Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: [145] Wymieniony olej w skrzyni biegów:)

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    ja za to mam problem z 2-jką. Gdy ruszam i zimny silnik to ciężko wchodzi będzie to wina oleju skrzyni? Przymierzam się do jego wymiany mam 147 tys w swoim boxerku i nie wiem czy od początku był wymieniany

  2. #22
    adamo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulka
    Cytat Napisał Rosik
    zwykle wrzucam inny bieg i leciutko popuszczam sprzęgło i wtedy wrzucam wsteczny

    Patrz, a ja myślalam, że to tylko mój sposób :mrgreen: , pomaga też puszczenie sprzęgła, ponowne wciśnięcie i kolejna próba
    BTW - wymiana oleju w mojej skrzyni realnie pomogła w jej pracy Pozdr. 8)

    To zupełnie tak jak u mnie...

  3. #23
    oran
    Gość

    Domyślnie

    A ja mam problem z redukcją z piątki na czwórke, ogólnie z redukcją z piątki, zacina mi się bieg po wypięciu z piątki, nie moge wrzucić innego, na luzie mi sie zatrzymuje i musze lekko w lewo wajchą ruszyć (tak jakbym chciał 1 albo 2 wpiąć) i wtedy jest git, przeszkadza to ostro w sumie, trzeba chyba olej wymienić, stało mi się to po zimie, gdy skrzynia idealnie chodziła kiedy mróz był (jak nówka dosłownie, olej chyba swoje właściwości stracił, i nie ma już tej odpowiedniej gęstości, takiej jaki mu mróz dał).

    No właśnie jaki olej wlać? Coś dobrego i taniego, tutela się za bardzo ceni, a to ona chyba była lana przy nowości? Myślałem na AGIPem z beczki na allegro, ale to może być jakiś przekręt, bo tylko 38 zł za litr. Polećcie coś, nie koniecznie z włoskich marek, może jakiś dobry valvoline, albo castrol jest? Coś co by w moim boxerowym centrum zmiany biegów (hehe) dobrze się czuło.

  4. #24
    oran
    Gość

    Domyślnie

    Kurcze zrobie double posta, co by odświeżyć i przy okazji się jeszcze zapytam.

    Ile litrów oleju do skrzyni w 1.4 Boxer wchodzi? 2 litry? Jaki olej był lany na pierwszy montaż, i co poleciacie (tu się powtarzam, ale zależy mi aby jutro zamówić olej co by gdzieś na środe już był).

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Zalecany olej do skrzyni w AR145 z silnikiem BOXER to TUTELA W90/M-DA i wchodzi go przynajmniej wg tego co napisano w mojej instrukcji 2,6 litra.
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

Podobne wątki

  1. Olej w skrzyni biegów
    Utworzone przez Zimak w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 11:47
  2. [159] Olej w skrzyni biegów
    Utworzone przez werter81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 21:57
  3. olej do skrzyni biegów?
    Utworzone przez Korczu w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 14:55
  4. [159] olej w skrzyni biegów manualnej od skrzyni automatycznej!!!
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 21:00
  5. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory