Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Alfa 147jtd problemy małe (?) dwa...

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar TomatoPL
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9jtd '03
    Postów
    29

    Question Alfa 147jtd problemy małe (?) dwa...

    Witam,ostatnio zauważyłem w swojej Alfce jtd mokry dywanik kierowcy....Temat ogólnie poruszany kilka razy,wiem...Będąc na myjce próbowałem wyszukać drogę przecieku wody do kabiny,wydaję mi się że znalazłem przyczynę ale pewności nie mam.Mianowice przyjrzałem się dokładnie podszybiu,standardowo pozbyłem się liści i ogólnie nieczystości.Skręciłem drut o długości ok.1m i miałem zamiar przepchać odpływ wody pod kratką,mniej więcej po środku szyby.Okazało się że drut wyszedł jakieś 15cm poniżej plasitkowej kratki...I tu mam pytanie do kolegów.Czy ta rurka odprowadzająca wodę z podszybia ma długość ok 15-20cm? Z tego co opisywali właściciele Alfa (wszelakich) ta rurka kończy się mniej więcej na wysokości dolnej krawędzi silnika - czyli woda odpływa wprost na ziemię z wysokości 20-30cm. Moja tak jak pisałem kończy się jakieś 20cm pod wycieraczkami;widziałem zaciek wody na grodzi silnika/kabiny.Można po prostu sięgnąć jej końca gdy się włoży dłoń od góry między silnikiem a przegrodą....Wydaję mi się że to lipa z tą długością i to powoduje mała powódź wewnątrz auta.Czy ktoś z Was widział u siebie tą rurkę?
    Jutro wkleję foto by to dokładnie zobrazować.
    Drugi problem z Bellą dotyczy zamka centralnego i pilota.Od dwóch dni,gdy wciskam guzik otwarcia auta,zamek się otwiera i w ciągu sekundy zamyka,także mam dosłownie chwilę na otwarcie drzwi.Przycisk zamykania natomiast powoduje tylko że migacze błyskają przez sekundę-zero reakcji oprócz tego.W środku ,po odpaleniu auta natomiast świeci się na żółto dioda "otwierania zamka",bez przerwy.Kufer z pilota otwiera się bez problemów.Ogólnie trochę drażniące i w sumie nie wiem czy alarm (fabryczny) w ogóle działa.Potrzebuję rady...
    Wiem że Alfa ma swoje humory no ale bez przesady Przyjmę każdą sugestię

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar pewu
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    AR 147 1.6 TS 120KM 5D 2001r.
    Postów
    182

    Domyślnie

    Witaj, miałem podobne problemy z zamkiem w zeszłym roku, jak zaczęły się mrozy. Jak zamki odmarzły spryskałem je dobrze smarem w sprayu i do tej pory jest dobrze. Może spróbuj wszystko nasmarować. Prawdopodobnie któryś zamek nie chce się otworzyć i to powoduje ponowne zamknięcie wszystkich.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to rurka jest zagięta pod pewnym kątem. Ma długość ze 20 cm. Ja ją w ogóle wyjąłem.... trzeba było się szarpać z jej wkładaniem. Z niej woda leci po ścianie grodziowej. Moja była zapchana na amen. Wokół wszystko wysuszyłem i popryskałem Fluidolem by gdzieś przypadkowo nie zaczęło rdzewieć od wilgoci.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar TomatoPL
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9jtd '03
    Postów
    29

    Domyślnie

    Dzisiaj trochę powalczyłem z centralnym zamkiem,d*pa wyszła.Smarowałem zamki i wkładki olejem w sprayu,odłączyłem aku na jakieś 10-15min i to samo.Nadal sam się blokuje,gdy wciskam przycisk na desce od zamka nadal po sekundzie sam się zamyka,z pilotem te same jajca -kliknięcie (zamknięcia) powoduje tylko mignięcie pojedyncze kierunków.....grrrrrr.... Czyli zostaje zdejmowanie boczków chyba. Nie wiem co robić...

    Przyjrzałem się tez rurce do odpływu wody z podszybia,wrzucam fotki bo mam wątpliwości czy to normalne że ona jest taka krótka...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131029_123015.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	61.9 KB
ID:	112304Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131029_123028.jpg
Wyświetleń:	580
Rozmiar:	47.3 KB
ID:	112305

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    a mi za to zaczęło dużo kapać właśnie z tego "odwodnienia" które jest na przegrodzie silnika i właśnie te 20-30cm nad ziemią, jak się tam z kanału przyjrzeć to jest dziobek gdzie wycieka woda. Zawsze w lato, przy upale, pokrapało trochę że była plama i tyle, a teraz od jakichś 2 miesięcy , jak auto z jazdy wstawię do garażu to non stop jest plama..

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    KlaudioOs a jesteś pewny że to woda skoro (z tego co piszesz) zawsze cieknie?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Ta rurka 20-30 cm nad ziemią to jest odpływ od klimatyzacji. A ta wysoko to jest od podszybia. I tak one są montowane.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    tak jestem pewien bo podkładałem szklanki i woda była krystalicznie czysta, nie pachniała niczym, . kapie z tej dolnej, więc to od klimatyzacji. Klima działa na moje oko prawidłowo

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar TomatoPL
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9jtd '03
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Ta rurka 20-30 cm nad ziemią to jest odpływ od klimatyzacji. A ta wysoko to jest od podszybia. I tak one są montowane.
    To mnie zaskoczyłeś...wierzyć mi sie nie chciało ze woda leci po grodzi.....ale cóż, trzeba obadać czy gdzieś ta woda nie przelewa się do środka.Co śmieszne to że tylko po stronie kierowcy jest mokro.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar orsonik
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 147 2003r 1.9jtd 140KM
    Postów
    55

    Domyślnie

    Witam,

    chciałem się podłączyć pod temat, i od razu pytam koledze kapie po lewej stronie , a u mnie po prawej od pasażera , czy problem będzie ten sam ?? dodam ze była wymieniana szyba w pewnej firmie 1,5 r temu razem z uszczelką , może być wina źle zamontowanej uszczelki ??

Podobne wątki

  1. Zakup AR 156 2.0 TS (2000) i małe problemy
    Utworzone przez Yoddha w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 12:34
  2. Nowa Alfa, nowe (jak narazie małe) problemy...
    Utworzone przez Misiek213 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 07:17
  3. alfa 156 małe problemy pilne
    Utworzone przez Johnson w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 11:10
  4. Małe problemy. Chyba przepływka.
    Utworzone przez prezeskxd w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 14:46
  5. [145] Małe problemy. Pomocy
    Utworzone przez mały w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 15:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory