Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Na zimnym gaśnie po odpaleniu, ciepły OK

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie Na zimnym gaśnie po odpaleniu, ciepły OK

    Witam serdecznie.

    Od 4 dni jestem właścicielem 159 2.4 JTDm z 2006 roku (yupi kay ey madafaka! )
    Problem jest taki: na zimnym silniku samochód kręci i odpala normalnie po czym gaśnie Jedynym sposobem, żeby odpalił jest wciśnięcie gazu (dym z tyłu, siara i ogólny żal).

    Co zauważyłem:
    - po włożeniu klucza lampka świec zapala się dosłownie na pół sekundy i gaśnie,
    - brak błędów komputera.
    Świece poprzedni właściciel założył jakoś w grudniu (niby mam paragon na świece), są to BERU GN059 (wg paragonu).

    A teraz coś co może mieć wpływ na usterkę: po zakupie trochę szarpało jak utrzymywałem stałe obroty lekko muskając gaz (również przy 130km/h na tempomacie). Po wlaniu płynu do czyszczenia wtrysków firmy STP problem praktycznie ustąpił (jeszcze leciutko leciutko cośtam czasem szarpnie, ale szczerze mówiąc mogę być przewrażliwiony).
    Przy zakupie DPF wskazywał 76%. Jak pojechałem w trasę to po 15-20km auto straciło moc, zaczęło palić 11l/100km... stwierdziłem, że to może być wypalanie DPFu, więc jechałem dalej. Auto odzyskało wigor po 2-3 minutach, potem straciło jeszcze raz i znów odzyskało. Po tym "incydencie" auto dosłownie z każdym kilometrem paliło coraz mniej (nie, że spadało średnie spalanie, tylko chwilowe). Po 400 kilumetrowej trasie koniec końców spalił mi średnio 6.4l/100km i nie było w międzyczasie żadnych problemów (tylko niedowierzanie jak można szybko wyprzedzać tą ciężką krową).

    To by było chyba tyle... jeśli był podobny temat to sorry, ale szukałem i nie znalazłem (znając życie po prostu niezauważyłem.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Do sprawdzenia układ wtryskowy, dolotowy (znając zycie kolektor do roboty) oraz sam DPF - jak często się reaktywuje itd - sam z siebie się raczej nie psuje ale elementy w.w bardzo mu w tym pomagają. Polecam poczytać wątek o kolektorach, wtryskach itd...
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że na postoju na jałowych obrotach ciut rzuca autem.

    DPF na komputerze pokazywał średnie wypalanie co 400km i trwające około 500 sekund.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Dodam jeszcze, że na postoju na jałowych obrotach ciut rzuca autem.

    DPF na komputerze pokazywał średnie wypalanie co 400km i trwające około 500 sekund.
    Dolot, klapy itd...
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Hej - dziwię się, że eksperymentujesz na własnym aucie. Jedź po prostu do dobrego serwisu, mechanika wykonaj szczegółową diagnostykę. Zaoszczędzisz nerwy, czas i pieniądze. Zaczniesz się w końcu cieszyć się swoim nowym nabytkiem

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Są jakieś manuale jak się do tego zabrać? Wolałbym sam spróbować- spłukałem się trochę, żeby kupić bellę... teraz musze jeść chleb posmarowany nożem, ziemniaki i ryż
    O klapach czytałem, aczkolwiek z tego co zrozumiałem uszkodzone klapy objawiają się spadkiem mocy... (no chyba, ze chodzi o taki spadek mocy jaki opisałem wyżej). Ogólnie auto jest zrywne, nawet bardzo.

    Pytanie dodatkowe- czy świece, mimo tego, że jest ciepło, nie powinny podgrzewać motura przed uruchomieniem?

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Kolego a rozrząd też będziesz wymieniał sam bo kasy nie masz?

    Pamiętaj, że oszczędzanie zaraz po zakupie auta nigdzie dobrze się nie kończy :/
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Ma kase czy niema poto jest to forum aby pytac,jesli ktos mial takie problemy jak kolega to napewno pomoze to w rozwiazaniu problemu.Bedzie wiedzial co z czym ugryzc napewno bedzie latwiej.A jadac do mechanika nawet dobrego mozna wyjechac od niego nz tym i innymi problemami,a jedynie bez kasy

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Ma kase czy niema poto jest to forum aby pytac,jesli ktos mial takie problemy jak kolega to napewno pomoze to w rozwiazaniu problemu.Bedzie wiedzial co z czym ugryzc napewno bedzie latwiej.A jadac do mechanika nawet dobrego mozna wyjechac od niego nz tym i innymi problemami,a jedynie bez kasy
    Nie no pewnie że tak Zawsze z forum można wyczytać mnóstwo przydatnych informacji !! Warto nawet czasem mechaniorowi podpowiedzieć to i owo
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ja po prostu wychodze z zalozenia, ze nie ma co od razu wykladac sie na plecy i biegac po mechanikach bo wiele rzeczy mozna zrobic samemu. Nie chodzi tu juz o kase, ale o to, ze mechaniory w wiekszosci to brudasy, partacze, cos zlamia bo im sie nie chce cierpliwie czegos zrobic... wiem bo ojciec w ASO Renaul mial takie akcje ze glowa boli. Nie mowie oczywiscie ze wszyscy tacy sa. Znam wielu dobrych i sumiennych mechanikow, ale dopoki wiem, ze czegos nie jestem w stanie zrobic sam- to dzialam, a nie placze. Nikt tak z sercem nie podejdzie do mojego auta jak ja.

    Takze pytam: czy ktos z Was chcialby mi wytlumaczyc jak moglbym te rzeczy posprawdzac? Jakies manuale, zdjecia, opisy... Bo gadanie- jedz do ASO/mechaniora mnie nie przekona (no chyba ze zrobie wszystko co bede w stanie zrobic).

    Nie chcialbym tez tutaj nikogo obrazac, ale moje prywatne zdanie jest takie, ze jezdzenie do mechanikow bez podjecia proby samodzielnej naprawy to czyste lenistwo lub tchorzostwo

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 09:04
  2. Gaśnie po odpaleniu.
    Utworzone przez Pfourul w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 16:47
  3. [GTV Spider] Silnik gaśnie zaraz po odpaleniu, na zimnym nie wkręca się, a na ciepłym dławi się
    Utworzone przez kurył w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 11:25
  4. [146] Problem z obrotami i piskami na zimnym po odpaleniu...
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 14:43
  5. [146] Szarpie i gaśnie na zimnym, marchewa gaśnie dopiero po odpaleniu!
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory