Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: [145] Posłuchajcie mojego silnika

  1. #1
    monter
    Gość

    Domyślnie [145] Posłuchajcie mojego silnika

    Witam,
    Nagrałem start i pracę mojego silnika. Samochodzik to Alfa Romeo 145, z przebiegiem 180.000, rozrząd miał robiony we Włoszech, przy przebiegu 163.000.

    Silnik to 1,4 T.S. Odpalane było w garażu, samochód nie stał na mrozie i był ogrzany. Obroty mu nie skaczą, są stabilne. Generalnie sprawuje sie OK, ale...



    Możecie się wsłuchać? Coś ciekawego słychać? Może... wariator?
    Słychać takie cykanie, dość głośne, w rzeczywistości jest cichsze, ale to rejestrował mikrofon, który nieco inaczej reaguje na dźwięk niż ludzkie ucho. Co to może być?

    http://www.speedyshare.com/146700684.html

    (mp3, 128kBps, stereo, 500kB)

    Fotki samochodu i kilka fotek silnika:
    http://smg.photobucket.com/albums/v3...er/Alfa_Romeo/

  2. #2
    xaraf
    Gość

    Domyślnie Re: Posłuchajcie mojego silnika

    Cytat Napisał monter
    Fotki samochodu i kilka fotek silnika:
    http://smg.photobucket.com/albums/v3...er/Alfa_Romeo/
    Na zdjęciach zaniepokoiła mnie jedna rzecz, mianowicie ślady oleju na pokrywie osłony rozrządu. Przyglądałeś się temu bliżej ?
    Jeśli chodzi o dźwięk silnika, to nie zauważyłem nic niepokojącego. Można powiedzieć, że mój chodzi identycznie, a jest krótko po wymianie wariatora i rozrządu. Jeżeli nie występują jakieś niepokojące spadki mocy, zadławienia, skoki obrotów, to nie ma się czym przejmować :wink:

  3. #3
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Na zdjęciach zaniepokoiła mnie jedna rzecz, mianowicie ślady oleju na pokrywie osłony rozrządu. Przyglądałeś się temu bliżej ?

    No właśnie. W sobotę to wytarłem szmatą, teraz będę obserwował czy coś wycieka. Jeżeli wycieka to co mam robić i co o tym sądzić?
    Tylko uszczelka, czy mam się martwić?
    Oleju mi nie ubywa.

    Jeżeli nie występują jakieś niepokojące spadki mocy, zadławienia, skoki obrotów, to nie ma się czym przejmować


    Tak, są zadławienia przy nie rozgrzanym silniku (ja się pojeździ i zagrzeje wszystko jest tak jak trzeba), gość co sie na tym zna powiedział ze to na 99,9% padnięta sonda lambda i przygotowywuję sie na jej wymianę, ale jeszcze planuję lada moment pojechać do serwisu alfy (ALF w Krakowie, na Saskiej 5) żeby mi to znawcy oglądnęli i podłączyli do komputera.

    Poza tymi zadławieniami nie ma żadnych niepokojących objawów, obroty są stałe, silnik bardzo przyjemnie mruczy na wyższych obrotach i jest bardzo dynamiczny

  4. #4
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał monter
    No właśnie. W sobotę to wytarłem szmatą, teraz będę obserwował czy coś wycieka. Jeżeli wycieka to co mam robić i co o tym sądzić?
    Tylko uszczelka, czy mam się martwić?
    u mnie tez sie poci od tej strony, tam jest zgiecie i uszczelka idealnie nie dolega

    alfa bardzo ladna, lepiej przy zakupie miec taka plamke niz blyszczacy silnik, przynajmniej wiadomo ze komus sie myc nie chcialo

  5. #5
    xaraf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    u mnie tez sie poci od tej strony, tam jest zgiecie i uszczelka idealnie nie dolega
    Tuti u mnie też pokrywa idealnie nie jest spasowana i lekko odstaje w tym miejscu, ale ona tak naprawdę ma na celu ochronę elementów rozrządu przed wpływem czynników zewnętrznych, czyli kurzu, wilgoci etc. Jeżeli pojawia się tam olej, to znaczy, że "rzyga" gdzieś w okolicach rozrządu... a to raczej normalne nie jest :?

  6. #6
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    nie chodzilo mi o plastikowa pokrywe od rozrzadu tylko pokrywe klawiatury, a to chyba niebezpieczne nie jest, jesli ucieka w malych ilosciach?

  7. #7
    xaraf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    nie chodzilo mi o plastikowa pokrywe od rozrzadu tylko pokrywe klawiatury, a to chyba niebezpieczne nie jest, jesli ucieka w malych ilosciach?
    aaaa, teraz jasna sprawa :wink: Drobny wyciek to nic strasznego, ja u siebie mam problem z uszczelką od korka spustowego w misce olejowej. Wyciek jest na szczęście tak marginalny, że poczekam z tym do najbliższej wymiany oleju.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    dokladnie jak tuti mowi winna jest uszczelka pod pokrywą, tez mi sie tam poci z deka, co prawda nie az tak jak tu ale zawsze.. niedługo zmienie ta nieszczęsną uszczelke...

  9. #9
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Po przejechaniu 200km łącznie nic nie widać, wynikało by z tego ze to baaaardzo wolno wycieka, więc chyba na razie o tym zapomnę. Z resztą ta plama była dość mała i taka już "stara", zakurzona

    Sam silnik faktycznie bardzo ładnie wygląda jak na 10 lat pracy, ale to Włochy, dobry klimat, drogi i raczej lekkie zimy . Nie wygląda żeby ktoś go mył, od spodu oglądaliśmy i nie było nic kombinowane, a zacieków też nie widać

  10. #10
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    dokladnie jak tuti mowi winna jest uszczelka pod pokrywą, tez mi sie tam poci z deka, co prawda nie az tak jak tu ale zawsze.. niedługo zmienie ta nieszczęsną uszczelke...
    Może być uszczelka pod deklem, ale jak mi ciekło w tym miejscu to się okazało, że to puszczają uszczelniacze przy wałkach rozrządu (oba). Zrobiłem to przy okazji wymiany rozrządu.

Podobne wątki

  1. Praca mojego silnika. Czy ok??
    Utworzone przez stachuelo18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 11:27
  2. Dziwne odgłosy z silnika (posłuchajcie)
    Utworzone przez mucha1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 16:00
  3. posłuchajcie jak pracuje
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 16:55
  4. SILNIK - sami posłuchajcie!
    Utworzone przez georgegw w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory