Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wymiana przewodów hamulcowych. Jakie wybrać?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar popi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Wiedeń / Sosnowiec
    Auto
    AR 166 2,5v6 Sportronic, Lexsus IS 250
    Postów
    106

    Domyślnie Wymiana przewodów hamulcowych. Jakie wybrać?

    Witam! Musze wymienic przewody hamulcowe i nie bardzo wiem na jakie. Szukalem i znalazlem taki przekroj cenowy (od 20-400 pln) do tego jedne w oplocie drugie nie troche zgluplem. Koledzy co polecacie i czym sie roznia jedne od drugich?

  2. #2
    Allkey
    Gość

    Domyślnie

    w oplocie mniejszy fadding ale nie wiem czy tak mocno rozgrzejesz płyn Zgaduję ze chodzi Ci o gumowe a nie miedziane. Ja osobiście brał bym w oplocie na przód bez na tył. Goodridge w oplocie z tańszej serii powinny dać radę. Możesz o sylikonach poczytać ale ja osobiście im nie ufam

  3. #3
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    W intercarsie za komplet 4 przewodów gumowych zapłacisz ok. 100zł. Jeśli jednak chcesz mieć spokój na dłużej i zwiększyć skuteczność ukadu hamulcowego, zainwestuj w stalowe oploty. Przewody w oplocie stalowym nie rozciągają się, więc hamulce są znacznie lepiej dozowalne, masz więcej czucia na pedale hamulca. Dodatkowo sa trwalsze, naprawdę ciężko je uszkodzić. Przy wymianie zwróć uwagę na 3 rzeczy. Jedna jest taka, że przy odkręcaniu przewodu elastycznego od sztywnego prawie na pewno zniszczysz przynajmniej jedną końcówkę przewodu sztywnego. Wiąże się to z wymianą całego przewodu od pompy. Kolejna sprawa to (tak było u mnie) konieczność sprawdzenia przewodów sztywnych, szczególnie tych od tylnych hamulców w miejscu zagięcia przy tłumiku środkowym. Mi tam zgniło był dość duży wyciek. Tylnych przewodów nie sztywnych nie musisz wymieniać od samej pompy, gdyż mają one dodatkowe miejsce łączenia w okolicy przekładni kierowniczej co znacznie ułatwia robotę. Trzecia sprawa jest drobna, ale istotna: po zamontowaniu pzewodów elastycznych z przodu sprawdź dokładnie, czy przy maksymalnym skręcie kół przewód nie dotyka do blaszki mocującej tenże przewód do zwrotnicy. Łatwo ją przegiąć, a wystarczy kilka mm i przewód powoli przy każdym skręcie kół będzie się przecierał co prowadzi do awarii. Jak po montażu przy lewym zacisku skręcisz koła max w lewo będziesz wiedział o co chodzi.
    Ja na tą chwilę mam wymieniony każdy centymetr przewodów zarówno elastycznych jak i sztywnych i dopiero teraz jestem ich w 100% pewien.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar popi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Wiedeń / Sosnowiec
    Auto
    AR 166 2,5v6 Sportronic, Lexsus IS 250
    Postów
    106

    Domyślnie

    a cos takiego moze byc http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...Set::2877.html ? A od 3.0 beda pasowac do 2,5?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    proponuje tez sprawdzic w jakim są stanie stalowe, czy juz ich korozja nie żre

  6. #6
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Od 3.0 będą pasować, o ile masz też zaciski brembo.

Podobne wątki

  1. Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych -tył.
    Utworzone przez pwr79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-10-2018, 14:58
  2. [145] Wymiana przewodów hamulcowych/koszt?
    Utworzone przez Kacperpol w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-10-2017, 17:43
  3. Wymiana przewodów hamulcowych
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 17:16
  4. [145] Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych w BOXERZE
    Utworzone przez Kuleski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:54
  5. wymiana przewodów hamulcowych
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 20:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory