Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Mocne buczenie podczas jazdy, nasilające się przy skręcie w prawo, co to może być?

  1. #11
    Damian
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał E.T.
    ja dwa razy przerabiałem coś takiego, w renówkach . Raz łozysko padło na skutek zrobienia trasy Kraków- katowice z niewyważoną totalnie oponą z tyłu. a ponieważ się spieszyłem to szybkiej jeździe autostradą po tygodniu zaczęło buczeć, stopniowo coraz bardziej.

    W drugim aucie to samo tylko z przodu, po kilkunasu kilometrach za szybkiej jazdy po wyboistych lokalnych dróżkach, tyle ze łożysko rozsypało się tak że do mechanika ledwo dojechałem 30km/h

    Tak więc całkime możliwe że się to samo u ciebie stało, tylko jak na przebieg 50tys to trochę wcześnie wydaje mi się.

    pozdrawiam

    Coraz bardziej skłaniam się ku łożysku... Z racji tego, że jestem święcie przekonany o oryginalności przebiegu to na początku łożysko także wydawało mi się mało wiarygodne, ale po przejździe polnym odcinkiem (ostatni raz w życiu!!) z fatalnie dużymi dziurami nic mnie nie zaskoczy.

    Dzięki Panowie za szybkie rozwinięcie tematu. Jutro umówię się na wizytę w serwisie. Niech to sprawdzą.

    Jak postawiona zostanie diagnoza, to podam info na forum co było przyczyną- być może będzie to pomocne dla kogoś z naszych w przyszyłości.

    Pzdr.

  2. #12
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    .........
    Ostatnio edytowane przez Strzala_1 ; 13-03-2009 o 09:17

  3. #13
    Damian
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzala_1
    poza tematem juz to czy mi sie wydaje czy jestem w błedzie ale gtv z 1,8?? a nie 2,0 ts był najmniejsza jednostka??

    z tego co ja wiem to
    2,0 TS
    2.0 v6 turbo
    3,0 24v
    Tak to na pewno 1.8 TS 144 KM. Szczerze powiem, ze zanim wszedlem w posiadanie GTV'ki z tym motorem to takze nie wiedzialem o istnieniu takiej wersji silnikowej
    Różnica w mocy w porównaniu do wersji 2.0 jest praktycznie żadna, ale różnica w spalaniu jest już odczuwalna=> miasto ok. 8.7-9l.l., trasa przy spokojnej jeździe poniżej 7l.
    Demon szybkości to nie jest (GTV waży tylko 30 kg mniej od większej 156), ale jakbym chciał gnać na złamanie karku to kupił bym 3.0 V6, które chodzą obecnie w psich pieniądzach.

  4. #14
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian
    ale jakbym chciał gnać na złamanie karku to kupił bym 3.0 V6, które chodzą obecnie w psich pieniądzach
    Ale tylko te zajeżdżone chodzą w psich pieniądzach, za porządne zadbane autko 3.0V6 musisz dać 22.000zł minimalnie.

    A co z tym buczeniem? Zdiagnozowałeś łożysko?
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  5. #15
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian
    Demon szybkości to nie jest (GTV waży tylko 30 kg mniej od większej 156), ale jakbym chciał gnać na złamanie karku to kupił bym 3.0 V6, które chodzą obecnie w psich pieniądzach.
    Za nowymi Alfami średnio przepadam, ale tymi z silnikami 3.2 V6 bym nie pogardził. Niestety to już są GTV po 2003 roku i trzeba wyłożyc więcej szmelcu.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  6. #16
    Dandyz
    Gość

    Domyślnie

    Takie stuki, wibracje, wycie itp. pojawiajace sie glownie przy ruszaniu na skreconych kolach to w wiekszosci przypadkow przegub :/ jesli trafilem a przegub gruchocze juz nawet przy jezdzie z wyprostowanymi kolami to dobrze radze zajmij sie tym BARDZO szybko. Konsekwencje moga byc rozne, w najgorszym wypadku przegub sie zblokuje i kto wie co pourywa. Wyrobiony przegub nie ma wiekszego wplywu na dynamike jazdy, wszystko przyspiesza i hamuje jak powinno.

    Oczywiscie moze to byc co innego ale na Twoim miejscu to sprawdzilbym na poczatku.

    Jesli chodzi o koszty to niedawno wymienialem u siebie (2.0 V6 TB) - 460 zł :/ zewnetrzny 660 zł wewnetrzny, półosi na terenie Katowic i okolic nie znalazlem.

  7. #17
    Damian
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy
    Ale tylko te zajeżdżone chodzą w psich pieniądzach, za porządne zadbane autko 3.0V6 musisz dać 22.000zł minimalnie.

    A co z tym buczeniem? Zdiagnozowałeś łożysko?
    Zgadza się. Ja za swoją (naprawde mega zadbaną) GTV także nie dałem mało patrząc w jakich cenach chodzą podobne egzepmlarze. Ale myślę że jak kupowac Alfę to tylko zadbany egzemplarz, bo inne szybko spowodują ból głowy właściciela...

    Za nowymi Alfami średnio przepadam, ale tymi z silnikami 3.2 V6 bym nie pogardził. Niestety to już są GTV po 2003 roku i trzeba wyłożyc więcej szmelcu.
    To tak samo jak ja- im nowszy model, tym jakoś mniej chętnie chcę dowiedziec się o nim czegoś więcej. Nie do końca podoba mi się kierunek w kórym idzie Alfa, ale nie mnie to oceniać.

    A co do usterki, to powodem buczenia okazało się ŁOZYSKO PRAWEGO KOŁA. Podobno niewiele z niego zostało. Wykończyły go kolejno- duża prędkośc, doły, i ponownie duża prędkość. Koszt robocizny w Lublinie 200zł. Jutro odbieram Alfiszona od mechanika. Mam nadzieję, że będzie jak przedtem

    Serdecznie dziękuję wszystkim, kórzy wzięli udział w dyskusji i pomogli mi w zdiagnozowaniu problemu. Naprawdę bardzo DZIĘKUJĘ!

Podobne wątki

  1. Metaliczne tarcie przy maksymalnym skręcie w prawo
    Utworzone przez piotr19922 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 22:49
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 13:19
  3. [164] Buczenie przy skręcie...
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 20:19
  4. Coś ociera o tarczę przy skręcie w prawo:/
    Utworzone przez Darus w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 16:43
  5. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 19:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory