Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415
Pokaż wyniki od 141 do 148 z 148

Temat: [146] alfa romeo 145/146-najgorsze z najgorszych?

  1. #141
    mieczyk35
    Gość

    Domyślnie

    Witam, jestem tutaj nowy, ale jak czytam taki wątek to nóż mi się w kieszeni rozkłada. Czytałem kiedyś w niemieckojęzycznej gazecie test, w którym oceniano między innymi AR 159. Miała najlepsze 3 wyniki w kategorii zawieszenie, silnik i jeszcze kilku ale przegrała w kategorii widoczność z miejsca kierowcy oraz głośna praca wycieraczek!!! Ostatecznie zajęła 3 miejsce za BMW i Mercedesem. To powinno wystarczyć w temacie "wiarygodności" niemieckich testów. A teraz moje 3 grosze. Jeżdżę AR 145 1,9 TD od 3 lat, robię ok 25000 km rocznie i poza padniętą centralką od sterowania świecami żarowymi to reszta elektryki hula jak się patrzy, a co do zawieszenia to ceny części powalają na kolana: wahacz 110,-, łącznik 26,-, itd. Pozdrawiam jj82 ale uważam, że jak nie chcesz wydawać kasy na części eksploatacyjne, albo Cię na nie nie stać to jednak rower będzie lepszym rozwiązaniem, ale też do momentu kiedy się nie zwali.

  2. #142
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adk
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    ok. Mińsk Mazowiecki
    Auto
    145 2.0 T.S. QV-style
    Postów
    243

    Domyślnie

    Dokładnie tak jest, podobnie AutoŚwiat należący do niemieckiego wydawcy promuje niemieckie auta, nieważne jaki samochód bierze udział w porównaniu, postawą jest żeby niemieckie było najlepsze. Kiedyś czytałem porównanie w tejże gazecie, nie pamietam jakie to były auta, na pewno sportowe coupe, a jednym z kryteriów porównania była !!!pojemność bagażnika!!! która odegrała decydującą rolę w tym porównaniu. Co jak co, ale wybierając samochód sportowy raczej nie zwracałbym większej uwagi na bagażnik bo nie zamierzam wkładać tam lodówki.

    PabloGarage Group
    www.pablogarage.pl
    Mechanika / Renowacja powłoki lakierniczej / Flokowanie
    facebook.com/flokujemy

  3. #143
    piotrk.79
    Gość

    Domyślnie

    eee prawda taka że, tylko stare konstrukcje można nazwać dożywotnimi. Prostota starym autkom dawała niezawodność. Na własne oczy widziałem przekręcenie MILIONA km w dostawczaku by MB. Tyle że tam nie miało co się psuć. Kupujesz francuza masz 50/50 że, dobry i niezawodny egzemplaż kupisz, to samo z niemcem, a jeszcze niech właściciel TDI wypowie się na temat kosztów turbiny(90% regerenowanej) oj boli. To ja z chęcią zapłace 50 gr więcej za pb\98. Pozdrawiam wszystkich kierowców z minimalną dawką tolerancji

  4. #144
    DRAGON2020
    Gość

    Domyślnie

    Ojaszka miałem napisać co myślę o ludziach twojego pokroju ale doszedłem do wniosku że ok ale poco? masz rację ar jest do niczego to forum jest do niczego i tylko zastanawia mnie jedno po co tu sie logowales? Czyżby zazdrość pozdrawiam

  5. #145
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  6. #146
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    ten temat powinien byc zamkniety do niczego nie prowadzi bo niby co nagle wszyscy sprzedamy nasze alfy bo od czasu do czasu trzeba otworzyc maske i pokopac w bebechach??

    caly temat mozna zamknac w slowach Pana Mechanika:
    "Sam użytkuję Alfę 146 z silnikiem 1.4 TS. To samochód duży, praktyczny, mający oryginalny styl, ale wymagający regularnego serwisu. Jeśli wszystkie zabiegi eksploatacyjne są dokonywane na czas, nie powinno dziać się nic złego. Pociesza dobra dostępność części zamiennych i ich atrakcyjne ceny - zarówno w ASO, jak i poza nim."

  7. #147
    Szymonik
    Gość

    Domyślnie

    wymagający regularnego serwisu...haha faktycznie można już zamknąć temat

  8. #148
    Użytkownik Świeżak Avatar Zet
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 ti tbi
    Postów
    94

    Domyślnie

    fajny artykuł, "profilaktyczna wymiana panewek co 120 tys km"- może jeszcze profilaktycznie wał i korbowody wymienić?
    159 tbi Ti
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Były Alfa 146 ti, 156 2,4 jtdm 20V

Podobne wątki

  1. lista najgorszych aut rocznika2001-2002
    Utworzone przez 145Poznań w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 16:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory