Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Komplet skór do mojej 147 i z tym wiążące się pytanie.

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fioletowy
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    B-B
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL '05 JTD 115 KM
    Postów
    68

    Domyślnie

    Czy zdarza się po wymianach foteli wywalać błędy poduszek powietrznych? Czy w lecie skóra w 147 FL bardzo grzeje, a w zimie chłodzi? Być może dokonam takiej zmiany (najbardziej chciałbym czerwoną skórę), ale obawiam się różnych niespodzianek z nią związanych.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    U mnie się nie zdarzyło, ale jak w nowych fotelach jest coś nie tak z kostkami do podłączenia, to może się zdarzyć.
    Gdy przekładasz fotele na wyłączonym zapłonie, a kostki są ok, to nie będzie błędu.
    Skóra, jak każda, będzie się grzać na słońcu, w lato może parzyć w nogi (szczególnie kobiety, zwykle noszą krótsze spodenki/spódniczki), w zimę jest chłodniejsza niż welur czy inny materiał nie skórzany.

    Ja u siebie przełożyłem i póki co nie żałuję. Auto staram się stawiać tak, aby skóra się nie grzała w lecie, jednak jeśli nie ma wyjścia i świeci na fotele, zawsze można je czymś przykryć, np. cienki koc, wtedy nie ma żadnego problemu ze słońcem.
    Co do zimy to będzie to moja pierwsza zima ze skórzanymi fotelami, ale już wiem, po chłodniejszych wiosennych porankach i krótkich spodenkach, że jest dużo chłodniej w tyłek niż na materiałowych fotelach.
    Skóra jest podatna na zmiany temperatury i z tym się musisz liczyć.

    Być może masz instalację do podgrzewania foteli wyprowadzoną pod wykładziną, to wtedy możesz szukać foteli z podgrzewaniem, bez problemu je podłączysz i na pewno zwiększy się komfort użytkowania auta w zimie.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał fioletowy Zobacz post
    Czy zdarza się po wymianach foteli wywalać błędy poduszek powietrznych? Czy w lecie skóra w 147 FL bardzo grzeje, a w zimie chłodzi? Być może dokonam takiej zmiany (najbardziej chciałbym czerwoną skórę), ale obawiam się różnych niespodzianek z nią związanych.
    Jezdzę w GT z skóra od 5 lat.
    To czy skóra Ci sie nagrzeje zawsze zależy tylko od Ciebie. Kwestia pamietania o parkowaniu samochodu zawsze tyłem do słońca i przewidywaniu w która stronę sie przesunie. W ciagu tych 5 lat moze 2 razy siadałem na gorący fotel.
    Druga sprawa nikt w majtkach autem raczej nie jeździ wiec problem w sumie jest mocno naciągany.. tak samo zimą nikt w krótkich spodenkach nie chodzi.

    Co do podgrzewania, o którym wspomniał kolega wyżej. Niestety te fabryczne jest słabe i bardzo długo się nagrzewa. W większości przypadków dupą szybciej zagrzejesz ten fotel niż ogrzewaniem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fioletowy
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    B-B
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL '05 JTD 115 KM
    Postów
    68

    Domyślnie

    Też wydaje mi się problem gorąca/chłodu nieco wyolbrzymiony, ale chciałem poznać opinie właścicieli

    Znając życie, to pewnie będzie cudem dowiedzieć się od sprzedającego na 100% w jakim stanie są te kostki. Ciężko w dzisiejszych czasach o uczciwość. Będę jednak się rozglądał na necie, może coś z tego będzie

Podobne wątki

  1. Pasta do skór
    Utworzone przez evica w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 21:39
  2. Poradźcie: komplet amorków dla mojej niuni
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 20:49
  3. Renowacja skór
    Utworzone przez turosgt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory