Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [147] J.9 JTD 140km prawdopodobnie sprzęgło.

  1. #1
    wado1
    Gość

    Domyślnie [147] J.9 JTD 140km prawdopodobnie sprzęgło.

    Witam,

    prawdopodobnie w mojej 147 kończy się żywot sprzęgła, jednak chciałem się upewnić.
    Samochód ma na liczniku 180k km

    Objawy to:
    - 'krótki' zakres ruchu pedału sprzęgła (w porównaniu do wersji 115km),
    - przy gwałtownym dodaniu gazu, auto nie jedzie adekwatnie do wzrastających obrotów silnika (uczucie trochę takie jakby ASR cały czas działał),
    - przy przyspieszaniu na 4/5 biegu auto 'spada' nagle z obrotów w okolicach ok 4k obrotów do poziomu ok 3500
    - słyszalny jest lekki 'wibrujący' szum w w kabinie przy przyśpieszaniu

    Pytanie czy jest jeszcze coś co może dawać podobne objawy i co należałoby wykluczyć przed ewentualną wymianą?
    Pytanie drugie, gdzie w okolicach bielska warto dokonać ewentualnej wymiany, jaki jest przybliżony koszt (przy tym przebiegu pewnie razem z dwumasem)?

    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    54

    Domyślnie

    ślizganie sprzęgła jest bardzo charakterystyczne przy przyspieszaniu - ciśniesz, ciśniesz silnik wyje a przyspiesza słabo. Można zrobić też prosty test na ręcznym, ale podczas jazdy nie sposób pomylić ślizgania sprzegła z czymś innym.
    Ja mam co prawda benzynę ale objaw nr 3 jest dziwny.
    U mnie po wymianie sprzęgła w benzyniaku zrobiło się dużo ciszej. Całkowity koszt w benzynie: 1200 zł + koszt lawety - pewnie przepłaciłem ale już miałem dość szukania i bujania się z różnymi mechanikami. U mnie objawy to ciężko chodzący pedał, wibrujący przy lekkim nacisku, nisko łapiące sprzęgło, natomiast przy zmianach biegów łapało gwałtownie tak że na 3 robiłem piski opon. W końcu brak możliwości wbicia jakiegokolwiek biegu oprócz startu na 1 i w efekcie laweta.
    U ciebie dochodzi kwestia dwumasy.
    Jeżeli na 100% się ślizga to wymieniaj. Natomiast nie wiem jak z dwumasą.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156 1.9 JTD 136 KM
    Postów
    78

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Zasadniczo usterki sprzęgła dzielą się na dwa rodzaje:
    ślizga
    nie wysprzęgla(kłopoty z wbiciem biegu i im bieg niższy tym gorzej lub niemożliwe wbicie biegu przy pracującym silniku).Natomiast gdy silnik stoi biegi wchodzą.

    W pierwszym przypadku winna jest zuiżyta tarcza sprzęgła i jeśli nie zamierzasz inwestować w auto lub nie myślisz nim długo jeździć można wymienić tylko ją.Ten kij ma jednak dwa końce bo czy zmieniasz całość czy nie to robota jest taka sama a nikt ci nie zagwarantuje jak długo pochodzą inne elementy.W drugim przypadku tylko wymiana całości.Pozdrawiam Tomasz

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 13:57
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 10:28
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 23:11
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 15:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory