Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Bląd C1276 - Przekaźnik elektrozaworów ABS/ESP

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Smith
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    145

    Domyślnie Bląd C1276 - Przekaźnik elektrozaworów ABS/ESP

    No to tak... Odkąd kupiłem alfę mam problem z wyskakującym w czasie jazdy komunikatem " ABS system failure " łącznie z komunikatem " EBD system failure " - przez pierwsze trzy miesiące użytkowania błąd wyskakiwał sporadycznie, max raz w tygodniu. Teraz niestety wyskakuje codziennie za każdym razem kiedy po wyskoczeniu błędu zgaszę i ponownie uruchomię silnik problem znika... jak można wyczytać w instrukcji obsługi :



    Podłączyłem samochód pod Fiat Ecu Scan, w pamięci pojawia się błąd taki jak w temacie : " C1276 - Przekaźnik elektrozaworów ABS/ESP " wraz z opisem prędkości (bywa różna) i tym czy światło "stop" było w tym czasie uruchomione (raz tak, raz nie). Co ciekawe kiedy przy włączonym zapłonie (samochód stoi, silnik zgaszony) wyciągnę bezpiecznik od ABS na ekranie komputera pokładowego wyskakują te same komunikaty co wcześniej a po podpięciu pod FES również dokładnie to co wcześniej czyli C1276 z tym, że w adnotacjach jest prędkość bodajże 0,2km/h - a przecież samochód stoi !
    Jako, że w "internetach" wszędzie widzę teorie o słabym akumulatorze (odpada, zaraz po odpaleniu silnika żaden błąd nie wyskakuje, więc ładowanie jest ok) oraz o rzekomo uszkodzonym bezpieczniku (błagam, bezpiecznik to nie jest skomplikowane urządzenie - albo jest cały albo przerwany) to razem z kolegą który ogarnia temat elektroniki zaczęliśmy szukać tego tytułowego przekaźnika - niestety go nie znaleźliśmy, nawet w centralce przykręconej do pompy ABS on istnieje czy to idiotyczne uogólnienie błędu zasilania lub awarii sterownika pompy ABS ?
    Błąd jak widać raz jest a raz go nie ma - pojawia się znienacka, zawsze wtedy kiedy samochód się porusza. Zastanawiam się nad zmianą centralki bo koszt w sumie niewielki, wystarczy tylko odpowiednio dobrać model, ale kolega twierdzi, że to bezsens - w końcu centralka albo powinna działać cały czas albo nie, w sumie przyznaję mu rację. Reasumując :

    Czy macie jakieś pomysły co to może być ? Czy ktoś z Was miał ten sam problem i go rozwiązał ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 ECO / Seat Toledo II
    Postów
    88

    Domyślnie

    Nie - bezpiecznik nie jest cały lub przerwany - bywa też pęknięty. Zmień, to przecież koszt 1PLN... (w kabinie), bezpieczniki na akumulatorze to już trochę droższe są. Akumulator też sprawdzić jednak bym polecał. Każdy warsztat Ci to zrobi za grosze (zaprzyjaźniony za nic) - podpięcie 2 końcówek, naciśnięcie jednego przycisku na testerze. Klemy masz czyste? Bezpieczniki na akumulatorze sprawdzone?
    Ostatnio edytowane przez redbad_1 ; 18-11-2013 o 09:29

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Smith
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    145

    Domyślnie

    no właśnie wszyscy piszą o bezpiecznikach na akumulatorze - może i w 156 bezpiecznik od ABS jest na aq, ale w mojej 147 nic takiego nie widzę są tylko trzy bezpieczniki (w tym master) i według instrukcji żaden nie jest od ABS. Bezpiecznik od ABS wygląda tak (strzałka) i ma 50A :



    klemy na akumulatorze czyste, jak widać posmarowane smarem miedziowym. Akumulator nigdy nie miał problemu z rozruchem chociaż jeżdżę praktycznie tylko po mieście i do tego na odcinkach max 3km - na FES jest coś takiego jak napięcie aukumulatora i wszystko było ok, ale sprawdzę to jeszcze raz.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 ECO / Seat Toledo II
    Postów
    88

    Domyślnie

    Nie mówię o napięciu tylko o pojemności. Tego FES nie sprawdzi tylko miernik. Inna możliwa przyczyna to przytarty/załamany przewód od któregoś z czujników ABS. Czujnik/czujniki mogą podawać idiotyczne dane i centralka głupieje. Sprawdź czy nie masz uszkodzonych przewodów przy piastach.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Smith
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    145

    Domyślnie

    Bezpiecznika nie ruszałem bo oczywiście był sprawny, ale wymieniłem centralkę ABS (na allegro używka 60zł) - od tego czasu zrobiłem 50km i problemu nie ma a przed wymianą wyskakiwał minimum raz dziennie...
    Co do centralki to trzeba pamiętać żeby była tego samego typu. Jest na niej naklejka z kodem kreskowym, pod nim jest 16 cyfrowy numer - z tego co wiem musi się zgadzać ostatnie 9 cyferek, u mnie zgadzały się wszystkie 16
    Ostatnio edytowane przez Smith ; 01-12-2013 o 22:30

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kremien
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    147 2.0 TS+LPG
    Postów
    132

    Domyślnie

    możesz mniej wiecej wytlumaczyc gdzie znajduje sie ta centralka ? jak jej szukac ?

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Smith
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    chwilowo brak
    Postów
    145

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa_Romeo_16V_Twin_Spark_engine.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	105.5 KB
ID:	115533

    To co zaznaczyłem na czerwono - czarna plastikowa puszka przykręcona do pompy ABS. Upierdliwe dojście - trzeba wyciągnać akumulator, odkręcić jego półkę a i tak po odkręceniu śrub centralki trzeba trochę nią pomanewrować zanim uda się wyciągnąć.
    Narzędzia potrzebne do wymiany - klucz płaski 10 do klem akumulatora, klucz płaski 13 do mocowania akumulatora oraz jego półki, śrubokręt T15 (torx) do odkręcenia centralki.

    No i tak jak pisałem w temacie założonym przez Ciebie - na początku podłączenie pod kompa, inaczej to wróżenie z fusów.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa romeo 147
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witajcie,
    mam problem ze swoja Alfa 147 zapaliła mi się kontrolka ABS I ASR oraz widzę ze nie odskoczyły klocki hamulcowe przednie z lewej strony praktycznie wcale i klocki szorują tarcze co może być tego przyczyną ? jakieś sugestię? dzięki za każda pomoc..
    Ostatnio edytowane przez sebbi ; 30-03-2018 o 16:28

Podobne wątki

  1. 2.4 20v denerwujący bląd
    Utworzone przez HeMystic w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 03:35
  2. Kontrolka ABS/EBD-błąd C1276
    Utworzone przez Karol147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 16:43
  3. [145] Problem z ABS przekaźnik elektrozaworów ABS/ESP[145]
    Utworzone przez Kacperpol w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 12:26
  4. [1.8 TS] Przekaźnik elektrozaworów ABS/ESP
    Utworzone przez ziulek61 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-04-2012, 22:29
  5. Diagnoza przepływki 1,9JTD 16V - bląd P1238
    Utworzone przez acrow w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 12:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory