Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: AR 147 2.0B Selespeed - Model Schemat Skrzyni biegów - niuanse Selespeeda

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar mkruszynski
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrowiec Św
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed 2004r. Audi 60L 69r
    Postów
    6

    Domyślnie AR 147 2.0B Selespeed - Model Schemat Skrzyni biegów - niuanse Selespeeda

    Temat znany i lubiany, problemy z Selespeedem, ciekawym urządzeniem, którego w Polszy mało kto się tyka.

    Potrzebuję oznaczenia modelu skrzyni biegów oraz schemat owej. Układ hydrauliczny sele już opanowałem.

    Dałem do wyjęcia mechanikowi skrzynię, ponieważ sam nie miałem czasu jej zdemontować.
    Bez pytania wysłał do speców" od skrzyń do Kielc, po 2 tyg mojego pytania wróciła.

    Ponoć nie do naprawienia skrzynia z powodu wyrobienia koła planetarnego i wałka zdawczego.

    Objawy przed zemontarzem - wypadały biegi i wyciek z mechanizmu sele, wyjąłem uszczelniłem sele i zainstalowałe spowrotem.

    Bez kalibracji, wiem błąd. Podczas ujmowania gazu dawało się słyszeć słąbe a czasami głośniejsze szuranie (myślałem, że przeguby).

    Teraz sam chcę rozkręcić skrzynię i zweryfikować diagnozę, myślę, że chcieli mnie panowie naciągnąć na regeneracje skrzyni.
    Po prostu brak kalibracji ustawiał nierówno zęby w skrzyni a biegi potrafiły czasem wyskoczyć po wsadzeniu sele bez kalibracji.

    Kiedy zapytałem owego mechanika, że pojadę przy okazji do tych Kielc by spece pokazali mi skrzynię wewnątrz odparł, że nie moze dać mi kontaktu do nich!

    Zabrałem auto z wyjętą skrzynią i śladami klejenia silikonem po jej demontarzu!

    A! sprzęgło było rozwarstwione i nadawało się do wymiany, może to też było powodem dziwnych odgłosów a nie koło planetarne?

    Jestem lekko zdenerwowany i muszę zdobyć schemat


    PAnie i Panowie wielkie DZIĘKI z góry.

    Kłania się Mirosław K. - stary spec od zabytkowych pojazdów, selespeed to nowe wyzwanie, piękne wyzwanie...




    Z góry dziękuję i polecam człowieka, który robi Sele pod Poznaniem. U niego będę kalibrował

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    hm
    Skrzynia w selespeedize to zwykła skrzynia mechaniczna.Taka sama jak w manualu.
    Skoro masz na wierzchu to praktycznie każdy mechanik powinien okreslić stan mechaniczny skrzyni.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lesiu.Z
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    ZFA199 oraz ZAR930
    Postów
    533

    Domyślnie

    C510 zwykła skrzynia mechaniczna stosowana w naprawde dużej ilości Alf i fiatów (oczywiście różnice są w przełożeniach i kielichu do skrzyni)

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar mkruszynski
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrowiec Św
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed 2004r. Audi 60L 69r
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki za informację o modelu, w przeciągu kilku dni z aptekarską dokładnością rozbiorę skrzynię i sam określę stan, już mnie jeden mechanik" chciał naciągnąć opisując jaka to egzotyczna skrzynia

    Oj, niebawem będę serwisował w PD/WSCH części Polski Selespeedy, przygotowania serwisu w trakcie.
    Podobnie jest z rozrządem Ducati - Desmotroniczny, szlachetne rozwiązanie a w dużysz miastach zdzierają z Ludzi tysiące złotych za proste, choć wyrafinowane rozwiązania twardogłowych z Italii

    esz te nasze serwisy i serwisanci naciąganci aroganci

    Dobrze, że jest to Forum. Myślę, że wielu poszukującym uratowało konto w banku.

    Serwus

    - - - Updated - - -

    p.s. czy znacie Szanowni Alfacholicy sprawdzone miejsce w "sieci" - dokładny schemat tej skrzyni?

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Tutaj trochę info o selespeed:
    http://selespeed.org/

    pzdr

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar mkruszynski
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrowiec Św
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed 2004r. Audi 60L 69r
    Postów
    6

    Domyślnie

    Bardzo fajna strona i przyda się szczególnie schemat elektryczny, wartości czujnika itp. Samej skrzyni tam niestety nie opisano. Szukam dalej ...
    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar mkruszynski
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrowiec Św
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed 2004r. Audi 60L 69r
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za info, skrzynia rozebrana. Niebawem zamieszcze zdjęcia i dokładny wykaz części, które wymieniłem - uszczelnienia oraz Łożyska.
    Skrzynia jest sprawna. Zostały wstępnie sprawdzone luzy w/g zaleceń serwisowych Alfa Romeo.
    Zakwalifikowałem do wymiany łożyska Timken x32009xm (zainstaluje SKF) oraz uszczelnienia wałków zdawczych.

    Skrzynia sprawna, mechanik z Ostrowieckiego warsztatu chciał mnie naciągnąć na ponad 1000zł za wirtualną naprawę.

Podobne wątki

  1. Jaki olej do skrzyni biegów? (selespeed)
    Utworzone przez tb1337 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-09-2018, 20:43
  2. Olej selespeed i w skrzyni biegów
    Utworzone przez markow_1979 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 12:05
  3. schemat skrzyni biegów
    Utworzone przez Alfaauto w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 17:09
  4. [147] SCHEMAT SKRZYNI SELESPEED POTRZEBNY PILNIE!
    Utworzone przez adanow w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-06-2009, 07:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory