Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: [145] 1.7 16v Boxer ( Skrzynia )

  1. #1
    CiapekNb
    Gość

    Domyślnie [145] 1.7 16v Boxer ( Skrzynia )

    Witam, mam problem. Wyje mi łożysko w skrzyni. Są 2 opcję, albo wymienić skrzynię albo wymienić łożysko. Czy skrzynia musi być konkretnie od 1.7 16v boxer czy np może być od innego boxera? I ile gdzieś może kosztować łożysko?

    Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

  2. #2
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Może być nawet od 1.4 lepiej bedzie przyszpieszła ale znow v max mniejszy ale gdzie sie tam po pl jezdzi po 220

  3. #3
    CiapekNb
    Gość

    Domyślnie

    No bo właśnie się zastanawiam czy lepiej wymieniać łożysko czy lepiej skrzynie.. :? bo huczy niemiłosiernie

  4. #4
    JanAR
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co wiem w skrzyni jest nie jedno łożysko, i zależy ile poszło. Kolega currahee może bardziej fachowo się wypowiedzieć bo on robił u siebie skrzynie. U mnie też szumi, ale ja będę robił - chyba pewniejsza sprawa, i tańsza. Bo wiesz, że zrobisz swoją i pojeździsz, a Tu kupisz i może być za chwile do roboty.

  5. #5
    CiapekNb
    Gość

    Domyślnie

    No z jednej strony tak...a przy innej skrzyni o ile się nie mylę jak to nie będzie od 1.7 to również sprzęgło ( chyba tak mi się zdaje ) bo wymieniałem niecały tydzień temu i do 1,7 inne niż do 1,4 i 1,6 i dużo droższe. więc lepiej byłoby wymienić łożysko(łożyska) tylko nie wiem jaki jest mniej więcej tego koszt

  6. #6
    piotrsobon
    Gość

    Domyślnie

    Skrzynie zawsze możesz włożyć od silnika z mniejszą pojemnością i innymi przełożeniami poszczególnych stopni, jednak jej żywotność spadnie drastycznie, najbardziej ekonomicznie będzie wyjąć skrzynie zdemontować łożysko lub łożyska i nawet kupić sobie pod wymiar w firmie produkującej łożyska, wyjdzie taniej pokombinuj ;p

  7. #7
    JanAR
    Gość

    Domyślnie

    jedno łożysko coś koło 100zl kosztowało

  8. #8
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrsobon
    Skrzynie zawsze możesz włożyć od silnika z mniejszą pojemnością i innymi przełożeniami poszczególnych stopni, jednak jej żywotność spadnie drastycznie, najbardziej ekonomicznie będzie wyjąć skrzynie zdemontować łożysko lub łożyska i nawet kupić sobie pod wymiar w firmie produkującej łożyska, wyjdzie taniej pokombinuj ;p
    ... glupoty przełozenia te same tylko dyfer ma wiecej zebisk nie bedzie mial dodatkowe 100 km da sobie rade ja w 16V mialem od 1.4 i zapier... duza roznica pomiedyz orginalna od 16V a 1.4 byla

  9. #9
    CiapekNb
    Gość

    Domyślnie

    Ja już nic z tego nie rozumiem hehe

  10. #10
    Baśka13
    Gość

    Domyślnie

    Witam z tego co Ja wiem to skrzynia powinna być taka sama Jak wymieniałam swoją to musiałam z prowadzić z Piły bo nie było w okolicy a parametry musiały się zgadzać. Kosztowała mnie 1000zl. Ale pewnie koledzy się znają lepiej, niż mój mechanik

Podobne wątki

  1. [146] Skrzynia 146 1.7 boxer
    Utworzone przez Maciek2392 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 11:11
  2. [146] skrzynia biegów do AR 146 1,7 16v Boxer
    Utworzone przez miras w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 10:01
  3. [145] Skrzynia boxer 1,6
    Utworzone przez Gopcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 17:24
  4. Skrzynia od 33 do 145/146 Boxer
    Utworzone przez david w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 16:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory