Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Podłączenie parownika w boxerze

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Podłączenie parownika w boxerze

    Czy jest ktoś na forum, kto ma w boxerze parownik wpięty(szeregowo) w mały obieg - w wąż powrotu idący od obudowy termostatu do pompy?
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 26-01-2011 o 12:05

  2. #2
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Czy jest ktoś na forum, kto ma w boxerze parownik wpięty(szeregowo) w mały obieg - w wąż powrotu idący od obudowy termostatu do pompy?
    Nie mam w ten sposób, mam równolegle pomiędzy zasilaniem nagrzewnicy i powrotem ze zbiornika wyrównawczego. Chcę to poprawić i myślałem o tym wężu, o którym wspominasz ale raczej nie jest to dobry pomysł, może być wtedy problem z odpowietrzeniem reduktora.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Żadnego problemu nie będzie, problem jest tak jak masz rownolegle. Reduktor ma być wpięty przed nagrzewnicą szeregowo w obieg i to jedyne właściwe podłączenie.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Reduktor ma być wpięty przed nagrzewnicą szeregowo w obieg i to jedyne właściwe podłączenie.

    Tak tak, na pewno, zwłaszcza jak nagrzewnica sterowana zaworem ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekcem Zobacz post
    Nie mam w ten sposób, mam równolegle pomiędzy zasilaniem nagrzewnicy i powrotem ze zbiornika wyrównawczego. Chcę to poprawić i myślałem o tym wężu, o którym wspominasz ale raczej nie jest to dobry pomysł, może być wtedy problem z odpowietrzeniem reduktora.
    Czemu w reduktorze akurat miałoby zbierać się powietrze? Zakładając że będzie na podobnej wysokości co króćce w silniku. Ostatecznie zawsze można podnieść jeden wąż i wpiąć w niego jakiś odpowietrznik(na zewnątrz układu albo do zbiorniczka wyrównawczego). Ogólnie wydaje mi się że to chyba mały problem. Bardziej martwi mnie ograniczenie przepływu(średnica 11mm zamiast 17mm) na powrocie płynu z silnika do pompy.

    Co do wpięcia szeregowo z nagrzewnicą.. zaworu nagrzewnicy nie ma, więc z pktu widzenia lpg wariant dobry ale na razie odpuszczam, bo spadki temperatury moga trochę popsuć ogrzewanie.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Tak tak, na pewno, zwłaszcza jak nagrzewnica sterowana zaworem ;]
    W mordę, faktycznie, ale wtopa. Mea maxima culpa
    w takim układzie faktycznie pozostaje równoległe byle nie był reduktor najwyższym punktem układu. wymuszony obieg ładnie go odpowietrzy.

    ---------- Post dodany o godzinie 02:04 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 02:02 ----------

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    spadki temperatury moga trochę popsuć ogrzewanie.
    Spadek temperatury rzędu 5-6 stopni maksymalnie. Zależy też jak wąskie będą kanały w reduktorze inaczej mowiąc, jak mocno ograniczy przepływ.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    W mordę, faktycznie, ale wtopa. Mea maxima culpa
    w takim układzie faktycznie pozostaje równoległe byle nie był reduktor najwyższym punktem układu. wymuszony obieg ładnie go odpowietrzy.
    No i tak też sądzę, że będzie w przypadku szeregowego wpięcia się w wąż powrotny? Czy może pominąłem jakiś ważny szczegół??? Podreślam, bo ten wariant najbardziej mnie w tej chwili interesuje.
    PS. Nie musisz zwracać honoru bo pisałem już, że zaworu nagrzewnicy nie ma.

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Spadek temperatury rzędu 5-6 stopni maksymalnie. Zależy też jak wąskie będą kanały w reduktorze inaczej mowiąc, jak mocno ograniczy przepływ.
    Masz jakieś doświadczenia? Reduktor to Zavoli Zeta N.
    Ja mam info że spadki temperatury mogą być nawet 30st ale to na pewno zależy od reduktora.
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 27-01-2011 o 09:44

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    30 stopni to akurat mało prawdopodobne w tak małym silniku. W reduktorze na 350KM i przy mocnym bucie...to możliwe, faktycznie. Spadek temperatury jest proporcjonalny do ilości rozprężanego gazu w reduktorze.

    U mnie przy sekwencji w R4, 160HP, reduktor DT Revo, spadek to właśnie 5-6 stopni w normalnej jeździe, przy dłuższym bucie około 10-12 stopni ale nikt nie jedzie pod max obciążeniem cały czas. Generalnie im gabarytowo większy reduktor tym straty będą większe. Raz, że więcej gazu się rozpręża, dwa większe straty cieplne przez obudowę. Mały reduktor nie oznacza mniej wydajny a na pewno z większą stabilnością cieplną.
    Chcesz mieć stabilne ciśnienie i małe straty montuj revo albo magic 250 tylko do niego polecam dwa filtry fazy ciekłej jeden za drugim, bo szybko będziesz musiał go czyścić przy tym syfie co do butli wchodzi.

  9. #9
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Czemu w reduktorze akurat miałoby zbierać się powietrze? Zakładając że będzie na podobnej wysokości co króćce w silniku. Ostatecznie zawsze można podnieść jeden wąż i wpiąć w niego jakiś odpowietrznik(na zewnątrz układu albo do zbiorniczka wyrównawczego). Ogólnie wydaje mi się że to chyba mały problem. Bardziej martwi mnie ograniczenie przepływu(średnica 11mm zamiast 17mm) na powrocie płynu z silnika do pompy.

    Co do wpięcia szeregowo z nagrzewnicą.. zaworu nagrzewnicy nie ma, więc z pktu widzenia lpg wariant dobry ale na razie odpuszczam, bo spadki temperatury moga trochę popsuć ogrzewanie.
    Żeby nie było problemu z zapowietrzaniem reduktora musiałby być na wysokości głowicy. W boxerze mało to realne Patent z odpowietrznikiem to moim skromnym zdaniem komplikowanie tematu.
    Analizowałem obieg cieczy i najlepsze wydaje się wpięcie reduktora szeregowo tuż za wyjściem z termostatu na nagrzewnicę. W przypadku zamknięcia zaworu nagrzewnicy płyn i tak krąży bo z tego węża zasilane jest także podgrzewanie przepustnicy. Szacuję, że w ciągu miesiąca zmienię na takie podłączenie swojego reduktora to będę miał porównanie co i jak. Spadków temperatury na nagrzewnicy się nie boję bo mając teraz równolegle i tak część płynu zamiast grzać ucieka przez reduktor

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Boxer ma wyjście z termostatu na nagrzewnicę? To ciekawe, bo w większości aut termostat odcina duzy układ czyli chłodnicę, mały układ jest gorący cały czas.

    Z odpowietrzeniem nie będzie problemu jeśli reduktor nie będzie wyżej od zbiorniczka wyrównawczego. Fizyki nie oszukasz

Podobne wątki

  1. Czujnik temperatury parownika
    Utworzone przez macieqy w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-04-2021, 15:31
  2. Umiejscowienie parownika 156
    Utworzone przez maciasgta w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 14:34
  3. Porada Gaz wymiana parownika
    Utworzone przez solaris2007 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 14:26
  4. [146] Porada Gaz wymiana parownika
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 19:45
  5. odwodnienie parownika
    Utworzone przez subratri w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2009, 07:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory