Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Szklanki Popychaczy

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie Szklanki Popychaczy

    Od początku remontu głowicy mam problemy ze szklankami popychaczy które zostały wymienione na nowe.
    Mechanik oczywiście wcisnął mi kit że wsadził popychacze INA i wszystko zamawiał z Inter-Cars i niby jeden popychacz 30zł, ale sprawdziłem i popychacz INA jeden kosztuje tam 60zł, a za 30zł jest tam jakiś paździerz AE.
    Po remoncie głowicy i wsadzeniu owych szklanek było głośniej niż wcześniej ale mechanik powiedział że szklanki muszą się napompować itp itd.
    Przejeździłem tak z 150km niby trochę ucichło, ale jak silnik się dobrze nagrzał to dalej szklanki cykały/stukały itd.
    Zawiozłem auto do innego mechanika, tym bardziej obeznanego w alfach na wymianę wariatora, i okazało się że po ściągnięciu wałków 2 szklanki już były dead.
    Wymienił te 2 szklanki na stare które mu przywiozłem ale nadal coś cyka i stuka.
    Teraz mam jeszcze taki objaw że niekiedy mam głośne stukanie w okolicach 1500-1600 obrotów, poniżej lub powyżej nic nie słychać oraz jak się silnik nagrzeje to również tego nie słychać.Z początku myślałem że to panewka, ale ciśnienie oleju było mierzone i wyszło bardzo dobre, dodatkowo nie mam żadnych stuków przy odpalaniu, i dzieje się to tylko i wyłącznie w tym zakresie obrotów oraz nie zawsze stuka, czyli tak jakby się zawieszał któryś regulator czy coś.

    Chciałbym się was spytać gdzie można dostać w dobrej cenie regulatory INA, bo tym już podziękuję.
    Dość już mam błąkania myślami czy to panewka czy co.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Puławy
    Auto
    Była 147 JTD jest 1.6ts 105
    Postów
    119

    Domyślnie

    Jaką masz gęstość oleju??

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    alfabetyczny dobrze zauważył że problemem może być za rzadki olej. Spróbuj na początek zalać coś gęstszego. Nie chcę cię namawiać do złego ale ja bym spróbował zalać silnik czymś 15w40 albo 10w60. Ale na testy to raczej bym się skłaniał na jakiś 15w40 minerał np. orlena. W twoim przypadku to prędzej silnik uszkodzą te stuki niż lipny olej.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar MarcinPioneer
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Sokołów Podlaski
    Auto
    GIULIETTA 1.4 MA, 147 1.6TS 105KM, BMW E34 525i 24V
    Postów
    196

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o AE to nie jest to żaden paździeż. AE jest marką FEDERAL-MOGUL

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    mechanik powiedział że szklanki muszą się napompować
    i to jest prawda niestety

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    niekiedy mam głośne stukanie w okolicach 1500-1600 obrotów
    a nie będzie to przypadkiem wariator?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Nie bo wariator mam wymieniony, ogólnie co zostało zrobione w silniku to:
    - regeneracja głowicy (planowanie, frezowanie gniazd, docieranie zaworów, wymiana uszczelniaczy zaworowych i wyczyszczenie całej głowicy)
    - wymiana wszystkich popychaczy (mechanik powiedział żę były praktycznie wszystkie uszkodzone, ale gdy po tygodniu przyjechałem do niego odebrać niby te uszkodzone w celu werfikacjii czy mechanik mówi prawdę to wtedy powiedział że były jednak tylko 3 uszkodzone, i oddał mi te 13 dobrych -.- )
    -wymiana uszczelniaczy wałków rozrządu
    - wymiana uszczelek dolotu i wylotu
    - wymiana wariatora (ma dokładnie 10km przejechane bo nie jeżdże autem narazie)

    Powiem tak, że przed remontem silnik chodził mega cicho, a remontowałem dlatego że była padnięta uszczelka pod głowicą.
    Teraz silnik jak sie nagrzeje to chodzi dużo głośniej niż przed remontem.

    MarcinPioner ale zauważ że są to najtańsze popychacze i to raz tańsze niż INA czy 2 razy tańsze niż FEBI Bilstein więc z jakiegoś powodu muszą być takie tanie. Może są jakieś wadliwe czy coś ?

    Olej jaki mam zalany to Motul Synergie 6100 10W-40, wcześniej był zalany Castrol, nie wiem dokładnie jaki ale chyba Magnatec 10W-40 z tego co mi poprzedni właściciel mówił.

    Ostatnio nawet sciągłem pokrywe zaworów i wciskałem wszystkie szklanki i były ok, czyli twarde ale zaś znalazłem filmik gdzie kolesiowi w 2.0TS po nagrzaniu też waliły szklanki i tam właśnie napisał że sprawdzał je metodą twarde-miękkie ui niby były ok, ale okazało się że 2 szklanki mimo iż były twarde to stukały.

    Czyli co na początek zrobić ? Zalać jakimś minerałem czy zalać 10W-60 bo o tym oleju też myślałem.
    Ostatnio edytowane przez m4tinez ; 26-09-2013 o 16:18

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Zafira b 1.9 120
    Postów
    195

    Domyślnie

    Sprawdź ciśnienie oleju.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Napisane jest że ciśnienie oleju sprawdzone i wyszło bardzo dobre.
    Zresztą kiedyś już tu miałem wątek o ciśnieniu oleju i tam już napisałem że zostało zmierzone i wyszło dobre.

    Szybkie pytanie. Dlaczego stukają tylko na ciepłym a na zimnym cisza? Na zimnym jest właśnie niekiedy tylko ten stukot przy obrotach 1500 ale nie zawsze on występuje, po nagrzaniu stukotu już nie ma ale cykają za to szklanki.

    Edit: Czy Valvoline VR1 10W-60 może być ?
    Ostatnio edytowane przez m4tinez ; 26-09-2013 o 15:59

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar MarcinPioneer
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Sokołów Podlaski
    Auto
    GIULIETTA 1.4 MA, 147 1.6TS 105KM, BMW E34 525i 24V
    Postów
    196

    Domyślnie

    To, że są tańsze to nie znaczy akurat,że te są złe, FEDERAL-MOGUL robi bardzo dobre rzeczy, od wielu lat stosujemy je w firmie której pracuje.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Zafira b 1.9 120
    Postów
    195

    Domyślnie

    Szklanki słychać na biegu jałowym jak zwiększysz obroty to ciśnienie idzie w górę i nie stukają. Na zimnym też ciśnienie jest wyższe dlatego może być ich nie słychać. Jakby któraś szklanka była całkiem padnięta to stukałby w całym zakresie obrotów chyba. Olej jest dobry podniesie Ci trochę ciśnienie oleju bo ma wyższą lepkość. Nagraj najlepiej filmik bo stukot stukotowi nie równy.

Podobne wątki

  1. [146] [TS] Hydrauliczne szklanki
    Utworzone przez nieztejbajki w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 20:31
  2. [145] szklanki popychaczy- pilne
    Utworzone przez Grigorii w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 22:20
  3. [146] wymiana popychaczy
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 19:30
  4. Zawory, szklanki,płytki
    Utworzone przez Andrzej AR155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-05-2007, 19:13
  5. Wyciszacze popychaczy - hit?
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2007, 21:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory