Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Dziwny spadek mocy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar traczmot
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Węgrzynowice Modrzewie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S
    Postów
    65

    Domyślnie Dziwny spadek mocy

    od dłuzszego czasu moja alfa dziwnie osłabła, nie jest to jakis duzy spadek mocy ale da go sie odczuc, na niższych obrotach chodzi troche mułowato na wiekszych tak od 4 tyś jak by lepiej . Dziwne jest to ze od czasu do czasu (jak ja najdzie ochota) dostaje takiego kopa jak kiedys i chodzi jak malina . autem ogolnie smigam do pracy po jakies 50 km dziennie to mniej wiecej raz na dziesieć wyjazdów chodzi tak jak powinna obroty sa rowne nie wariują, auto nie gaśnie przy ruszaniu, niedawno wymieniałem filtr powietrza ale po tym nie widze roznic. chociaż jak przejechałem sie kawałek bez filtra to chodziła bardzo fajnie. znalazłem podobne tematy ale nikt nie pisał o tym ze od czasu do czasu auto chodzi prawidłowo. najwięcej ludzie pisali o przepływomierzu powietrza i egr. czy mozliwe ze u mnie jest problem z tym? egr-a nigdy nie czysciłem nie wymianiałem zaślepiony też nie jest.. wiec czekam na opinie ..

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8 TS 144 KM 1998 r.
    Postów
    56

    Domyślnie

    Najlepiej podłącz komputer zrób logi i może coś wyjdzie

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Pewnie przepływomierz skończył żywot
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8 TS 144 KM 1998 r.
    Postów
    56

    Domyślnie

    Miałem podobny przypadek kiedyś i pomogła wymiana wszystkich cewek na używane ale w lepszym stanie bo było widać jak czasami wali iskrą w tą szynę która trzyma cewki. Wtedy te zjawisko występowało najczęściej na zimnym silniku.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar traczmot
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Węgrzynowice Modrzewie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S
    Postów
    65

    Domyślnie

    więc najprostszym sposobem było by podłączenie go do kompa rozumiem. ? czy to mozna zrobić samemu ? ostatnio czytałem troche o tej wtyczce obd2 na bluetooth . czy tym mozna zrobić coś takiego? a jesli nie to prosiłbym o jakieś inne sugestie czym to wykonać. odnośnie przepływomierza czytem ze mozna to sprawdzić poprzez odłączenie wtycznie od niego przy rozgrzanym silniku . czy to prawda? dodam jeszcze ze to nie jest jakiś taki radykalny spadek mocy, pewnie jesli wsiadłby ktoś kto tym autem nie jeździł nawet by nie skumał ze coś jest nie tak. ale tak jak ja codziennie go użytkuje to czuje małą różnice.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    po pierwsze kolego EGR wystepuje w dieselach a z teg oco widze masz TSa po drugie, porponuje napisac na forum regionalnym ( twoje wojewodztwo ) i zapytaj grzecznie czy ktos z okolic bylby laskawy udostepnic ci OBD2 ewentualnie kup (okolo 50zł na normalne usb) podlaczenie jest banalne zdejmujesz oslone pod kierownica ( 2 srubki ) kluczyk w MAR, podpinasz kostke sciagasz oprogramowanie i masz wszystko jak na dloni, gdyby ktos Ci pozyczyl jednak taka wtyczke to umow sie z nim i od razu pomoze ci przeanalizowac wszystko i wskazac co odbiega od normy, bardzo prawdopodobne ze masz poczatki padnietej przeplywki,


    ps
    tak mozna wypiac przeplywomierz, normalnie otwierasz maske na wylaczonym ! i wypinasz gniazdko od niego i zobacz jak sie bedzie zachowywal ale wydaje mi sie ze lepiej nie bedzie, moze szarpac przy ruszaniu, delikatne falowanie obrotow i ogolnie jak na moje to spadek mocy

    ~ taka była piękna ! :C




  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar traczmot
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Węgrzynowice Modrzewie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S
    Postów
    65

    Domyślnie

    Z tym EGR to sie chyba mylisz bo nawet na allegro sa uzywane zawory egr do mojego silnika. Kiedys pytalem sie w sklepie z czesciami o niego to tez byl ale tylko oryginal i co kolo 500 zl jesli dobrze pamietam. Czyli taki zawor u mnie musi sie znajdowac. Co do analizy to dzieki za info zapytam na regionalnym a moze sam kupie w koncu to nie duzy koszt. I jaki program bylby do tego najlepszy
    Czytalem cos o programie FiatEcuscan czy jakos tak. Nadaje sie on ?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    FiatECU jest wystarczajacy do odczytywania bledów i sprawdzania roznych parametrów. TZN coś tam jest, ale jeśli nie posiadasz turbo to raczej się nim nie interesujesz, trzeba mieć mega pecha zeby cos popsuło, Diesele zatykaja egr swoim czarnym dymkiem przy mojej benzynie mozesz wsadzic głowe do wydechu ( 15 cm xd ) i swobodnie oddychać więc tam raczej nie ma się czym zatkać, nie wiem niech ktos inny sięwypowie

    ~ taka była piękna ! :C




  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Bo oni mylą zawór egr z zaworem elektromagnetycznym wariatora, który steruje pracą wariatora.
    Wygląda on tak :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22931d1301602362-pomocy_klekot_brak_mocy_alfa_romeo_1_6_16v_twin_spark-1495160995.jpeg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	28.4 KB
ID:	117939
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61360d1341486804-elektrozawor_wariatora_wyjety_co_dalej-imag0042.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	43.5 KB
ID:	117940


    Teraz porównaj sobie te obrazki z tym co jest na allegro. I już widać żę mylą ten zawór z zaworem egr. Tym bardziej jest on mylny dlatego że jest umieszczony na kolektorze dolotowym, tak jakby faktycznie był to zawór egr od recyrkulacji spalin.
    Zauważ że do egr potrzebne jest wyjście z kolektora wydechowego do takiego zaworu, a z takiego zaworu do kolektora dolotowego.
    Zobacz na swój kolektor wydechowy i zobaczysz że nie masz żadnego wyjścia z kolektora wydechowego.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    czyli dobrze mówiłem na poczatku EGRu nie ma :d a pozniej sieczka z mozgu :v

    ~ taka była piękna ! :C




Podobne wątki

  1. [Giulietta] Spadek mocy, dziwny świst przy 25tys km
    Utworzone przez adrian88 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2018, 22:43
  2. Dziwny warkot. Spadek mocy...
    Utworzone przez SlaSH7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 08:19
  3. Spadek mocy
    Utworzone przez Lepina w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 09:42
  4. spadek mocy
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 11:26
  5. [156] 2.0 TS spadek mocy
    Utworzone przez Krzysiek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 13:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory