowicjusza motoryzacyjnego

    Planowałem sam spuścić go, ale w sumie wymiana w u mechanika to nie jest jakiś wielki koszt, więc sie przejadę do specjalisty.

    Oglądałem spód samochodu przy przeglądzie, wszystko jest suchutkie i "ładne", aż budzi zdziwienie, ale myte nie było

    A wariator, fakt, z drugiej strony 8)

  6. #16
    winiarz
    Gość

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze takie pytanie co do tej uszczelki pod ten korek bo tez mnie czeka wymiana oleju i to pierwsza z mojej strony i mam takie pytanie czy poprostu nie można kupić i założyć nowa uszczelke pod ten nieszczęsny korek ?? i jaka jest mniej więcej cena tej uszczelki ??

  7. #17
    xaraf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał winiarz
    A ja mam jeszcze takie pytanie co do tej uszczelki pod ten korek bo tez mnie czeka wymiana oleju i to pierwsza z mojej strony i mam takie pytanie czy poprostu nie można kupić i założyć nowa uszczelke pod ten nieszczęsny korek ?? i jaka jest mniej więcej cena tej uszczelki ??
    W dużych sklepach internetowych np. Intercars, taka uszczelka jest niedostępna. Z tego co się orientowałem, to ani nie jest guma, ani miedź, w tych modelach stosowane były uszczelki aluminiowe :roll: więc jest to bardziej rodzaj "podkładki". Według EPR'u taka uszczelka powinna kosztować groszowe sprawy (coś około 2 pln). Przy następnej wymianie oleju zamówię taką w ASO i wymienię... a potem już tego dziadostwa nie ruszam i olej będę wymieniał przez "zasysanie" :wink:

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Cytat Napisał monter
    Tak, są zadławienia przy nie rozgrzanym silniku (ja się pojeździ i zagrzeje wszystko jest tak jak trzeba), gość co sie na tym zna powiedział ze to na 99,9% padnięta sonda lambda i przygotowywuję sie na jej wymianę, ale jeszcze planuję lada moment pojechać do serwisu alfy (ALF w Krakowie, na Saskiej 5) żeby mi to znawcy oglądnęli i podłączyli do komputera.
    Na Saską lepiej nie jedź Jak będziesz w Krakowie to lepiej podjedź na Krzyżańskiego (Swoszowice-Wróblowice) - Alfaserwis www.alfaserwis.com.pl
    FORZA ITALIA !

  9. #19
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał xaraf
    Jeśli będziesz wymieniał olej, to myślę, że przyda Ci się wskazówka i zaoszczędzisz sobie trochę nerwów, chodzi mianowicie o to, że w TS'ach jest aluminiowa miska olejowa i przy odkręcaniu korka spustowego oleju i ponownym wkręcaniu, można uszkodzić (przekręcić) gwint. Jest jeszcze nieszczęsna uszczelka ww. korka, która też jest podatna na uszkodzenia.
    ale chyba ciezko to zrobic?
    ja juz troche srub polamalem, te 3 na kielichach od mcpersonow chyba sa grubsze i na logike powinny byc wytrzymalsze, bo poddawane sa wiekszym obciazeniom, a jednak ulamalem 2 z nich ;// ale to przy odkrecaniu

  10. #20
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj tak z grubsza osłuchiwał i oglądał moją alfunię mechanik z serwisu Fiata (taki mały serwis przy salonie) i mówił ze to cykanie to wtryskiwacze i że ogólnie silnik to ładnie działa, jest OK

    Natomiast dalej próbuję rozgryźć problem dławienia na zimnym silniku na niższych obrotach, czy to świece czy sonda....
    Podobno jakby świece były do wymiany to by świeciła się kontrolka wtrysku.

Podobne wątki

  1. Praca mojego silnika. Czy ok??
    Utworzone przez stachuelo18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 11:27
  2. Dziwne odgłosy z silnika (posłuchajcie)
    Utworzone przez mucha1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 16:00
  3. posłuchajcie jak pracuje
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 16:55
  4. SILNIK - sami posłuchajcie!
    Utworzone przez georgegw w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory