Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 148

Temat: [146] alfa romeo 145/146-najgorsze z najgorszych?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar czarek145
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Środa Wlkp.
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146
    1)uklad wydechowy- w 10 letnim aucie to raczej nc nadzwyczajnego(moje ma 11 i jest wszystko b.dobre) 2)rozrzad+wariator-eksploatacja(jak olej czy paliwo) 3)przeplywomierz-w 99%aut po ok 100 tys km wymiana(naturalne zuzycie-taka konstrukcja[wyjatek klapowe,nie stosowane obecnie]) 4)czyszczenie przepustnicy+krokowego-czynnosc eksploatacyjna 4)swiece+przewody-eksploatacja(wymiana co 100tys km,wikszosc marek zaleca 30...40tys km) 5)lozyska tyl_bardzo dziwne?napewno ma 100tys km? a moze przejechane na np.zamarznietym recznym?(wytopilo smar) 6)zawieszenie jest srednio wytrzymale na nasze"drogi" to fakt.pocieszenie ze sa auta wrarzliwsze na tory testow ktore sa podobno drogami.wiec nie wiem Kolego w czym masz problem lub gdzie widzisz JEDEN punkt aby zgadzac sie z opinia o rzekomej awaryjnosci :mrgreen: PS piszesz ogrom awari.GDZIE MASZ TE AWARIE.POLECAM ROWER TAM TYLKO LANCUCH I PEDALY DD DD DD
    Zgadzam się w 100% z Tobą!
    Do jj82 - gdybym ja myślał tym tokiem co Ty, to musiałbym powiedzieć, że moja Alfa psuje się non stop bo wymieniam wszystkie filtry co 10 - 15 tys km, rozrząd zaraz po zakupie, plus termostat żeby lepiej grzał itp. ale wg mnie to typowo eksploatacyjne i obowiązkowe wymiany. Jeśli uważasz, że w 10-letnim aucie będzie oryginalny tłumik, świece, rozrząd i PWN i wytrzyma to kolejne 10 lat bez wymiany to radzę zweryfikować swoje poglądy i podejście do eksploatacji auta 8)

    jj82 napisał/a:
    Co do reszty faktycznie szukam dziury w całym ale wnerwia mnie fakt, że muszę władować tyle forsy za bądź co bądź średni samochód.

    to go sprzedaj i kup sobie hulajnogę

  2. #22
    Remek
    Gość

    Domyślnie

    Tak wariator w tych silnikach to czesc eksploatacyjna taka sama jak pasek rozrzadu,taki silnik po prostu i tyle No alfa to nie jest osmy cud swiata,sa lepsze samochody,ale sa drozsze... za taka kase nie kupisz lepiej wyposazonego samochodu i tak ladnego jak alfa...Niemieckie samochody sa dobre,za wyjatkiem VW bo ta marka nie ma kompletnie nic w sobie,ale BMW-dobre silniki,naped na tyl,calkiem nie brzydkie.Mercedes-tez ma fajne silniki naped na tylnia os w wersii Coupe,no i niezle wyposazenie... ale cena tez jest odpowiednio wyzsza niz za alfe z tego samego rocznika....

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Czarek145 pozwolisz że nie skomentuję aczkolwiek doceniam poczucie humoru ale nie mój rodzaj,
    Dzięki Remek za wyważoną opinię dotyczącą rynku samochodowego

    Jedno jest pewne Alfa wywołuje wiele emocji ale nie rozumiem upierania się, że Alfa 146 została niesłusznie oskarżona o miano najbardziej awaryjnego samochodu, jest to samochód jednocześnie górujący i ustępujący konkurentom pełen zaawansowanych rozwiązań, które same w sobie nie są złe ale po czasie wymagają troski w tym finansowej co przy używanym samochodzie boli najbardziej,
    jako przykłady samochodów, które są naprawdę niezawodne wymienię min Toyote Corolle, Starlet, Nissana Almere, Micre, Opla Corsę (co do trwałości którego miałem okazję sie sam przekonać i do niego odnoszę większość moich ocen), Astrę.
    Co do grupy VW tez uważam, że są solidne bowiem drodzy Panowie i Panie śmiejecie się czasem z tych autek ale nie zapominajmy, że ich przebiegi są wielokrotnie większe
    O samochodach Mercedes i BMW nie wydaję opinii bo to klasa premium i nie chodzi w tej samej lidze co Alfa Romeo
    Na nie zaś jestem w przypadku Forda ( korozja 2 letniego Mondeo chyba mówi sama za siebie) różnorakich koreańskich wynalazków (chociaż śmieszne Tico jest dobrym wyjątkiem od reguły) no i samochody marki Renault, które mają klasę awaryjności samą dla siebie (mój kolega jest nieszczęśliwym posiadaczem super bezpiecznej Megane (bo cały czas w serwisie ) i tu faktycznie sie zgodzę Alfa 146 jest mniej awaryjna

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    jj82 dyskusja z toba szanowny kolego jest jalowa...nie potrafiles podac zadnego popartego faktem przypadku"awaryjnosci"modelu 146.obsluge czysto eksploatacyjna oraz wymiane rzeczczy ktore(jak np wydech)jest rzecza po latach naturalana traktujesz jako"awaryjnosc"o hicie pt.swiece nie wspomne zapamietaj zasade:nie psuje sie to czego nie ma 8))) wiec rozwaz propzycje jednego z kolegow n.t. zakupu hulajnogi(z racji konstrukcji malo czesci) a nie powtarzaj ciagle ze jest awaryjna.dlaczego?bo jest,powiesz i tyle.wiec zakonczmy ta dyskusje bo do ciebie i tak nie docieraja argumenty(a raczej brak twoich :mrgreen: )pozdrawiam
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #25
    Remek
    Gość

    Domyślnie

    Nikt cie nie zmusza do posiadania alfy,mozesz ja sprzedac i kupic 4 lata starszego,bardziej wytrzymalego i "tanszego w utrzymaniu" taczkowozu ze stajni VW,ktory nie bedzie sie psul,ani wymagal nakladow finansowych.Skoro inne auta sa takie dobre to czemu kupiles Afle??Po co?Dla czego? Alfa nie jest najlepszym samochodem na rynku i nigdy nie bedzie,zaden samochod nie bedzie najlepszy,bo zawsze beda zwolennicy i przeciwnicy danej marki czy danego modelu.Na dzien dzisiejszy Alfa,jezeli jest dobrze utrzymana i odpowiednio serwisowana to nie ma konkurenta w swojej klasie ani pod wzgledem wygody,ani mocy silnika czy wrazen z jazdy ani tez pod wzgledem stylistycznym.Moja 145 ma ponad 200tys na liczniku i zrobi jeszcze drugie tyle kilometrow!
    Przepraszam ze sie unioslem,ale nie lubie takiego narzekania,wiem ze alfa nie jest idealem pod zadnym wzgledem,ale jezeli ktos pokaze mi auto,przyjemniejsze dla uzytkownika niz alfa i udowodni to,to oddam mu swoj samochod :mrgreen:

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Widocznie nie złapałem bakcyla Alfy i nie jestem jej wyznawcą a moje argumenty są zrozumiałe dla każdego kto ma inny samochód niż AR pozdrawiam i życzę równie dobrego samopoczucia przy wymianie wariatorów, naprawach głównych silnika z powodu przedwczesnego zerwania paska rozrządu, wymiany panewek po 120 tysiącach km, zapowietrzających sie wysprzeglików, padających serw układu kierowniczego, wymiany niezliczonych elementów metalowo gumowych, padających przepływomierzy, niewspółmiernie drogich kabli WN ale to są tylko części eksploatacyjne niemniej pozdrawiam pozostańmy w pokoju

  7. #27
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jj82
    Widocznie nie złapałem bakcyla Alfy i nie jestem jej wyznawcą a moje argumenty są zrozumiałe dla każdego kto ma inny samochód niż AR pozdrawiam i życzę równie dobrego samopoczucia przy wymianie wariatorów, naprawach głównych silnika z powodu przedwczesnego zerwania paska rozrządu, wymiany panewek po 120 tysiącach km, zapowietrzających sie wysprzeglików, padających serw układu kierowniczego, wymiany niezliczonych elementów metalowo gumowych, padających przepływomierzy, niewspółmiernie drogich kabli WN ale to są tylko części eksploatacyjne niemniej pozdrawiam pozostańmy w pokoju
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #28
    J@rek
    Gość

    Domyślnie

    Może nie będę popularny, ale czy jest to alfa czy vw - to tak samo sie psuje.
    Zmienia się zdanie na temat bezawaryjności i trwałości gdy kupi sie nowy Japoński samochód. Wówczas przebieg 200000 i wymieniony tylko rozrząd czy klocki daje do myślenia, jak to jest z tą trwałością i zwalaniem wszystkiego na polskie drogi.

  9. #29
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Tomek G.
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 2.5 V6 blue cosmo
    Postów
    142

    Domyślnie

    Każdy samochód wymaga wymiany co jakiś czas takich rzeczy jak elementy zawieszenia, termostat że o rozrządzie czy klockach hamulcowych nie wspomnę. Nawet z japończykiami nie jest tak różowo, coś o tym wiem bo w garażu stoi "niezniszczalny" nissan sunny diesel '94-chociażby ostatnio cieknąca pompa wtryskowa uszkodziła rozrusznik i impreza kosztowała 1400zł...(uszczelnienie pompy+nowe szczotki i łożysko rozrusznika) Dodatkowo każda część eksploatacyjna jest co najmniej 1,5raza droższa niż do renault czy, jak czytam forum, do alfy. Wiec dla kolegi faktycznie rower byłby dobrym rozwiązaniem, tylko że tam też klocki hamulcowe potrafią sie zużyć DD
    Timeline: Nissan Sunny Y10 2.0d->Alfa Romeo 156 2.5 V6->Ford Focus mk2fl 1.8 TDCI->Lexus IS200 + Fiat 126p elx

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar czarek145
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Środa Wlkp.
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał J@rek
    Może nie będę popularny, ale czy jest to alfa czy vw - to tak samo sie psuje.
    Zgadzam sie!
    Przy takiej globalizacji i normalizacji produkcji jak jest teraz, pod względem jakościowym samochody są bardzo podobne. Zresztą dostawcy poszczególnych podzespołów do różnych marek są ci sami, więc generalnie nie ma dużej różnicy między markami. Zgodzę sie z tym że japońce są pod względem bezawaryjności najlepsze a cała reszta wypada podobnie. Nie wiem nawet czy najnowsze vw nie jest gorsze od Alfy, znam kilka przypadków gdzie w prawie nowych autach pękają głowice, psują sie sprzęgła i turbiny.
    Tak ogólnie, ogromnym plusem AR jest to że jest o wiele tańsze od niemieckich pancerników, a do tego ma finezję i styl. :!:

Podobne wątki

  1. lista najgorszych aut rocznika2001-2002
    Utworzone przez 145Poznań w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 16:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory