Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: wymiana jednego amortyzatora

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie wymiana jednego amortyzatora

    Panowie,
    prosze o doradzenie w sprawie wymiany amortyzatora, posiadam jeden nowy amor magneti marelli,
    ostatniej zimy zamarzł mi olej w jednym z amortyzatorów aktualnie zamontowanych, pozniej sie to wylało, stwierdzilem, ze to wymienie przed zima.

    problem w tym, ze nie moge w zadnym sklepie znalezc tego samego modelu amortyzatora magneti marelli..
    podobno jak sie zalozy tylko jeden to nie ma wtedy gwarancji,

    nie chcialbym kupowac dwoch nowych amorów,mając jeden nowy..
    ale znow wymieniac tylko jeden to też niedobra sytuacja

    a gdyby tak zalozyc dwa nowe rozne w tym ten jeden magnetii marelli co mam, to drugi jaki ?

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar PHOENIX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Podolsze, Poland
    Auto
    BRERA 2,4 JTDm 2008 ; 156 Sportwagon 1,9 JTD 2004r. + 147 1,6 TS 2001 r była
    Postów
    444

    Domyślnie

    jak się założy jeden to normalnie jest gwarancja , jeśli ten który masz ma wysoka sprawność to śmiało dokup jeden tylko ja polecam amorki Billsteina używam ich i uważam ze są bardzo dobre .


    pozdrawiam
    jeśli pomogłem w jakimś poście nie zapomnij podziękować za niego

    "Życie dane jest raz człowiekowi i trzeba przeżyć je tak, by nie płonąć ze wstydu za lata przeżyte bez celu."

    Il mio terzo amore Alfa Romeo



  3. #3
    raido
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    amortyzatory wymienia sie parami, gdybysmy wymienili tylko jeden wowczas ten nowy mialby inna charakterystyke pracy niz ten z drugiej strony ktory juz swoje pracowal i obciazania oraz sily mogloby doprowadzic do szybszego zuzycia nowego.Zwykle tak właśnie jest,że producenci nie przewidują wymiany pojedynczego amortyzatora, ale parami.I pod tym warunkiem udzielają gwarancji.

    pozdrawiam

    SKLEP RAIDO

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar antares
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ZAR939 X9 2.4JTD 147KW
    Postów
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacenty Zobacz post
    Panowie,
    prosze o doradzenie w sprawie wymiany amortyzatora, posiadam jeden nowy amor magneti marelli,
    ostatniej zimy zamarzł mi olej w jednym z amortyzatorów aktualnie zamontowanych, pozniej sie to wylało, stwierdzilem, ze to wymienie przed zima.

    problem w tym, ze nie moge w zadnym sklepie znalezc tego samego modelu amortyzatora magneti marelli..
    podobno jak sie zalozy tylko jeden to nie ma wtedy gwarancji,

    nie chcialbym kupowac dwoch nowych amorów,mając jeden nowy..
    ale znow wymieniac tylko jeden to też niedobra sytuacja

    a gdyby tak zalozyc dwa nowe rozne w tym ten jeden magnetii marelli co mam, to drugi jaki ?

    pozdrawiam
    Ja bym na Twoim miejscu kupił dwa - Wymienia się parami . Dokładnie jak pisał kolega raido ze względu na inną charakterystykę o stanie już nie wspomnę.
    A tego MM wystawiłbym na allegro. Jakąś kasę odzyskasz a na bezpieczeństwie nie oszczędzaj

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar PHOENIX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Podolsze, Poland
    Auto
    BRERA 2,4 JTDm 2008 ; 156 Sportwagon 1,9 JTD 2004r. + 147 1,6 TS 2001 r była
    Postów
    444

    Domyślnie

    bardzo proszę pokazać w której gwarancji pisze ze musza być zakupione 2 amortyzatory , bo ja takiego nie znalazłem ( Monroe , Bilstein )

    a co do wymiany jednego czy dwóch to najprościej tak :

    Różnica pomiędzy wskaźnikami Eusama dla prawego i lewego koła tej samej osi nie może przekraczać 15%.


    jeśli pomogłem w jakimś poście nie zapomnij podziękować za niego

    "Życie dane jest raz człowiekowi i trzeba przeżyć je tak, by nie płonąć ze wstydu za lata przeżyte bez celu."

    Il mio terzo amore Alfa Romeo



  6. #6
    raido
    Gość

    Domyślnie

    z karty gwarancyjnej :
    "
    GWARANCJA NIE OBEJMUJE: .......
    Wymiany tylko jednego amortyzatora.
    ........"

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał PHOENIX Zobacz post
    (...)
    a co do wymiany jednego czy dwóch to najprościej tak :

    Różnica pomiędzy wskaźnikami Eusama dla prawego i lewego koła tej samej osi nie może przekraczać 15%.
    rozumiem, ze sprawdzenie tego wskaznika to tylko na stacji diagnostycznej ? bo bez zalozonego amora w aucie sie tego nie zmierzy ?
    zakladam, ze nowy ma wskaznik 100% ?

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Nigdy nie uzyskasz 100% na przyrządzie pomiarowym. Poza tym podejrzewam, że coś słabo szukałeś bo nawet w moim mieście w 2 sklepach mieli by takie amortyzatory w cenie około 100 zł sztuka.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Nigdy nie uzyskasz 100% na przyrządzie pomiarowym. Poza tym podejrzewam, że coś słabo szukałeś bo nawet w moim mieście w 2 sklepach mieli by takie amortyzatory w cenie około 100 zł sztuka.
    model magnetti marelli 5602G 355602070000 ?

    znalazlem w koncu w jednym sklepie za 660 zł, chyba oci*ieli nawet w angielskich sklepach po przeliczeniu z funtów wychodzi ok 380 zł
    Ostatnio edytowane przez Jacenty ; 19-09-2013 o 12:09

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Oprócz gwarancji wymianę dwóch sztuk podpowiada też zdrowy rozsądek...Dla przykładu czy założyłbyś PHOENIX na jedną oś dwie opony o tej samej rzeźbie bieżnika i jego głębokości gdyby jedna była nowa a druga miała powiedzmy 5 lat? Ja nie... I każdy powie to samo, że amortyzatory wymienia się tylko parami.

Podobne wątki

  1. Wymiana sprężyny amortyzatora przód .
    Utworzone przez RobertD1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 13:01
  2. wymiana podstawy amortyzatora
    Utworzone przez kiniek93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 15:54
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory