Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Wymiana przewodów hamulcowych/koszt?

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    zaginarka nie jest potrzebna, najlepiej kupować przewody już z zarobionymi końcówkami - w sklepach mot. sa różniej długości + przejściówki na gwint m10->m12 bo są różne.

    za przewody i przejściówki na tylną belkę dałem 100 zł.

    lepiej wymienić od razu tez gumowe.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Dokładnie tak nie kupuj sobie zagniatarki po co Ci ona,przewody są sprzedawane tak jak pisałam wsześniej już gotowe o różnych długościach,i sam sobie wygniesz bez problemu są miedziane i miękkie i elastyczne też od razu do wymiany bezwzględnie.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Przy jakiejkolwiek wymianie przewodów w przyszłości jak mu się urwie przewód to więcej wyda kasy na jeżdżenie i straci czasu niż taka zagniatarka warta.
    Głupie pisanie, "po co ci ona?". A po co mu kombinerki lub multimetr. Niech jedzie do warsztatu.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Dobra zagniatarka kosztuje parę złotych a te chińskie są nic nie warte jak żle sobie zakuje to bedzie mu płyn ciekł i wtedy narobi sobie klopotów.

    - - - Updated - - -

    A wiem co piszę bo mamy też u siebie warsztat który usuwał już takie usterki i klijent płaci dwa razy za to samo!

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacperpol
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    alfa 145 1.4 TS 98' junior
    Postów
    83

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi. Zrobię tak jak pisaliście. Zdejmę te nieszczęsne przewody kupię nowe już z końcówkami.
    Zestawu do zarabiania końcówek nie kupię bo nie jestem do końca pewien czy dobrze to wykonam i czy w ogóle poradzę się tam dostać. A w razie w dać mechanikowi żeby to wkręcił to chyba nie będzie aż tak dużo.
    Najgorsze że nie posiadam drugiego samochodu i łażenie po serwisach będzie dosyć utrudnione w mojej dziurze. Fajnie by było jakbym znalazł takie przewody na necie.
    Dostęp do tych przewodów za silnikiem przy tej macie jest dosyć ciężki.
    Drodzy alfiści czy ktoś tutaj wymieniał samemu te przewody? Chciałbym się dowiedzieć jak trudne to będzie. Mechanior co zmieniał mi opony straszył mnie że jak mam ABS to muszę jakieś specjalne przewody i wymiana jest bardzo trudna.


    Kurde jeszcze ogarnąć ten kanał. Jest wiele dostępnych ale tak na mrozie to trochę hardcore. Będę musiał czekać jak się zwolni miejsce u sąsiada.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    No i jeszcze jedna ważna sprawa jeśli działa Ci Abs musisz uważać by z pompy nie wyciekł cały płyn bo będzie po pompie Abs-u.

    - - - Updated - - -

    A przewodu zmierz sobie mniej więcej na samochodzie przed demontażem i pamiętaj by zawsze kupować ciut dłuższe niż za krótkie.

    - - - Updated - - -

    I zawsze bierz paragon z nim możesz zawsze wymienić towar gdy będzie za długi albo za krótki.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Siwy155
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Pęgów/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 8V
    Postów
    31

    Domyślnie

    U siebie wymieniałem sam i nie jest to trudne tylko dostęp kiepski do przewodów w komorze. Kupiłem wąż na metry i zarabiałem, do tego wszystkie przewody elastyczne. Na całe auto miałem 10 metrów przewodu i niestety brakło około 2 metrów. Najlepiej robić to na podnośniku lub kanale. Wyniosło mnie to około 200-250 złotych za całość. Z tyłu trzeba chyba zbiornik ściągnąć żeby się dostać do przewodów na belce.
    Ostatnio edytowane przez Siwy155 ; 16-01-2013 o 17:43

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    wymieniałem sam, czasami ciężko przepchnąć przewód pod sankami i z tyłu obok trójkątnego tłumika oraz właśnie na belce jest największy problem (no i nie można pomylić przewodów lewo - prawo).

    anet nie strasz kolegi pompą abs bo nic jej nie będzie jak spłynie z niej płyn co najwyżej będzie odpowietrzał pół dnia (trzeba po napełnieniu układu podnieść najpierw tył i krecic jednym kołem a później przód wtedy abs się załącza i przepycha powietrze dalej oczywiście ciśnieniowe napełniania jest najlepszą
    metodą).


    @wujek
    zaginarkę to kant d można sobie rozbić bo te tanioch za duży robią promień, najlepiej giąć rękami.
    to samo tyczy się zarabiarek końcówek - one nie zarabiają takiego grzybka jak to jest fabrycznie.
    Ostatnio edytowane przez rafal_155 ; 16-01-2013 o 22:38

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacperpol
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    alfa 145 1.4 TS 98' junior
    Postów
    83

    Domyślnie

    No trochę mnie tym abs'em przestraszyłeś . Te podniesienie tyłu może być na lewarze czy za nisko ?
    Kurde wydawało mi się że przewody z tyłu są ok tam nic nie ciekło. Nie patrzałem wtedy dokładnie bo się strasznie męczyłem z tym plastikiem lewarka i to we dwie osoby. Dopiero co się wkręcam w mechanikę.
    Tak poza tematem napisze że co dziwne została mi jedna część http://img25.imageshack.us/img25/2919/32759508.jpg ta tuleja po prawej od plastiku nie chciała sie wcisnąć.
    To na końcówki otworów dałem jakieś gumowe okręgi co dali w zestawie i wszystko działa całkiem nieźle , tylko mogłem bardziej nasmarować tą gałkę bo o tym zapomniałem , ale wykręcać od nowa juz mi się nie chciało.
    Jutro z rana podejdę do mechanika mam nadzieje że dokona oględzin przy mnie bo jak mi powie 500 zł to pierdziele sam to spróbuje zrobić i zeszczę trochę was pomęczę ;p.
    Być może się okazać że to tylko przód . Mam taką nadzieje .

    edit. @Rafał_155 pod sankami czyli gdzie? Sory nie znam jeszcze żargonu.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Oj rafal daleka jestem od straszenia,ale jak zejdzie cały płyn z pompy to moim skromnym zdaniem będzie po pompie ale to jest tylko moje skromne zdanie.

    - - - Updated - - -

    A sanki to mocowanie silnika Kacperpol.

Podobne wątki

  1. Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych -tył.
    Utworzone przez pwr79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-10-2018, 14:58
  2. Wymiana przewodów hamulcowych
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 17:16
  3. [145] Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych w BOXERZE
    Utworzone przez Kuleski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:54
  4. wymiana przewodów hamulcowych
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 20:39
  5. Wymiana przewodów hamulcowych. Jakie wybrać?
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 10:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory