Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wskaźnik temperatury raz kolejny

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Snu
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Jest Giullietta 1.4 MA Była 147 1.6 TS
    Postów
    175

    Domyślnie Wskaźnik temperatury raz kolejny

    Przeczytałem cały temat o termostatach, ale tam odp. nie znalazłem...

    Jakiś czas temu opisywałem problem ze wskaźnikiem temp. po dojściu do 90 spada na 80 i tak parę razy zanim się unormuje. Byłem z tym u mechanika, ten stwierdził, że termostat się po prostu otwiera cały stąd spadek temp., że generalnie mogę tak jeździć, ale termostat będzie do wymiany jak będę miał wolny grosz. Po podpięciu do kompa wychodzi, że otwiera się normalnie przy ~90 a przy ~100 załącza się wentylator. Spoko.

    Zauważyłem, że przy dłuższej jeździe w korku wskazówka sobie lubi powyżej tych 90 stopni skoczyć, po czym załącza się wentylator i temp spada. I tak np. na przestrzeni paru kilometrów dzieje się z dwa razy. Czyli niby wszystko zgodnie z powyższym opisem działania układu. I teraz pytania.

    Czy przy zdrowym termostacie dzieje się tak samo, czy mimo jazdy w korku powinien trzymać to 90C na wskaźniku?
    Czy to normalne, że przez czas chodzenia wentylatora (podobnie jak w przypadku włączonej sprężarki klim.) samochód jakby bardziej drży? Jeśli nie, to o co come on?
    Pytam, bo dotychczas jeździłem głównie dieslami, które trzęsą się same z siebie
    Oczywiście mowa o odczuciach z biegu jałowego.
    Ostatnio edytowane przez Snu ; 11-01-2014 o 20:04

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    dodatkowe obciążenie alternatora co daje oczywiście obciążenie silnika jeśli chodzi o wentylator plus silnika jeśli chodzi o klime ale drgań raczej nie powinno być
    Kolejna alfa kolejne problemy

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Snu
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Jest Giullietta 1.4 MA Była 147 1.6 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    To drżenie jest mniej więcej takie jak na niedogrzanym silniku. Tj. po włączeniu silnika przez jakąś chwilę obroty na jałowym są ok 1100 i wtedy samochód jakby lekko "drży", trzęsie się czy co tam... Jak się trochę nagrzeje, to obroty spadają do 800-900 i samochód się uspokaja (w zasadzie nie czuć, że silnik jest włączony) - jeśli rozumiecie o co mi chodzi I dokładnie tak samo jest po włączeniu klimy (vel odparowywania szyby) i po przekroczeniu 90C na wskaźniku - czyli generalnie jak się wiatrak włącza. Tak jakby sam wiatrak lekko przenosił drgania na karoserię... Nie jest to silne, ale i tak mnie denerwuje

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8 TS 144 KM 1998 r.
    Postów
    56

    Domyślnie

    Też mi się wydaje że to wiatrak przenosi delikatne drgania mam to samo w 156. Włączenie klimy skutkuje załączeniem się wentylatora a więc dlatego wtedy też drży.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    jak by wiatrak takie drgania dawał to po 1 dniu by go tam nie było silnik obciążony daje drgania może poduchy wyrąbane jak zimny to się trzęsie bo ma zwiększoną dawkę paliwa tak samo zwiększa dawkę paliwa automatycznie po załączeniu klimy jak i większego odciążenia alternatora tyle że tu nie z automatu tylko lekko obroty spadają w skutek obciążenia i komp zwiększa dawkę paliwa żeby utrzymać obr a taki wentylator troszkę tego prądu wpierdziela
    Kolejna alfa kolejne problemy

Podobne wątki

  1. [159] Wskaźnik temperatury
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-10-2014, 21:49
  2. Wskaźnik temperatury
    Utworzone przez matys_1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 22:56
  3. Wskaźnik temperatury oleju
    Utworzone przez michal87tg w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-10-2012, 09:31
  4. Uszkodzony wskaźnik temperatury?
    Utworzone przez kacprzak3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 21:15
  5. [33] Wskaźnik temperatury
    Utworzone przez wynalazek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory