Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Nowy silnik 1.6 16V 120KM do 147 po lifcie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 147 16 V T.S
    Postów
    32

    Domyślnie Nowy silnik 1.6 16V 120KM do 147 po lifcie

    Witam,

    Jak w tytule szukam nowego silnika do mojej Belli.Macie może koledzy forumowicze jakiś zaufanych mechaników którzy się tym zajmują.
    Dodam tylko,że kontaktowałem się już z andrzejem1980 lecz on w chwili obecnej nie ma żadnego na tą chwilę.Nie chciał bym kupić znowu jakiegoś złoma który polata pół roku i znowu będzie wymiana.
    W obecnym obróciło mi panewkę.A przy okazji odradzam jakiekolwiek naprawy w stacji obsługi Auto-Marand przy ul.Wrocławskiej 8 w Wawie.
    Po wymianie rozrządu przejechałem może 1000km i obróciło mi panewkę.Nie wspomnę już o tym,że nie wymienili pompy wody,bo podobno była dobra.
    Ps.Macie może jakieś nagrania jak brzmi obrócona panewka w silniku??

    Dzięki za wszelką pomoc

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Postów
    52

    Domyślnie

    witam
    najpierw zdejmij miske olejowa nie ma duzo roboty pozniej odkrec stopke korbowodu (BEDZIE LATAC) i obcen uszkodzenia na wale, panewka wcale nie musiala sie obrucic. U mnie jak si€ wytarla tez pukala papier Drobny jak oczywiscie nie ma za duzych uszkodzen walu i szlifen poczym nowe panewki i weca u mnie juz 30tys minelo i smiga dalej. Wiem ze to nie profesjonalnie ale smiga dalej koszt 150z panewki.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 147 16 V T.S
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojk2 Zobacz post
    witam
    najpierw zdejmij miske olejowa nie ma duzo roboty pozniej odkrec stopke korbowodu (BEDZIE LATAC) i obcen uszkodzenia na wale, panewka wcale nie musiala sie obrucic. U mnie jak si€ wytarla tez pukala papier Drobny jak oczywiscie nie ma za duzych uszkodzen walu i szlifen poczym nowe panewki i weca u mnie juz 30tys minelo i smiga dalej. Wiem ze to nie profesjonalnie ale smiga dalej koszt 150z panewki.
    Witam,

    Dzięki za podpowiedź,tak zrobię.Zobaczę jak to wygląda.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Kolego sprawdź dobrze czy to faktycznie panewka
    Bo ja też myślałem że panewka, ale jak rozkręciliśmy dół to okazało się że jest ok, ale pomierzyliśmy wszystko i założyliśmy nowe panewki dla świętego spokoju.
    U mnie stuka popychacz, nawet ostatnio mechanika przywoziłem pod mój dom by posłuchał bo słychać to tylko na zimnym. Posłuchał przez rurkę, i wyszło że popychacz na wałku wydechowym na 3 cylindrze.

  5. #5
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalo Zobacz post
    Witam,

    Jak w tytule szukam nowego silnika do mojej Belli.Macie może koledzy forumowicze jakiś zaufanych mechaników którzy się tym zajmują.
    Dodam tylko,że kontaktowałem się już z andrzejem1980 lecz on w chwili obecnej nie ma żadnego na tą chwilę.Nie chciał bym kupić znowu jakiegoś złoma który polata pół roku i znowu będzie wymiana.
    W obecnym obróciło mi panewkę.A przy okazji odradzam jakiekolwiek naprawy w stacji obsługi Auto-Marand przy ul.Wrocławskiej 8 w Wawie.
    Po wymianie rozrządu przejechałem może 1000km i obróciło mi panewkę.Nie wspomnę już o tym,że nie wymienili pompy wody,bo podobno była dobra.
    Ps.Macie może jakieś nagrania jak brzmi obrócona panewka w silniku??

    Dzięki za wszelką pomoc
    Nie znam tego warsztatu. Może jest kiepski ale wytłumacz mi co ma wymieniony przez nich rozrząd wspólnego z panewką?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Dokładnie To ja mogę narzekać na warsztat, który założył nowy rozrząd i go źle złożył, oraz nowe popychacze które po 500km już walą, bo założyli najtańsze bez mojej wiedzy

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 147 16 V T.S
    Postów
    32

    Domyślnie

    Koledzy,wydaje mi się,że to panewka,bo nie wchodzi w ogóle na obroty(do 3000max).Stuka jak traktor.
    Wprawdzie żaden ze mnie mechanik,bo wiedzę na temat samochodów to ja mam pobieżną.
    Od razu podjechałem do tych pseudo mechaników,aby przynajmniej posłuchali silnika.
    Od razu powiedział,że to panewka.Dodał,że stukot dochodzi z dolnej części silnika.
    Wydaje mi się,że powinien odkręcić miskę i posprawdzać jak to wygląda.
    Spróbuję jeszcze sprawdzić tę opinię w innym warsztacie.

  8. #8
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalo Zobacz post
    Koledzy,wydaje mi się,że to panewka,bo nie wchodzi w ogóle na obroty(do 3000max).Stuka jak traktor.
    Wprawdzie żaden ze mnie mechanik,bo wiedzę na temat samochodów to ja mam pobieżną.
    Od razu podjechałem do tych pseudo mechaników,aby przynajmniej posłuchali silnika.
    Od razu powiedział,że to panewka.Dodał,że stukot dochodzi z dolnej części silnika.
    Wydaje mi się,że powinien odkręcić miskę i posprawdzać jak to wygląda.
    Spróbuję jeszcze sprawdzić tę opinię w innym warsztacie.
    Mam nadzieję, że wozisz ją na lawecie.
    Jak jeszcze trochę nią pojeździsz to nie tylko panewki ale i wał i może jeszcze inne części będziesz miał do roboty!
    Może to nie pseudo mechanik tylko chłop który się zna i wiem już po odgłosach, że faktycznie panewka jest wywalona?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 147 16 V T.S
    Postów
    32

    Domyślnie

    Kolego to,że jestem laikiem w temacie aut to nie znaczy,że jestem idiotą.
    Normalne,że nim nie jeżdżę,bo nie da się nią jeżdzić.
    Chodziło mi,że jak mi się to stało bylem jakieś 2km od warsztatu.
    Więc od razu podjechałem,żeby zapytać się co się stało.
    A jesteś na bank pewny,że to panewka?

  10. #10
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalo Zobacz post
    Kolego to,że jestem laikiem w temacie aut to nie znaczy,że jestem idiotą.
    Normalne,że nim nie jeżdżę,bo nie da się nią jeżdzić.
    Chodziło mi,że jak mi się to stało bylem jakieś 2km od warsztatu.
    Więc od razu podjechałem,żeby zapytać się co się stało.
    A jesteś na bank pewny,że to panewka?
    A niby skąd miałbym ta pewność mieć?
    Ja przecież tylko cytuję Twoje słowa, gdzie napisałeś, że obróciło Ci panewkę.
    I od razu wiesz, że to wina pseudofachowców, którzy wymieniali Ci rozrząd.
    Jak w silniku wali jak jak traktor( też Twoje słowa) to obojętnie czym to jest spowodowane to nie warto go nawet odpalać.
    A już na pewno nie kręcić do 3t obrotów!

Podobne wątki

  1. Silnik 1.6 TS 120KM zamiast 1.6 TS 105 ?
    Utworzone przez peterde5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 19:20
  2. [159] Silnik Alfa Romeo 159 1.9 120KM a Opel 1.9 120 KM
    Utworzone przez jasiu159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 19:59
  3. Alfa 156 po lifcie jaki silnik ?
    Utworzone przez Mulon w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 02:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory