Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Komplet skór do mojej 147 i z tym wiążące się pytanie.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar blademan89
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Stoke on Trent
    Auto
    BMW X3/ Byla: AR 156, AR 147 OMENA
    Postów
    42

    Domyślnie Komplet skór do mojej 147 i z tym wiążące się pytanie.

    Witam,

    mam zamiar kupić komplet skórzanych foteli i kanapy do mojej 147 z anglika i tutaj rodzą się dwa pytania:

    1. Czy bez problemów podejdą do europejskiego auta? Czy trzeba rzeźbić?

    2. Teraz mam fotele z poduszkami. Czy jeżeli skórzane fotele ich nie mają to nie wywali żądnych błedów?

    Proszę o jak najszybszą odpowiedź bo jutro mogę posiadać nowe wnętrze

    P.s. Alfa raczej ze mną zostaje

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Z tego co wyczytałem ostatnio na forum, po przekładce foteli z anglika oczywiście dźwignie od regulacji ustawienia fotelu będą po złej stronie, ale można przekręcić to ze starych foteli. Co do poduszek to możesz wstawić rezystor ;p

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar blademan89
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Stoke on Trent
    Auto
    BMW X3/ Byla: AR 156, AR 147 OMENA
    Postów
    42

    Domyślnie

    to spoko, dzięki za odpowiedź kolego Zobaczymy jutro co wymodzę, hehe.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lesiu.Z
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    ZFA199 oraz ZAR930
    Postów
    533

    Domyślnie

    w 147 we wszystkich wersjach były poduszki w siedzeniach. Handlarz jest aż taki dusigrosz, że nie dość ze sprzedaje angliki to poduszki wyciągnął?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar blademan89
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Stoke on Trent
    Auto
    BMW X3/ Byla: AR 156, AR 147 OMENA
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesiu.Z Zobacz post
    w 147 we wszystkich wersjach były poduszki w siedzeniach. Handlarz jest aż taki dusigrosz, że nie dość ze sprzedaje angliki to poduszki wyciągnął?
    Nie było ich widać na fotkach więc pomyślałem, że może była wersja bez poduszek i nie cisnąłem go o więcej zdjęć

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    poduszki pewnie ma.
    Stelaże przednich foteli da się przełożyć, zyskasz pełne regulację w obu fotelach a to duży plus

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar blademan89
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Stoke on Trent
    Auto
    BMW X3/ Byla: AR 156, AR 147 OMENA
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    poduszki pewnie ma.
    Stelaże przednich foteli da się przełożyć, zyskasz pełne regulację w obu fotelach a to duży plus

    no wiec:

    maja poduszki oczywiscie, wszystko siedzi na miejscu Co do przelozenia stelazy, zrobie to sam czy trzeba tapicera? bo przydalaby sie jednak regulacja ;p fotel mam na maxa w gorze i przy moich 192cm nie jest za dobrze ;d

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    sam to zrobisz bez problemu, gdzieś na forum jest opis takiej zmiany.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Robiłem tą przekładkę u siebie..

    Ogółem tak fotel kierowcy anglika po prostu wsadź do swojej jako fotel pasażera

    A co do fotela pasażera z anglika.. Musisz rozebrać swój fotel kierowcy europejski i ten fotel pasażera anglika..

    Główne narzędzia potrzebne do operacji to klucze torx i ampule, śrubokręt gwiazdka i jakiś duży i mały płaski do podważania uchwytów tapicerki..

    1. Odziel od siebie oparcie od siedziska..
    2. Od siedziska zdemontuj szyny..
    3. Do siedziska skórzanego zamontuj szyny z regulacją wysokości od Twojego fotela europejskiego..
    4. Z oparcia trzeba zdjąć poszycie, najpierw odpiąć na dole potem rozsznurować w środku.. podsunąć do góry i wtedy będziesz widział ukryte wewnątrz zatrzaski zagłówka, wyjmujesz zagłówek, zdejmujesz poszycie..
    5. Zakładasz skórzane poszycie na swoje europejskie oparcie potem zagłówek i kiedy już ułożysz tak na 90% i zasznurujesz to musisz nożykiem zrobić mały otwór na bolec od gałki do regulacji lędźwiowej..
    6. Składasz oba elementy razem
    7. Obudowujesz plastikami wokół siedziska.. o ile nie masz podgrzewania to luz.. jeśli masz podgrzewanie to pozostaje Ci albo zrobić dziurę na przycisk w swoim europejskim plastiku albo kupić nowy plastik za 88zł w aso i będziesz miał od razu otworem na przycisk..

    Jeśli nie umiesz sznurować tapicerki.. to lepiej same oparcia zawieźć do tapicera i poprosić o przekładkę.. biorąc pod uwagę że skóry z anglików są śmiesznie tanie to dołożenie 50-150zł za porządne przełożenie poszyć nie jest strasznym kosztem.. i ja również kupiłem nowy plastik do guzik od podgrzewania.. chciałem żeby wszystko było idealne
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar blademan89
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Stoke on Trent
    Auto
    BMW X3/ Byla: AR 156, AR 147 OMENA
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    Robiłem tą przekładkę u siebie..

    Ogółem tak fotel kierowcy anglika po prostu wsadź do swojej jako fotel pasażera

    A co do fotela pasażera z anglika.. Musisz rozebrać swój fotel kierowcy europejski i ten fotel pasażera anglika..

    Główne narzędzia potrzebne do operacji to klucze torx i ampule, śrubokręt gwiazdka i jakiś duży i mały płaski do podważania uchwytów tapicerki..

    1. Odziel od siebie oparcie od siedziska..
    2. Od siedziska zdemontuj szyny..
    3. Do siedziska skórzanego zamontuj szyny z regulacją wysokości od Twojego fotela europejskiego..
    4. Z oparcia trzeba zdjąć poszycie, najpierw odpiąć na dole potem rozsznurować w środku.. podsunąć do góry i wtedy będziesz widział ukryte wewnątrz zatrzaski zagłówka, wyjmujesz zagłówek, zdejmujesz poszycie..
    5. Zakładasz skórzane poszycie na swoje europejskie oparcie potem zagłówek i kiedy już ułożysz tak na 90% i zasznurujesz to musisz nożykiem zrobić mały otwór na bolec od gałki do regulacji lędźwiowej..
    6. Składasz oba elementy razem
    7. Obudowujesz plastikami wokół siedziska.. o ile nie masz podgrzewania to luz.. jeśli masz podgrzewanie to pozostaje Ci albo zrobić dziurę na przycisk w swoim europejskim plastiku albo kupić nowy plastik za 88zł w aso i będziesz miał od razu otworem na przycisk..

    Jeśli nie umiesz sznurować tapicerki.. to lepiej same oparcia zawieźć do tapicera i poprosić o przekładkę.. biorąc pod uwagę że skóry z anglików są śmiesznie tanie to dołożenie 50-150zł za porządne przełożenie poszyć nie jest strasznym kosztem.. i ja również kupiłem nowy plastik do guzik od podgrzewania.. chciałem żeby wszystko było idealne
    Ogólnie wszystko jest przełożone, w sobotę to zrobiłem jak tylko odebrałem wnętrze Dzięki za opis łiler ! Obym miał chęci żeby się za to zabrać.

Podobne wątki

  1. Pasta do skór
    Utworzone przez evica w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 21:39
  2. Poradźcie: komplet amorków dla mojej niuni
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 20:49
  3. Renowacja skór
    Utworzone przez turosgt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory