Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Kilka pytań o 156...

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Mask
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Lex IS200 SC
    Postów
    678

    Domyślnie Kilka pytań o 156...

    Witam.
    Jakiś czas temu rozpocząłem nieśmiałe na razie poszukiwania nowej Belli. W związku z tym mam kilka pytań i liczę, że szanowni koledzy trochę mi rozjaśnią pewne kwestie. Mianowicie:

    1. Standardowe fotele w 156 uważam za bardzo wygodne. Jak oceniacie fotele od wersji Ti? Nigdy nie miałem okazji w takich usiąść i nie wiem, czy są tak samo wygodne, czy może nawet lepsze? Nie wiem po prostu czy traktować pakiet Ti jako cechę pożądaną czy raczej je omijać Minusem na pewno jest brak podłokietnika u kierowcy

    2. Jak sprawują się w 156 reflektory ksenonowe? Mam na myśli oryginalne, ze spryskiwaczami, a nie jakieś przeróbki. Z tego co pamiętam w zwykłych lampach lubią się palić żarówki. Czy takie problemy też występują w ksenonach? Jakie ewentualnie są koszty ich eksploatacji? No i najważniejsze - czy świecą dużo lepiej od standardowych lamp halogenowych?

    3. W jakich wersjach występował Nivomat i czy jest możliwość sprawdzenia czy auto go posiada bez dostępu do kanału? Bardzo podobają mi się nakładki progowe ze sportpacka - a czy w każdym sportpacku jest Nivo?

    4. Jeśli miałbym auto bez oryginalnych nakładek progowych to czy są problemy z ich zamontowaniem? Zapewne ciężko będzie gdzieś takowe dostać, prawda? A jeśli znalazłbym gdzieś używane to czy jest problem z ich demontażem?

    5. Przy zakupie w grę wchodzą jedynie JTD 16V lub 20V. No i tutaj pojawia się kolejny dylemat - ku czemu się skłaniać? Sporo się naczytałem tutaj na forum i bardziej podobałaby mi się charakterystyka 20V, ale mam pewne obawy odnośnie spalania. Póki co większość śmigam po mieście i to w miarę krótkie dystanse - 5-7 km. Czy są jakieś zauważalne różnice w szybkości się nagrzewania motorów 1.9 i 2.4? Diesel raczej nagrzewa się wolniej od benzyny, prawda? Obecnie jeżdżę benzyniakiem i nawet przy -20*C po przejechaniu dosłownie 1 km leciało już ciepełko - a tutaj jak będzie? I jak w takim razie może kształtować się spalanie w jednym i drugim - biorąc pod uwagę najczęstsze dystanse w mieście 5-7km bez korków?

    Na razie tyle pytań się uzbierało. Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    1 fotele alfy sa niewygodne
    2 palą się postojówki raz na rok
    3 jeżdzę 1.9 8v 14, 5, 10 km po krakowie spalanie 7,2 ciepło po 4 km leci a w kabinie po 7

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Litrowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wawa, Brodnica,Uć górna
    Auto
    156 3.0 v6 Q-DISTINCTIVE sw 04r LUCI DI BOSCO
    Postów
    346

    Domyślnie

    1 wogole nie ma porwnania do tych momo, dla mnie poprostu rewelacja zreszta chcesz usiąśc na takich to podskocz do CBR
    2jak dotychczas zero problemu a xenona do strandardowych nie ma nawet jak porównywac bo to nie ma sensu
    3ja mam nivo w distinCtivie a jak z resztą nie wiem
    4
    5 tu akurat moje zdanie jest takie ONLY BENZINA

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Mask
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Lex IS200 SC
    Postów
    678

    Domyślnie

    Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi
    Rozumiem, że xenony to oczywiście na plus? A co tam w nich trzeba wymieniać (żarnik? czy jak to się tam nazywa?) i mniej więcej jak często?
    W sumie nie miałbym nic przeciwko benzynie, ale niesamowicie ciężko znaleźć V6 po pełnym lifcie (widziałem tylko raz w ogłoszeniu). TS i JTS odpadają w przedbiegach, dlatego poszukuję JTD, a że chcę mieć skrzynie VI i lubię mieć troszkę więcej mocy, to pozostaje 16V lub 20V :] Mam tylko obawy, że 20V na takich krótkich dystansach w zimie będzie mi wciągać nawet i 10 litrów ON, a to by już trochę bolało.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar trebor
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    nowy sącz
    Auto
    145td 145ts 159jtd 156v6 były. 159 szukam
    Postów
    297

    Domyślnie

    Co do spalania w 1.9 to realnie w zimie na takich dystansach ok 8l.
    Alfa Romeo
    born not made

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Litrowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wawa, Brodnica,Uć górna
    Auto
    156 3.0 v6 Q-DISTINCTIVE sw 04r LUCI DI BOSCO
    Postów
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mask Zobacz post
    niesamowicie ciężko znaleźć V6 po pełnym lifcie (widziałem tylko raz w ogłoszeniu).
    e tam czy jak wiem czy ciezko wystarczy do niemcowni sie bujnąć

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar PHOENIX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Podolsze, Poland
    Auto
    BRERA 2,4 JTDm 2008 ; 156 Sportwagon 1,9 JTD 2004r. + 147 1,6 TS 2001 r była
    Postów
    444

    Domyślnie

    ja mam 1.9 jtd 8v 115 KM

    i jak dla Mnie rewelacja , pali mi 5,5 litra na 100 km , codziennie dojeżdżam do pracy 80 km . i takie mam spalanie dodam że nie jadę ani drogą szybkiego ruchu ani autostradą , cały czas wąskie drogi gminne ( najkrótsza trasa ) , osobiście polecam taki silniczek i to bardzo ( aczkolwiek zdaje sobie sprawę że inne również posiadają zalety ) ja ich jednak jeszcze nie poznałem to moja 1 alfa , ale napewno nie ostatnia

    pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Mask
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Lex IS200 SC
    Postów
    678

    Domyślnie

    Ja miałem już dawniej AR156 SW, JTD z silnikiem 110KM. Wtedy paliła mi po mieście ok 8/100, ale z perspektywy czasu jak czytałem potem forum to mogę stwierdzić, że prawdopodobnie niedomagał termostat Grzała się dość wolno - może to było przyczyną? Bardziej interesują mnie tutaj opinie jak wypada to w wersji 20V.
    Czekam też na więcej opinii na temat foteli Ti oraz odpowiedzi związanych z Nivomatem i nakładkami na progi

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pedro
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    WL?ocL?awek, Poland
    Auto
    CharlesNapOB
    Postów
    147

    Domyślnie

    Btw xenonow,to wlasnie zarniki sie zuzywaja.Dostep mega ..ujowy walczylem 40 min.ale wymienilem za to widocznosc bez porownania.Bardziej ..ujowo jest chyba tylko wymieniac postojowki

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Mask
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Lex IS200 SC
    Postów
    678

    Domyślnie

    A jaki jest koszt takich żarników i jak często się zużywają? Nigdy nie miałem styczności z xenonami ;p

Podobne wątki

  1. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  2. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  3. Kilka pytań
    Utworzone przez Pazur w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 12:59
  4. [166] Pytań kilka
    Utworzone przez Loczek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 23:23
  5. [155] Kilka pytań
    Utworzone przez FlaY w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-06-2008, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory